نرگس منصوری فعال مدنی و از امضا کنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه ای ، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در گزارش خود مدعی شده، بازداشت وی در حین خروج زمینی از مرز صورت گرفته است.

طبق افشاگریهای این فعال سیاسی بعد از بیانیه ۱۴ و بازداشت در مرداد ۹۸ با اعمال فشار اطلاعات سپاه حقوق و مزایا و بیمه درمانی اش با وجود بیماری قطع شده و به نوعی از شرکت واحد اتوبوسرانی اخراج شد.

رژیم اسلامی برای ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه به سمت سرکوبگری فعالین سیاسی و مدنی رفته تا جامعه را به سکوت بکشاند.

در مقابل این سیاست بگیر و ببند رژیم اسلامی باید ایستاد، قیام نان و آزادی را باید در سراسر ایران گسترش داد و همزمان خواستار آزادی بی قید و شرط تمام زندانیان سیاسی شد.

نرگس منصوری، فعال مدنی و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ فعال مدنی زن، مبنی بر استعفای خامنه ای بوده است. او آبان ماه سال ۹۸، توسط شعبه ۲۶ بیدادگاه ضد انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
نرگس منصوری در تاریخ ۲۱ مردادماه ۹۸ در هنگام بازگشت از محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از اینکه به مدت ۲۰ روز در یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین تحت بازجویی بوده به زندان قرچک ورامین و نهایتا زندان اوین منتقل شد. او در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.
پنج شنبه بیست ونهم اردیبهشت ۱۴۰۱

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: