نزدیک به ۷۰ روز است که محمد نوری زاد فعال سیاسى در بازداشت و انفرادی نگه داری شده است .بازداشت موقت نقض آشکار حقوق متهم و انفرادی مصداق شکنجه است.

خبر

طبق اصل‌ ٣٧ قانون‌ اساسی‌: اصل‌ بر برائت‌ است‌ و هیچ‌کس از نظر قانون‌ مجرم‌ شناخته‌ نمی‌شود مگر این‌که جرم‌ او در دادگاه‌ صالح‌ اثبات شود.

🔸با در نظر گرفتن اصل ۳۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی میتوان گفت بازداشت محمد نوری زاد به تاریخ ۲۰ مرداد در مشهد که نزدیک به ۷۰ روز در بازداشت موقت و در سلولهای انفرادی وزارت اطلاعات است که خود مصداق شکنجه و نادیده گرفتن حقوق متهم است!

🔸با سن بالای ۵۰ سال و نیز بیمار بودن ایشان و عدم دسترسی به دارو های خاص و رسیدگی پزشکی و تغذیه نامناسب و عدم تماس و ملاقات نیز موجب نگرانی خانواده محمد نوری زاد و فعالین مدنی و حقوق بشری شده است، اگر به حقوق بشر احترام نمیگذارید، لااقل به قوانین خود پایبند باشید!

🔸محمد نوری زاد یکی از امضاء کننده گان بیانیه ۱۴ نفره هستند که در اعتراض به حکم ۱۳ سال زندان برای دکتر کمال جعفری یزدی مقابل دادگاه تجدید نظر به همراه ۱۵ نفر روز یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸ در مشهد بازداشت شدند!

محمد نوری زاد و همراهانش را بدون قید و شرط آزاد کنید.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴چهارشنبه ۱ بهمن تجمع متقاضیان مسکن مهر هشتگرد مقابل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد

بعد از ۱۰ سال انتظار هنوز هیچ مسئولی حاضر به پاسخگویی به آنان نشده است . این متقاضیان چند روز پیش هم جلو فرمانداری تجمع کردند تا گوش مسئولین به ندای حق طلبانه آنان باز شود تقریبا پروژه ها متوقف شدن و علیرغم صحبتی که وزیر کرده که تا پایان …

خبر
تجمع نیروهای پیش‌دبستانی پنجشنبه ۲ بهمن،مقابل استانداری همزمان با سفر وزیر به خوزستان

آنها می‌گویند استاندار خوزستان، وزیر را از درب‌ دیگری خارج کرده و مربیان معترض اخراج شده بیش از ۴ ساعت را در سرما در انتظار خروج وزیر مانده اند! #تجمع_اعتراضی

خبر
تجمع کارگران کارخانه نگین نخ سمنان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی

امروز پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کارخانه نگین نخ سمنان در اعتراضی به عدم پرداخت معوقات مزدی خود در درب ساختمان دادگستری این شهر تجمع کردند. #تجمع_اعتراضی

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: