نوشین جعفری، عکاس و خبرنگار بازداشت از بازداشت‌‌گاه سپاه پیام صوتی فرستاده و کمک خواسته است

🔴 تکرار رسوایی اعتراف اجباری! چرا؟
آنسوی خط، پیام صوتی نوشین جعفری عکاسی است که اخیراً بازداشت شده و به او اتهام بسته‌اند صاحب حساب توییتری «یار دبستانی» است و تا پسورد آن را به بازجو ندهد، فشارها بر او کاهش نخواهد یافت!

او با صدایی لرزان و گریان، در حالی که هیچ اطلاعی از صاحب توییتر یار… ندارد، لابد با اجازه‌ی امنیتی‌ها؛ دست به دامان دوستش شیوا نظرآهاری شده که مقیم خارج از ایران است!

خانم نظرآهاری در گفتگویی اعلام کرده اطلاعی از اینکه یار دبستانی را چه کسی اداره می‌کند ندارد. نوشین جعفری به دوستش شیوا نظرآهاری با گریه التماس می‌کند با پیدا کردن صاحب حساب یار دبستانی و ارسال پسورد آن، او را «نجات» دهد!

پیداست به رغم چند هفته شکنجه و فشار، خانم جعفری صاحب آن اکانت توییتری نیست. اما فشار بازجویان بر او آن قدری ادامه دارد که چنین گریان التماس می‌کند.

وزارت اطلاعات بابت «توخالی بودن اعترافات اجباری» متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای مانند آقای مازیار ابراهیمی که بعد از ماهها شکنجه آزاد شدند، زیر سئوال جدی است.
مگر تکرار این روشهای رسوا دستآوردی داشته؟
چرا «اهل عبرت» نیستید؟

شیوانظرآهاری، نویسنده، که حالا بیرون از ایران زندگی می‌کند، در توییترش خبر داده نوشین جعفری، عکاس خبری و هنری که چندی‌پیش، سازمان اطلاعات سپاه دست‌گیرش کرد در اینستاگرام برای‌اش پیام صوتی فرستاده‌!

به‌گفته نظرآهاری، جعفری در این پیام با گریه گفته: «شرایط خوبی ندارم و اگر پسورد و اکانت پیج یار دبستانی را ندهی، خانواده‌ام زیز فشار می‌روند، خواهش می‌کنم زودتر نجات‌ام بده»
نظرآهاری در همین پست اعلام کرده هیچ آگاهی و هم‌کاری در توییتر «یار دبستانی» نداشته.

جعفری که بازداشت‌اش با واکنش انتقادی گسترده از سوی بازیگران سینما روبه‌رو شد، به‌اتهام اداره اکانت توییتری «یار دبستانی» بازداشت شده که مطالبی بر ضد جمهوری اسلامی و دین منتشر می‌کرد اما خانواده جعفری این اتهام را رد کرده‌‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: