نوشین جعفری، عکاس و خبرنگار بازداشت از بازداشت‌‌گاه سپاه پیام صوتی فرستاده و کمک خواسته است

ویدیو ها

🔴 تکرار رسوایی اعتراف اجباری! چرا؟
آنسوی خط، پیام صوتی نوشین جعفری عکاسی است که اخیراً بازداشت شده و به او اتهام بسته‌اند صاحب حساب توییتری «یار دبستانی» است و تا پسورد آن را به بازجو ندهد، فشارها بر او کاهش نخواهد یافت!

او با صدایی لرزان و گریان، در حالی که هیچ اطلاعی از صاحب توییتر یار… ندارد، لابد با اجازه‌ی امنیتی‌ها؛ دست به دامان دوستش شیوا نظرآهاری شده که مقیم خارج از ایران است!

خانم نظرآهاری در گفتگویی اعلام کرده اطلاعی از اینکه یار دبستانی را چه کسی اداره می‌کند ندارد. نوشین جعفری به دوستش شیوا نظرآهاری با گریه التماس می‌کند با پیدا کردن صاحب حساب یار دبستانی و ارسال پسورد آن، او را «نجات» دهد!

پیداست به رغم چند هفته شکنجه و فشار، خانم جعفری صاحب آن اکانت توییتری نیست. اما فشار بازجویان بر او آن قدری ادامه دارد که چنین گریان التماس می‌کند.

وزارت اطلاعات بابت «توخالی بودن اعترافات اجباری» متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای مانند آقای مازیار ابراهیمی که بعد از ماهها شکنجه آزاد شدند، زیر سئوال جدی است.
مگر تکرار این روشهای رسوا دستآوردی داشته؟
چرا «اهل عبرت» نیستید؟

شیوانظرآهاری، نویسنده، که حالا بیرون از ایران زندگی می‌کند، در توییترش خبر داده نوشین جعفری، عکاس خبری و هنری که چندی‌پیش، سازمان اطلاعات سپاه دست‌گیرش کرد در اینستاگرام برای‌اش پیام صوتی فرستاده‌!

به‌گفته نظرآهاری، جعفری در این پیام با گریه گفته: «شرایط خوبی ندارم و اگر پسورد و اکانت پیج یار دبستانی را ندهی، خانواده‌ام زیز فشار می‌روند، خواهش می‌کنم زودتر نجات‌ام بده»
نظرآهاری در همین پست اعلام کرده هیچ آگاهی و هم‌کاری در توییتر «یار دبستانی» نداشته.

جعفری که بازداشت‌اش با واکنش انتقادی گسترده از سوی بازیگران سینما روبه‌رو شد، به‌اتهام اداره اکانت توییتری «یار دبستانی» بازداشت شده که مطالبی بر ضد جمهوری اسلامی و دین منتشر می‌کرد اما خانواده جعفری این اتهام را رد کرده‌‌اند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گزارشی از وضعیت بد پروژه ها!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، نامه ای از سوی کارگران چند پروژه برایمان ارسال شده است که توجه تان را به آن جلب می کنیم: در این چند ماه در مورد وضعیت همه گروهای شغلی پروژه ای صحبت شد به جز نفرات دفتری. پیمانکاران حقوق نفرات دفتری رو افزایش ندادند …

خبر
ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد. در این شماره می خوانید: اطلاعیه های سندیکاهای کارگری ص۱ گزارشات کارگری از واحدهای تولیدی سراسر ص۱۴ زحمتکشان و هزینه ای که باید به دوش بکشند! ص۲۷ تا حق …

خبر
توزیع شیر فاسد بعنوان سهیه روزانه رانندگان، توسط مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

فیلم ارسالی به سندیکا از طرف راننده شرکت واحد

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: