سید هاشم خواستار معلم بازنشسته، زندانی سیاسی سابق و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان مشهد در نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای نوشت: آقای خامنه‌ای شما به دلیل وابستگی بیش از حد تصور به قدرت در چاپلوس پروری و پاچه خوار پروری روی حکومت آریامهری را که چه عرض کنم روی تمامی پادشاهان و حاکمانی که در کشور حکومت کرده‌اند را سفید کرده و رکورد زده‌اید.

هاشم خواستار بارها از سوی دادگاه انقلاب مشهد با احکام مختلفی رو به رو شده است. وی در سال ۸۳ پس از هشت روز بازداشت در دادگاه انقلاب به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به دو سال حبس محکوم شد که به ۳ سال حبس تعلیقی تبدیل شد.

وی در سال ۸۶ در دادگاه تخلفات اداری به کسر یک هشتم حقوق برای یک‌سال محکوم شد. سپس در سال ۸۸ در دادگاه انقلاب مشهد بار اول به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به ۶ سال حبس و در دادگاه تجدید نظر با تقلیل حکم به ۲ سال حبس تعزیری محکوم گردید که بدون حتی یک روز مرخصی دوره دو ساله زندان را در وکیل آباد گذراند و به دلیل افشاگری -نامه – وضعیت زندان، جریمه‌ی ۴۵ روز حبس اضافه را نیز در زندان وکیل آباد گذراند.

متن این نامه که نسخه‌ای از آن برای انتشار در اختیار «آمدنیوز» قرار گرفته به شرح زیر است:

۱-  آقای خامنه‌ای! به شما تبریک می‌گویم بخاطر اینکه هر چقدر امثال سیدجمال‌الدین اسدآبادی و آیت الله نائینی و طباطبایی و بهبهانی و طالقانی و مهندس بازرگان و دکتر شریعتی و … تلاش کردند که اسلام را با دموکراسی (مردم‌سالاری) و آزادی آشتی دهند ، اما شما و آقای خمینی تمام آن تلاش‌ها را نقشِ بر آب کردید.

۲- آقای خامنه‌ای! احتمالا «گاندی» و «نهرو» از رهبران استقلال هندوستان که بعد از جنگ جهانی دوم یعنی در سال ۱۹۴۷، هند را به استقلال رساندند را می‌شناسید؟ آنها بزرگترین نعمت و دست‌آورد بشری یعنی دموکراسی و آزادی را از کشور استعمارکننده‌شان یعنی انگلیس، الگو برداری کرده و تحت هیچ شرایطی حاضر نشدند که آزادی‌های ملت‌شان را محدود کنند و حتی گاندی رهبر استقلال هند، ایندیرا گاندی نخست وزیر هند، راجیو گاندی فرزند ایندیرا گاندی و نخست وزیر هند را جملگی ترور کردند اما به بهانهٔ ترور آنها، آزادی‌های ملت‌شان را نگرفتند. اما آقای خمینی، شما و زیر مجموعه‌های شما عمدا کشور را به سمت جنگ و ترور سوق دادید تا مخالفان‌تان را سرکوب کرده و آزادی‌های مشروع و قانونی را از ملت بگیرید که گرفتید.

۳- آقای خامنه‌ای! همه‌ی روشنفکران می‌دانستند و اخیرا آقای مهدی خزعلی در یکی از برنامه‌های تلویزیونی فاش کرد که آقای خمینی عمدا سازمان مجاهدین خلق را به سمت جنگ مسلحانه برد که بهانه برای سرکوب آنها داشته باشد، بهتر نبود همچون گاندی و نهرو، پدرانه با تمام احزاب و سازمان‌ها از جمله سازمان مجاهدین خلق برخورد کرده و امروز هزاران نفر چه از طرفداران شما و چه از طرفداران سازمان مجاهدین خلق و دیگران در زیر خاک نبودند و کشور هم مطمئنا گرفتار این‌همه جنگ وتبعاتِ آن با این‌همه دشمنِ خارجی که اکنون داریم نمی‌شد و بجای صرفِ درآمدهای کشور برای گسترش تشیع، آن‌ها را صرف آموزش و بهداشتِ مردم می‌کردید، اکنون اگر جزو ۵ کشورِ اول دنیا نبودیم لآقل جزو ده کشور اول دنیا و در سطحِ کشورهایی چون کرهٔ جنوبی بودیم، نه اینکه اکنون جزو ده کشور پایین دنیا و در سطح کرهٔ شمالی باشیم.

۴- آقای خامنه‌ای! نزدیک ۴۰ سال از حکومت اسلامی شما و آقای خمینی می‌گذرد و محصول آن را اگر خواسته باشیم در یک جملهٔ کوتاه بگوییم: شهرها و روستاها ویران و قبرستان‌ها آباد شدند.

آقای خامنه‌ای! رتبه‌ی ایران از نظر فساد در بین ۱۶۱ کشور جهان ۱۴۸ می‌باشد، آیا آمریکا می‌گوید که رشوه بخورید و ایجاد رانت کنید و کشور را به نام اسلام غارت کنید؟ یا اینکه این دیگر ربطی به آمریکا ندارد و از محصولات دیکتاتوری دینی است؟

۵- در محاصرهٔ تبریز توسط نیروهای محمد علیشاه هر زمان مزدورانِ دولتِ استبدادی، صدای شلیک تفنگ ستار را می‌شنیدند پا به فرار می‌گذاشتند. و باز مقاومت مهدی رضایی جوان نوزده ساله که قهرمانانه در بیدادگاه‌های شاه از خلقش دفاع کرد هنوز در گوش‌ها طنین‌انداز است. کدام حکومت استبدادی و دیکتاتوری توانسته است یک ملت را از گذشتهٔ افتخار آمیزش جدا کند که شما بتوانید؟

۶- آقای خامنه‌ای! پدر و مادر رضایی‌ها و همین‌طور شانه چی‌ها و … که در رژیم شاه، شهدایی تقدیم خلق کردند و شما نیز از این خانواده‌ها اعدام کردید و از طرفی مشهور است که قبل از انقلاب در خانهٔ آقای شانه‌چی به همراه طاهر احمدزاده بوده‌اید که مسعود احمدزاده از چریک‌های فدایی خلق همان موقع وارد خانه شده و رد پایش بر روی ملافهٔ سپید بخاطر در نیاوردن کفش از پا برای روزها و شاید هفته‌ها، باقی مانده و شما گفته‌اید رد پنجهٔ شیر است، اکنون آن شیران و پدران و مادران آن شیران، از ستم شما یا فراریند و یا در زندان و خانه‌نشین، آیا همچون شاه و حامیانش که بعد از کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۳۲ تصور می‌کرد دشمنان استبداد را برای همیشه کشته و خانه‌نشین کرده و به زندان انداخته و یا تبعید کرده، شما هم این‌گونه فکر می‌کنید؟

۷- بعد از کودتای ننگین ۲۸ مرداد که شاه تمام آزادی‌های ملت را گرفته و احزاب و سازمان‌ها را منحل و تعداد بسیار زیادی از جمله دکتر فاطمی وزیر خارجه مصدق را اعدام کرد، مردم که هیچ‌گونه پناهگاهی نداشتند به روحانیت که با رژیم شاه تضادهایی پیدا کرده بود پناه بردند اما با رفتن شاه و با قدرت گرفتن روحانیت، ملت و بخصوص مستضعفین که روحانیت مدعی بود که وارث زمین می‌کند را له کرده و در عمل از چاله به چاه انداخت.

۸- در زندان وکیل آباد مشهد با سیزده نوع ملیت از قرقیزستان تا آفریقا و … با من زندان بودند که جرم اکثر آن‌ها مواد و یا جاسوسی بود. از من سئوال می‌کردند که شما چرا انقلاب کردید و وضعیت اقتصادی ایران در حکومت شاه چگونه بود؟ می‌گفتم در رژیم شاه اقتصاد داشتیم اما دموکراسی نداشتیم. ما انقلاب کردیم که دموکراسی داشته باشیم اما اکنون نه اقتصاد و نه دموکراسی داریم، همه می‌خندیدند.

۹- جمعیت ایران بعد از انقلاب حدودا دو برابر شده اما تعداد زندانیان بیش از ۲۵ برابر که در زندان وکیل آباد مشهد با چشم خود دیدم که پدرانی، همسر یا پسر یا دختر و یا داماد خود را کشته بودند و همین‌طور پسرانی که پدر، مادر یا خواهر و یا برادر خود را کشته بودند و پدری که به دخترش تجاوز کرده و یا پسر به مادرش تجاوز کرده است..!! و این حکایت از نابسامانی و فقر و فلاکت یک ملت است که حاکمیت با زور تفنگ می‌خواهد یک نظام ورشکسته را حفظ کند.

۱۰- آقای خامنه‌ای! شما به دلیل وابستگی بیش از حد تصور به قدرت در چاپلوس پروری و پاچه‌خوار پروری روی حکومت آریامهری را که چه عرض کنم روی تمامی پادشاهان و حاکمانی که در کشور حکومت کرده‌اند را سفید کرده و رکورد زده‌اید.

نام‌گذاری هرساله شما در هنگام نوروز، فی‌الفور کتاب می‌شود! از فرمایشات شما فی الفور نهادی و اداره‌ای درست می‌شود، طبق گفته‌ی آیت الله سعیدی نمایندهٔ شما در سپاه پاسداران، هنگام تولد یا علی می‌گویید و…!

میلیون‌ها کارمند زیر نظر موسسات تحت امر شما به تحقیق مشغولند که چی از درون آنها بیرون می‌آید؟ «اختلاس». در تمام این موارد شما رکورد زده‌اید و در تاریخ ایران و شاید جهان از شما در میان رکورد شکنانِ استبداد در طول تاریخ، یاد خواهد شد.

۱۱- آقای خامنه‌ای! اگر شما و دیگر روحانیون یک واحد درسی اقتصاد، جامعه‌شناسی و روان‌شناسی خوانده بودید کشور به این روز سیاه نمی‌افتاد. مثل اینکه هنوز آدام اسمیت پدر اقتصاد و فروید پدر روانکاوی و اگوست کنت پدر جامعه شناسی و ژان ژاک روسو پدر روانشناسی به حوزه‌های علمیه نرفته‌اند.

۱۲- آقای خامنه‌ای! قبل از انقلاب یادتان هست چقدر مردم مشتاق خرید و خواندن کتب مذهبی بودند؟ کتاب فروشی‌های دورِ حرم امام رضا با داشتن مشتری‌های بسیار، فرصت سرِخاراندن نداشتند. اکنون آن کتاب فروشی‌ها کجا رفتند؟ همه تعطیل شدند و آن کتاب‌ها از خانه‌ها بیرون ریخته می‌شود. چرا؟ به‌خاطر شکست ایدئولوژی دینی چه از نوع شیعه گریش و چه از نوع سنی گریش.

۱۳- شهرداری تهران ۶۸،۰۰۰ کارمند دارد اما ۱۳۰،۰۰۰ هزار نفر حقوق می‌گیرند و از این‌ها هم طبق گفتهٔ معاون جدید شهرداری ۲۰،۰۰۰ هزار نفر اضافه هستند. به این می‌گویند ادارهٔ پایتخت یک کشور به روش اسلامی. انگل زاده‌ها در اروپا و امریکا عیاشی می‌کنند آن‌وقت پایتخت اسلامی، این‌همه حاشیه‌نشین و کارتن خوابِ مرد و زن دارد به‌طوری‌که معاون رئیس جمهور قرار است زن‌های کارتن خواب را [مانند حیوانات (البته بلانسبتِ کارتن خواب‌هایی که به‌دلیل سوء مدیریت آقایان به این روز افتاده‌اند)] عقیم کند!

کودکان کار هم که به بیشترین میزان خود در طول تاریخ ایران رسیده‌اند، آن‌قدر بسیارند که به گفته‌ی مسئولین شهرداری تهران به نود درصدشان تجاوز می‌شود، زمین‌خواریِ نجومی هم در شهرداری تهران که انگار مسئله‌ای نیست! از این اسلامی‌تر هم وجود دارد؟

۱۴- آقای خامنه‌ای! وقتی یک بچه گربه به انسان پناه می‌آورد ناچار به او غذا و خوراک می‌دهند تا بزرگ شده و روی پای خود بایستد، شما چطور یک ملت را به اسارت گرفته و روز بروز بر فقر و فلاکت آنها افزوده و ذره‌ای هم به حال این ملت مفلوک رحم نمی‌کنید؟ آقای خامنه‌ای، کسانی‌که می‌خواهند ایرانِ زیر سلطهٔ شما را بشناسند لازم نیست کتاب‌ها بخوانند بلکه با خواندن چهار سطر و نگاهی به رتبه‌های ایران در بین کشورها متوجه می‌شوند که ملت ایران دچار چه ظلماتی که نیستند!

۱۵- آقای خامنه‌ای! مگر مدیرعامل بزرگترین بانک خاورمیانه یعنی آقای خاوری و همین‌طور برادر زن آقای طبسی (تولیت قبلی آستان قدس رضوی ) و همین‌طور دیگران، حقوقی که می‌گرفتند کم بوده که با هزاران میلیارد پول ملت از کشور فرار کرده و به دیار مرگ بر آمریکا پناه می‌برند؟ این همه اختلاس و غارت نشان می‌دهد که از بیت رهبر گرفته تا آن رده‌های پایینِ مدیریت هیچ‌کس به آینده‌اش در جمهوری اسلامی امیدوار نبوده و آینده برای‌شان تاریک است.

۱۶- آقای خامنه‌ای! جوانانِ عاشق در جهاد سازندگی در اول انقلاب که یادتان هست؟ با چه عشقی کار می‌کردند؟ من همکارانی دارم که به دعوت آقای خمینی در خرداد ۵۸ به روستاها رفتند تا به کشاورزان کمک کنند تا گندم‌های‌شان را درو کرده تا بر زمین نماند. آن عشق چه شد؟ کجا رفت؟ استبداد دینی شما و آقای خمینی هر چه عشق بود را با خود درو کرد و برد و بذر تنفر کاشت که بزودی شما محصول استبداد را درو خواهید کرد و ثمره‌اش را خواهید برد.

۱۷- آقای خامنه‌ای! تا گوشه‌ای از جنایات و استبداد شاه را می‌نویسم جیغ سلطنت‌طلب‌ها بلند می‌شود. ناچار جریان کفن دزد را که به بچه‌هایش وصیت کرد که کاری بکنید که بعد از مرگم به من (یعنی کفن دزد) مردم، خدا بیامرزی بدهند مثال می‌زنم .متاسفم برای شما که با برپایی این نظام روی رژیم شاه را سفید کرده و اکنون سلطنت طلب‌ها زبان باز کرده و خودشان را معصوم جلوه داده و انگار نه انگار که شاه حتی همان دو حزبِ فرمایشیِ معروفِ «بله قربان، چشم قربان» را هم منحل و تنها به یک حزب و آن هم به حزب رستاخیز اجازهٔ فعالیت داد. آیا این عملا اعلان شکست نظام اسلامی نیست؟ ساواک، آزادی‌خواهان را شکنجه می‌کرد، شکنجه‌های درون رژیم شما و حزب‌اللهِ شما هم که روی دست شاهنشاه زده.

۱۸- در اجرای قانون، کشور ما در پایینِ جدول قرار دارد و کشورهایی مثل فنلاند و دانمارک و نروژ و سوئد (که در کتاب‌های درسی‌شان شما را دیکتاتور معرفی کرده‌اند) در بالای جدول رتبه‌بندی از نظر اجرای قانون قرار دارند و همه لذت می‌برند که تابع قانون هستند. آن‌وقت شما در یک سخنرانی عمومی به طرفداران‌تان آن‌هم بخاطر شکست در یک انتخابات فرمایشی (ریاست جمهوری) فرمانِ آتش به اختیار می‌دهید و توضیح می‌دهید که آتش به اختیار زمانی‌که فرماندهی زده می‌شود. این یعنی چی؟ یعنی هر کار دلتان خواست انجام دهید. یعنی شکست نظام.

۱۹- آقای خامنه‌ای! گذشتهٔ ایدئولوژیکی و تاریخی شما و آقای خمینی بر می‌گردد به سلف شما شیخ فضل الله نوری، همان هم‌دستِ محمد علیشاه قاجار و نیز آیت‌الله کاشانی، همان هم دست محمدرضاشاه پهلوی که اسنادش کاملا رو شده که هر دو نفرشان طرفدار استبداد شاهنشاهی بودند و شما و آقای خمینی فرصت پیدا کردید که در عمل، ایدئولوژی آنها را پیاده کنید. اما گذشتهٔ تاریخی و ایدئولوژیک ما بر می‌گردد به ستارخان‌ها، دکتر مصدق‌ها، دکتر فاطمی‌ها، حنیف نژادها، رضایی‌ها، آیت‌الله طالقانی‌ها، بازرگان‌ها، سحابی‌ها و… که همهٔ آن‌ها طرفدار دموکراسی بودند و اعتقاد داشتند که حتما باید احزاب چپ از جمله کمونیست‌ها آزاد باشند. معیار و سنجش دموکراسی در یک کشور، آزاد بودن احزاب چپ از جمله کمونیست‌ها می‌باشد که شما همهٔ آنها را قتل عام و یا به زندان انداخته و یا فراری دادید.

۲۰- آزادی زیباست و زیباتر از آزادی، خود آزادی است و متاسفم که روحانیت شیعه، آزادی را از خلق ایران گرفته است، اما مطمئن هستم که بزودی ملت ایران به آزادی خواهد رسید و در آن‌روز ،کم‌رنگ‌ترین ،ضعیف‌ترین و کسادترین نهاد، نهاد دین و بخصوص نهاد روحانیت خواهد بود و بدون تعارف بگویم همان مقداری هم که از دین در جامعه باقی خواهد ماند بوسیله‌ی تبعیدی‌ها و فراری‌ها از جمله سازمان مجاهدین خلق خواهد بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: