🌖 امتناع مراجع قضایی از رسیدگی به شکنجه برادران افکاری

حسین افکاری و بهیه نامجو با نوشتن نامه‌ای به رییس سازمان‌ زندان‌های ایران ضمن اشاره به تاخیر و امتناع در ثبت و پیگیری شکایت‌های قبلیشان، خواستار معرفی عاملان ضرب و شتم فرزندانشان شده‌اند.

آن‌ها در این نامه به محمدمهدی حاج‌محمدی، اشاره کرده‌اند که از شهریورماه که فرزندانشان نوید،‌ حبیب و وحید افکاری به انفرادی منتقل شده و همچنین مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، شکایت آن‌ها درباره این موضوع با تاخیر و تعلل‌های چندباره مواجه شده است.

آن‌ها به «قانون‌شکنی» مراجع قضایی اعتراض کرده و گفته‌اند: «می‌خواهیم سریعا انفرادی را پایان دهید و فرزندانمان را به بند عمومی منتقل کنید و پس از آن شکایتشان را ثبت کنید.»

بهیه نامجو و حسین افکاری، مادر و پدر ۳ برادر زندانی سیاسی (زنده یاد نوید، حبیب و وحید افکاری)، در نامه ای خطاب به سازمان زندان های جمهوری اسلامی خواهان رسیدگی به شکنجه های وارد شده بر فرزندانشان، آگاهی از وضع وحید و حبیب افکاری، و درآوردن آنان از سلول انفرادی شدند.

زنده یاد نوید افکاری در ۲۲ شهریور ۹۹ پس از شکنجه های فراوان به دست جنایتکاران جمهوری اسلامی اعدام شد و دو برادر وی نیز همچنان در سلول انفرادی و زیر شکنجه ی جانیان رژیم هستند.

در نامه ی پدر و مادر برادران افکاری از برخی از جنایتکاران، از جمله «عباس خادم الحسینی» (رئیس وقت نگهبانی زندان عادل‌آباد)، روح‌الله رضایی‌دانا (رئیس زندان مرکزی شیراز)، حمید هاشمی (قاضی ناظر زندان) و سجادیان (بازرس زندان)، نام برده شده و رسیدگی به نقش آنان در جنایات انجام شده خواسته شده است.

نوید افکاری، از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های مرداد ۹۷، در بیست و دوم شهریور ماه و با وجود اعتراضات گسترده به صدور حکم اعدام، از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی اعدام شد. دو برادر او، حبیب و وحید افکاری که از نیمه شهریور ماه همزمان با او به انفرادی منتقل شدند، هنوز با گذشت نزدیک به ۶۰ روز در سلول‌های انفرادی نگهداری می‌شوند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: