نامه ی مادر و پدر برادران افکاری به سازمان زندان ها: شکنجه ی فرزندانشان در زندان

خبر

🌖 امتناع مراجع قضایی از رسیدگی به شکنجه برادران افکاری

حسین افکاری و بهیه نامجو با نوشتن نامه‌ای به رییس سازمان‌ زندان‌های ایران ضمن اشاره به تاخیر و امتناع در ثبت و پیگیری شکایت‌های قبلیشان، خواستار معرفی عاملان ضرب و شتم فرزندانشان شده‌اند.

آن‌ها در این نامه به محمدمهدی حاج‌محمدی، اشاره کرده‌اند که از شهریورماه که فرزندانشان نوید،‌ حبیب و وحید افکاری به انفرادی منتقل شده و همچنین مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، شکایت آن‌ها درباره این موضوع با تاخیر و تعلل‌های چندباره مواجه شده است.

آن‌ها به «قانون‌شکنی» مراجع قضایی اعتراض کرده و گفته‌اند: «می‌خواهیم سریعا انفرادی را پایان دهید و فرزندانمان را به بند عمومی منتقل کنید و پس از آن شکایتشان را ثبت کنید.»

بهیه نامجو و حسین افکاری، مادر و پدر ۳ برادر زندانی سیاسی (زنده یاد نوید، حبیب و وحید افکاری)، در نامه ای خطاب به سازمان زندان های جمهوری اسلامی خواهان رسیدگی به شکنجه های وارد شده بر فرزندانشان، آگاهی از وضع وحید و حبیب افکاری، و درآوردن آنان از سلول انفرادی شدند.

زنده یاد نوید افکاری در ۲۲ شهریور ۹۹ پس از شکنجه های فراوان به دست جنایتکاران جمهوری اسلامی اعدام شد و دو برادر وی نیز همچنان در سلول انفرادی و زیر شکنجه ی جانیان رژیم هستند.

در نامه ی پدر و مادر برادران افکاری از برخی از جنایتکاران، از جمله «عباس خادم الحسینی» (رئیس وقت نگهبانی زندان عادل‌آباد)، روح‌الله رضایی‌دانا (رئیس زندان مرکزی شیراز)، حمید هاشمی (قاضی ناظر زندان) و سجادیان (بازرس زندان)، نام برده شده و رسیدگی به نقش آنان در جنایات انجام شده خواسته شده است.

نوید افکاری، از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های مرداد ۹۷، در بیست و دوم شهریور ماه و با وجود اعتراضات گسترده به صدور حکم اعدام، از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی اعدام شد. دو برادر او، حبیب و وحید افکاری که از نیمه شهریور ماه همزمان با او به انفرادی منتقل شدند، هنوز با گذشت نزدیک به ۶۰ روز در سلول‌های انفرادی نگهداری می‌شوند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد.

💠صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد. اگر چند باشد شب دیر باز بر او تیرگی هم نماند دراز شود روز، چون چشمه رخشان شود جهان چون نگین بدخشان شود کانال ما👈 @sakariyouha1414 ادمین👈 @ghiam14 💎 @iranyarannetwork1398

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: