نقش آفرینی قاضی ناظر زندان در تداوم مشکلات زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

رستمی، قاضی ناظر زندانیان سیاسی و امنیتی زندان رجایی شهر کرج از حدود یک سال قبل در این سمت مشغول کار است. طی این مدت زندانیان سیاسی محبوس در این زندان با مشکلات بسیاری مواجه شده اند، کارشکنی ها و برخوردهای مغرضانه این مسئول، خود زمینه ساز بروز بسیاری از این مشکلات شده است. در حالی که طبق بخش هشتم از ماده ۴۵ آیین نامه اجرایی سازمان زندان ها این مسئول وظیفه دارد بصورت مرتب برای حل مشکلات زندانیان با آنها تعامل داشته باشد طی یک سال گذشته رستمی از حضور در میان زندانیان سیاسی خودداری کرده است و به همین شیوه تداوم مشکلات زندانیان را زمینه ساز شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خبرگر از حدود یک سال گذشته دادیار (قاضی) ناظر زندانیان سیاسی و امنیتی زندان رجایی شهر کرج، از حضور در میان زندانیان سیاسی و خودداری کرده است.

آقای رستمی از حدود یک سال قبل به سمت دادیار ناظر زندانیان سیاسی و امنیتی زندان رجایی شهر کرج منسوب شده است و علیرغم پیگیری و اعتراض خانواده زندانیان سیاسی یک سال گذشته را از حضور در میان این زندانیان و رسیدگی به مشکلات آنان خودداری کرده است.

وی در پاسخ اعتراض برخی خانواده این زندانیان گفته است که دلیل عدم سرکشی وی، تبعیدی بودن زندانیان سیاسی محبوس در این زندان بوده و مدعی شده است که زندانیان هیچ درخواستی در زمان آخرین حضور وی نکرده‌اند.

این در حالی است که وی بارها در زمان حضور در زندان جهت سرکشی به بندهای زندانیان امنیتی و حتی غیرایرانی رفته است ولی در بند ۴ که مخصوص زندانیان سیاسی است حاضر نشده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: