نوید میهن‌دوست برای مستندی ۱۱ساله که هرگز اجازه اکران نیافت به زندان محکوم شد

خبر

ندا میهن‌دوست، خواهر نوید میهن‌دوست، فیلمسازی که به اتهام‌های اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۳ سال و ۶ ماه زندان محکوم شده است می‌گوید برادرش هنرمندی است که تنها به جرم دوستی با برادر مسیح علی‌نژاد و ساختن فیلمی درباره فعالیت‌های این روزنامه‌نگار در یازده سال پیش، زیر فشار قرار گرفته و به زندان محکوم شده است.

مسیح علینژاد خبرنگار و فعال حقوق بشر در توییتر از محکومیت نوید میهن‌دوست کارگردان ایرانی به سه سال و نیم زندان خبر داده است. خانم علینژاد در توییتر نوشت او به دلیل فیلمی که از یازده سال پیش از فعالیت‌های او ساخته زندانی شده است.

گفته می‌شود آقای میهن دوست به این حکم اعتراض کرده است.

‏به گفته خانم علینژاد آقای میهن دوست ابتدا به جرم ارتباط خانوادگی با برادرش علی بازداشت و بعد به خاطر ساخت مستند “تاج خار” که اجازه اکران هم نیافت به سه سال و شش ماه حبس محکوم شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 تجمع اعتراضی سراسری بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی با (شعار کشور ما رو گنجه بازنشسته تو رنجه) .

بی توجهی به و ضعیت معیشت و زندگی بازنشسته ها اقدامی ظالمانه نسبت به کسانی است که عمر و جوانی خود را در خدمت به مملکت گذارنده اند این قشر شریف شایسته برخورداری از حقوقی هستندکه بتوانند هزینه درمان و معیشت خود را تأمین کنند .

خبر
🔴۱۷ اسفند – ایلام؛ تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در ایلام،

مقابل سازمان تامین اجتماعی در اعتراض به وضعیت فلاکتبار معیشتی بازنشستگان و مستمری بگیران همسو با کارگران خواهان افزایش حقوق و مستمری‌ها به بالای ۱۲ میلیون تومان هستند. اجرای کامل همسان سازی و درمان تکمیلی از دیگر خواسته‌های آنان است.

خبر
تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در قزوین، مقابل سازمان تامین اجتماعی در اعتراض به وضعیت فلاکتبار معیشتی

🔴۱۷ اسفند – قزوین بازنشستگان و مستمری بگیران همسو با کارگران خواهان افزایش حقوق و مستمری‌ها به بالای ۱۲ میلیون تومان هستند. اجرای کامل همسان سازی و درمان تکمیلی از دیگر خواسته‌های آنان است  

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: