نرگس محمدی با انتشار بیانیه‌ای از زندان که در اینستاگرام وی منتشر شده از عدم فراهم شدن داروهای قلب در زندان قرچک برای وی خبر داده. خانم محمدی از زمانی که به زندان قرچک منتقل شده، از دریافت قرص پلاویکس که پس از عمل قلب بسیار حیاتی است، محروم بوده است.

نرگس محمدی: از سه شنبه تا به امروز شنبه، داروی پلاویکس که با تاکید پزشک معالجم بعلت وجود استنت در رگ اصلی قلب باید سر زمان مصرف شود، بدستم نرسیده است و وسایل و نسخه‌ام در انباری زندان است. علی رغم اعتراض هر روز به مقامات زندان اقدامی نشده است.

نخوردن قرص پلاویکس برای رگی که استنت کار شده جز داروهای حیاتی است و در معاینه اخیر، پزشکم اعلام نمود آریتمی قلب داری و ماهیچه‌های قلب بشدت ضعیف شده است. لذا ندادن داروی پلاویکس با قلب مریض و استنت کار شده در جهنمی مثل قرچک، معنای خاص خود را دارد. این همان تدارک مرگ یک زندانی است. فیلم «جنایت عمدی» ساخته محمد رسول‌اف در مورد روایت همسر و برادر آبتین بکتاش را دیده‌اید؟ اکنون من روایت خود را می‌گویم.
بدون داروهای قلب در زندان، قرچک تدارک مرگ برای من است و اژه‌ای و رییسی مسئولیت مستقیم سلامت من را برعهده دارند.

وکیل مدافع نرگس محمدی اعلام کرد: به رغم تهیه و تحویل داروهای موکلم به زندان، مسئولان از تحویل آن به نرگس محمدی امتناع کرده‌اند.

مصطفی نیلی گفت: در هنگام بازداشت، موکلم نسخه پزشک را به همراه داشته و به مامور بازداشت اعلام کرده که این نسخه باید تهیه شود. مامور بازداشت نیز قول مساعد در این زمینه می‌دهد، اما متأسفانه این کار صورت نمی‌گیرد.

وی عنوان کرد: هنگام حضور در زندان نیز پیگیری‌های صورت گرفته موکلم نشان داد که هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

این وکیل دادگستری افزود: بعد از اینکه موکلم تماس گرفته و عنوان کرد که داروهایش هنوز به دست او نرسیده، من به عنوان وکیل ایشان در روز گذشته، نزد پزشک مراجعه و پس از تهیه داروها، آن را به زندان قرچک تحویل داده‌ام، اما تا عصر امروز ۳۰ فروردین ماه که خانم محمدی با من تماس گرفت، این داروها به او تحویل داده نشده است.

نیلی تاکید کرد: در حال حاضر از بازگشت موکلم به زندان قرچک، حدود هشت روز گذشته و با توجه به اینکه خانم محمدی، آنژیو قلب داشته و در یکی از رگ‌های اصلی قلب او استند کار گذاشته شده است، باید حتما داروهای خود را به طور مستمر مصرف کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: