نگرانی خانواده جاوید نام نوید افکاری از سرنوشت دو برادر زندانی او

یکی از نزدیکان خانواده «نوید افکاری»، کشتی‌گیر ایرانی، که در جریان اعتراضات ۱۳۹۷ شیراز بازداشت و روز ۲۲شهریور۱۳۹۹ اعدام شد، » گفت مقامات قضایی درباره محل نگهداری دو برادر نوید افکاری سکوت کرده‌اند. «وحید افکاری» و «حبیب افکاری» حتی از حق تماس تلفنی محروم‌اند و خانواده، نگران سرنوشت آن دو هستند.

با گذشت یک ماه از انتقال برادران افکاری به بندهای انفرادی و بیش از ۱۶ روز بی‌خبری از وحید و حبیب افکاری، قوه قضاییه از پاسخ‌گویی درباره دلیل قطع ارتباط و ممنوعیت ملاقات و تلفن خودداری می‌کند. اظهارات متناقض مقامات قضایی، خانواده‌‌ این زندانیان سیاسی را نگران کرده است. طبق آخرین اخبار، آن‌ها در انفرادی هستند و سلامت خود را بعد از ضرب و جرح به دست گارد زندان، به دست آورده‌اند.

یکی از نزدیکان خانواده افکاری به ایران‌وایر گفت که مقامات قضایی توضیح درستی به خانواده‌ نمی‌دهند و با اظهارات متناقض، آن‌ها را نگران و سرگردان کرده‌اند: «مقامات قضایی و مسئولان زندان، خانواده‌ را سر می‌دوانند. زندان می‌گوید در دست ما نیست؛ از مقامات امنیتی بالا دستور آمده که به بندهای عمومی منتقل‌شان نکنیم و در انفرادی باشند. حق ملاقات و تماس تلفنی ندارند و زمانی که نزد دادیار ناظر بر زندان مراجعه می‌کنند، اجازه‌ صحبت به خانواده نمی‌دهند.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: