ناهید شیربیشه مادر پویا بختیاری جانبخش آبان ۹۸: سکوت در این شرایط جایز نیست

خبر

مادر پویا بختیاری: از کدخدا به خود کدخدا شکایت کنم؟

ضجه های ناهید شیربیشه، مادر #پویا_بختیاری و یادآوری آخرین تصویر خود از پویا بختیاری…

#پویا_بختیاری، متولد ۱۹ شهریور ۱۳۷۱، جوان ۲۷ ساله‌ ای بود که در روز ۲۵ آبان ۱۳۹۸، در فاز ۴ مهرشهر کرج با شلیک گلوله مزدوران سرکوبگر رژیم به جمجمه اش کشته شد.

“ناهید شیرپیشه” مادر پویا پس از کشته شدن پسرش گفت: ” در حال شعار دادن بودم که ناگهان دیدم سیل جمعیت مردم دارند به سمت پایین بلوار، جایی که من ایستاده بودم می‌آیند و فریاد می‌ زنند: «می‌کشم، می‌کشم، آن که برادرم کشت.»
جسد پویا را روی دست گرفته بودند. صورت خونی پویا در حالی که بدنش روی دست مردم حمل می‌ شد، آخرین تصویری است که من از او در ذهن دارم. فوراً او را به بیمارستان قائم کرج رساندیم که دیدیم دیر شده و او در همان لحظه شلیکِ گلوله جان داده‌ است. وقتی پزشکان گفتند پویا تمام کرده‌است، با صدای بلند در بیمارستان شعار دادم.”

یکسال از آن روزهای سیاه می گذرد، به چشم‌ های “ناهید شیرپیشه” و هزاران مادر داغدار دیگر نگاه کنیم و یادمان باشد که فقط در آبان خونین ۹۸ بیش از ۱۵۰۰ نفر از عزیزانمان را در مقابل چشمانمان کشتند.

مردم مبارز ایران نمی گذارند، نام و یاد “پویا بختیاری، ابراهیم کتابدار، محسن محمدپور، فرزاد انصاری فر، علیرضا ناجی، مهرداد معین‌ فر، آزاده ضربی، نیکتا اسفندانی، سوران منصورنیا” و همه ی کسانیکه جان عزیزشان را در راه آزادی و مبارزه برای رسیدن به یک زندگی بهتر فدا کردند، به بایگانی تاریخ سپرده شود. در سمت درستِ تاریخ بایستیم و از آبان خونین بگوئیم و صدای جنبش دادخواهی، صدای زندانیان سیاسی محکوم به اعدام و خانواده هایشان باشیم.

در اولین سالگرد اعتراضات خونین آبان ۹۸، با حضور پرشور در تظاهرات روز شنبه، ۱۴ نوامبر ۲۰۲۰ در شهر اشتوتگارت آلمان، پیمان دوباره می بندیم با خانواده های جانباختگان راه آزادی که تا سرنگونی این رژیم ضدبشری به مبارزات خودمان ادامه بدهیم.

زنده یاد نوید افکاری گفته بود: “مردم ایران، با هر عقیده و مرام و مسلکی که داریم بیائید در برابر ظلم، سر خم نکنیم.”

این تنها سخن ماست؛ نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم…!

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
مدافعان حقوق بشر کجائید؟ سعید سنگر که ۲۰سال است به‌خاطر هواداری از مجاهدین در زندان است بار دیگر به ۱۱ماه حبس افزوده محکوم شد

سعید سنگر از قدیمی‌ترین زندانیان سیاسی ایران که ۲۰سال است به‌خاطر هواداری از مجاهدین در زندان است بار دیگر به ۱۱ ماه حبس افزوده محکوم شد. سعید سنگر که در ۲۰سال گذشته برخلاف بسیاری از زندانیان حتی یک روز مرخصی نداشته از شهریور ۱۳۷۹ به اتهام محاربه و ارتباط با …

خبر
تعیین زمان جلسه رسیدگی به پرونده سه معترض محکوم به اعدام آبان خونین ۹۸

این سه زندانی سیاسی  هم‌اکنون در زندان تهران بزرگ بسر می‌برند، پیشتر توسط بیدادگاه  ضد انقلاب تهران به اعدام و مجموعا ۳۸ سال زندان و ۲۲۲ ضربه شلاق محکوم شدند. وکیل مدافع محمد رجبی، از تعیین زمان رسیدگی به پرونده #محمد_رجبی، #امیرحسین_مرادی و #سعید_تمجیدی، سه تن از شهروندان بازداشت شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: