نامه ۹۲۴تن از مردم اهواز برای آزادی خالد حردانی به حسن روحانی

بیانیه ها

بیش از ۹۲۴تن از ورزشکاران استان خوزستان، بزرگان عشایر عرب و بختیاری و تعدادی از مردم اهواز در نامه ای خطاب به حسن روحانی خواستار آزادی هر چه سریعتر زندانی سیاسی خالد حردانی شدند.
در قسمتی از نامه مذکور که روز یکشنبه ۱۸تیرماه ۱۳۹۶ تحویل دفتر ریاست جمهوری شده است نگهداری خالد حردانی که دوران محکومیتش تمام شده را بر خلاف قانون مجازات اسلامی و قانون اساسی دانسته اند چراکه حردانی پس از گذراندن ۱۵ سال زندان می بایست در تاریخ ۳۰ مردادماه ۱۳۹۴ آزاد میشد. در قسمتهای دیگر این نامه از فصل سوم قانون اساسی و حقوق ملت صحبت شده است؛ اصل ۳۲، ۳۶ و اصل ۱۱۳ که متضمن حقوق اساسی دستگیر شدگان به حکم قانون و ضرورت بازداشت منوط و موضوعات اتهام و اجرای آن را مشروط به تنها از طریق مراجع دادگاه صالح و موجب قانون دانسته است و از حسن روحانی خواسته شده که بر مبنای مسئولیت اجرایی قانون در این پرونده خاص دخالت کرده و موجب آزادی خالد حردانی و دیگر اعضای پرونده وی شود.
لازم به یادآوری است که خالد حردانی در تاریخ ۲۳ آبان ماه ۱۳۷۹ به اتهام اخلال در امنیت پرواز بازداشت و محاکمه شد و از زمان بازداشت تا کنون از تمام حقوق اولیه یک زندانی از جمله (مرخصی، درمان، ملاقات و تلفن) محروم مانده و در تبعید به سر میبرد.
خالد حردانی قهرمان اسبق تیم جوانان دو میدانی و رکورد دار دهگانه جوانان کشور در دهه ۶۰ بوده است و قبل از بازداشت در زمینه مربیگری جوانان اهواز و معلولین تیم ملی خوزستان و همچنین تدریس ورزش در استان فعال بوده است.
ضمنا رونوشت این نامه جهت اطلاع و بررسی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز ارسال گردیده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: