نسل کشی در سومالی با یک میلیون قربانی و سکوت چپ و راست

  • By :
  • Category : خبر
خبر

بر اساس گزارش سازمان فائو(سازمان مواد غذائی و کشاورزی سازمان ملل) در سومالی در در فاصله شش ماهه ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ میلادی چهارصد هزار سومالیائی بر اثر قحطی و خشکسالی جان خود را از دست داده اند که دو سوم آنها را کودکان تشکیل میدادند.

در ۲ سال گذشته نزدیک به یک میلیون نفر جان خود را فقط در سومالی بر اثر گرسنگی از دست داده اند و مطبوعات و رسانه های جهان کمترین توجهی به آنان نمی کنند.روزانه ۲۰۰۰ نفر در سومالی از گرسنگی جان میبازند

گزارش فائو از شواهد و مدارک شفاهی دال بر مرگ و میر ناشی از خشکسالی در بخش شمالی سومالی میگوید و می افزاید، با توجه به کمبود مواد غذایی، در حال حاضر اکثر مردم سومالی به کمک های فوری نیاز دارند.

حمله آمریکا به سومالی و نابود کردن تمامی راه ها، منابع برق و آب، راه ها وسازه های این کشور، جنگ داخلی و نابودی دولت در این کشور در کنار افزایش قیمت مواد غذایی تصنعی از سوی اروپا و آمریکا، تلف شدن احشام و سوء تغذیه مردم علت اصلی این فاجعه عظیم است.
قحطی سال 2011 در سومالی که نتیجه خشکسالی، جنگ و دسترسی نداشتن به کمک های بشردوستانه بود، جان 260 هزار نفر از مردم این کشور را گرفت.
سومالی از سال 1991 با جنگ و درگیری دست و پنجه نرم می کند و دولت ضعیف و تحت حمایت غرب این کشور برای به دست گرفتن کنترل مناطق فقیر و روستایی تحت سلطه گروه تروریستی الشباب تلاش می کند.
«دیک ترنچارد» نماینده سازمان عذا و خواربار ملل متحد در سومالی نیز گفت، اوضاع سومالی گویای به صدا درآمدن زنگ قبل از قحطی است.

تونی لیک دوست صمیمی باراک اوباما که با پارتی بازی به ریاست ستاد مبارزه با قحطی سازمان ملل رسید، مسئول مستقیم این فاجعه میباشد، او که سابقه سیاهی در مبارزه با قحطی و نسل کشی در روآندا و دیگر مناطق آفریقا دارد تا امروز حاضر به قبول نقشش در نسل کشی روآندا نشده است.

تمام این جنایات و سکوت فقط به بهانه مقابله با الشباب، در حالیکه اگر یک نفر در پاریس یا لندن و کالیفرنیا زیر ماشین برود تمام دنیا از چپ و راست در حال گزارش دادن و ریشه یابی اند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
#سعید_تمجیدی از بازداشت شدگان #آبان_خونین_98 به اعتصاب غذای زندانیان سیاسی پیوست

زندانی سیاسی سعید تمجیدی، متولد ۱ خرداد ۱۳۷۱ ساکن محله خزانه تهران، دانشجوی رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی می باشد. وی از معترضان شرکت کننده در اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ است که اکنون در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ، محبوس است. سعید تمجیدی به همراه محمد رجبی در تاریخ ۲۹ آبان ۹۸ …

خبر
ما برای شهیدان گریه و ناله نمیکنیم راهشان را ادامه میدهیم مراسم چهلم زنده یاد حیدر قربانی …

مراسم چهلمین روز درگذشت #حیدر_قربانی زندانی سیاسی کُرد که در زندان مرکزی #سنندج اعدام شد، در منزل وی واقع در شهر #کامیاران با خواندن سرودهای حماسی برگزار شد. حیدر قربانی، زندانی سیاسی کُرد در تاریخ ۲۸ آذر به صورت مخفیانه در زندان مرکزی سنندج اعدام شد. پس از انتشار خبر …

خبر
اعتصاب وتجمع صدها کارگر پالایشگاه نفت تهران دراعتراض به سطح پایین حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

روز چهارشنبه 6 بهمن، صدها کارگرپیمانی پالایشگاه نفت تهران (تندگویان)برای اعتراض به سطح پایین حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل دست از کارکشیدند ودست به تجمع در شرکت پالایش نفت تهران واقع در تهران،جاده قدیم قم زدند. ۱۸۰۰ کارگر پالایشگاه در این اعتصاب و اعتراض حضور دارند. این …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: