نسل کشی در سومالی با یک میلیون قربانی و سکوت چپ و راست

بر اساس گزارش سازمان فائو(سازمان مواد غذائی و کشاورزی سازمان ملل) در سومالی در در فاصله شش ماهه ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ میلادی چهارصد هزار سومالیائی بر اثر قحطی و خشکسالی جان خود را از دست داده اند که دو سوم آنها را کودکان تشکیل میدادند.

در ۲ سال گذشته نزدیک به یک میلیون نفر جان خود را فقط در سومالی بر اثر گرسنگی از دست داده اند و مطبوعات و رسانه های جهان کمترین توجهی به آنان نمی کنند.روزانه ۲۰۰۰ نفر در سومالی از گرسنگی جان میبازند

گزارش فائو از شواهد و مدارک شفاهی دال بر مرگ و میر ناشی از خشکسالی در بخش شمالی سومالی میگوید و می افزاید، با توجه به کمبود مواد غذایی، در حال حاضر اکثر مردم سومالی به کمک های فوری نیاز دارند.

حمله آمریکا به سومالی و نابود کردن تمامی راه ها، منابع برق و آب، راه ها وسازه های این کشور، جنگ داخلی و نابودی دولت در این کشور در کنار افزایش قیمت مواد غذایی تصنعی از سوی اروپا و آمریکا، تلف شدن احشام و سوء تغذیه مردم علت اصلی این فاجعه عظیم است.
قحطی سال 2011 در سومالی که نتیجه خشکسالی، جنگ و دسترسی نداشتن به کمک های بشردوستانه بود، جان 260 هزار نفر از مردم این کشور را گرفت.
سومالی از سال 1991 با جنگ و درگیری دست و پنجه نرم می کند و دولت ضعیف و تحت حمایت غرب این کشور برای به دست گرفتن کنترل مناطق فقیر و روستایی تحت سلطه گروه تروریستی الشباب تلاش می کند.
«دیک ترنچارد» نماینده سازمان عذا و خواربار ملل متحد در سومالی نیز گفت، اوضاع سومالی گویای به صدا درآمدن زنگ قبل از قحطی است.

تونی لیک دوست صمیمی باراک اوباما که با پارتی بازی به ریاست ستاد مبارزه با قحطی سازمان ملل رسید، مسئول مستقیم این فاجعه میباشد، او که سابقه سیاهی در مبارزه با قحطی و نسل کشی در روآندا و دیگر مناطق آفریقا دارد تا امروز حاضر به قبول نقشش در نسل کشی روآندا نشده است.

تمام این جنایات و سکوت فقط به بهانه مقابله با الشباب، در حالیکه اگر یک نفر در پاریس یا لندن و کالیفرنیا زیر ماشین برود تمام دنیا از چپ و راست در حال گزارش دادن و ریشه یابی اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.