درد هجران مادر در انتظار دیدار، جانکاه است، اما درد، درد استبداد حکومتی است. استبداد، زندگی وعشق و فرصت وجانمان را آتش زد و انبوهی از حسرت و انتظار بر دلهایمان نشاند.مادر بزرگ و مادرم در همراهی و همدلی با فرزندان ازادیخواه شان دمی در مبارزه با استبداد نیاسودند. گاه سر پر شور جوانشان بر چوبه دار، گاه جان جانان شان در کنج سلول های تار، گاه عزیز پرورده در بطن وجودشان سالها پشت میله ها وخار، گاه شلاق نشسته بر پشت پاره تنشان سنگین بار، گاه تن دریده شده و زخمی دخترشان به دست شکنجه گران و بی رحم اوین ، داغ استبداد بر جان مسئولیت پذیر مادرانه شان نشاند و سوزاند.

برایم بغض آبانماه ۹۸هنوز نشکسته بود که از سر تقدیر بغض مرگ مادر ایستاده در مقابل ظلم ظالم در آبانی دیگر بر آن افزود.درد، درد استبداد دینی است و مگر تسلایی برایش می توان یافت؟ درد، درد جانکاه مادران نوید افکاری و ندا آقاسلطان وستار بهشتی و پویا بختیاری است. درد صدها جوانان بی گناه مظلوم غلطیده در خون آبان ماه سال گذشته است. درد بی پناهان خفته در نیزارهای ماهشهر است.

آتش این درد بر دلهایمان افروخته باد و خاموش مباد تا ویرانی رفتاری استبدادی. آتش این درد خون نمی طلبد. در طلب عشق و زندگی و مقاومت، مبارزه ای جانانه و سرشار از سرخوشی و رضایتمندی می آفریند. فردایی روشن برای مردم و روزگاری سخت برای پاسخگویی ظالمان.در سالگرد روز های آبان خونین 98 از پیام های تسلی بخش عزیزانم از سراسر ایران وخارج از کشور سپاسگزارم و دستهای پر مهرتان را به گرمی می فشارم.

 

پیام تسلیت گوهر عشقی، مادر شهید «ستار بهشتی» به «نرگس محمدی» در پی درگذشت «عذرا بازرگان» مادر نرگس

نرگس عزیز خبر درگذشت مادر عزیز و بزرگوارتان که گوهری چون شما را پروش داد و در تمامی طول این سالهای مبارزه، چون کوه حمایتتان کرد، را شنیدم و بسیار متاثر شدم.

گویا مادر منتظر بود تا آزادی تو را از «زندان جبار» ببیند، سپس خود از قید «زندان تن» آزاد شده و به ابدیت بپیوندد.

نرگس جان درگذشت مادر عزیز را از صمیم قلب به شما و همه بازماندگان تسلیت میگویم. برای آن عزیز آرامش ابدی و برای شما صبر و سلامتی را از خداوند آرزو می کنم.

 

همچنین زندانیان سیاسی بند زنان نیز در پیامی تسلیت به نرگس محمدی گفتند

نرگس عزیز
خبر درگذشت مادر بزرگوارتان مارا عمیقا متاثر کرد،زنانگی ،مقاومت و صبر اورا در تو دریافته ایم و می دانیم او نیز مانند بسیاری از مادران زندانیان برای آزادی فرزندش و برقراری حق تلاش کرد و چشم انتظار نشست ، روحش شاد و یادش زنده.

مریم اکبری منفرد. پریسا رفیعی. نیلوفر بیانی. ارس امیری. صبا کرد افشاری. اتنا دائمی. راحله احمدی. سپیده کاشانی. سپیده فرحان. مژگان کاووسی. زهرا زهتاب چی. رضوانه خان بیگی. گیتی پور فاضل. مژگان کشاورز. نرگس ادیب. عالیه مطلب زاده. فاطمه مثنی. حدیث صبوری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: