هاشم خواستار از زندان وکیل آباد مشهد : در فردای ایران، مُفتخوری روحانیت موقوف!

♦️سید هاشم خواستار نماینده مبارز و آزادیخواه معمان آزاده ایران، فعال سیاسی که این روزها به «سمبل مقاومت و مبارزه» تبدیل شده است، فایل صوتی مورخ ۹ اّمرداد ۱۳۹۹ از زندان وکیل آباد مشهد بیرون داده است
♦️متن پیام صوتی آقای خواستار آزادیخواه مبارز را می خوانیم:

درود بر ملت قهرمان ایران
ملت قهرمان ایران!
شاید بپرسید: «چرا اینقدر در تمام مصاحبه ها، صداها از شما به عنوان “ملت قهرمان” نام می برم؟»
یک کلمه، شاید بهتر است در یک جمله بگویم که ملت ایران جنبش های بسیار داشته اما متأسفانه تا کنون به آزادی و دموکراسی نرسیده و حتی دو انقلاب داشته است. حتما خواهید گفت چرا؟
یک امر واضح است که روحانیت مدعی اسلام، مانع بزرگ بر سر راه رسیدن به آزادی و دموکراسی برای ملت ایران می باشد.
البته در تمام دنیا از آنجمله در اروپا شاه و روحانیت هر دو در حکومت بودند، مردم در ایران شاه را خلع قدرت کردند و الآن نوبت روحانیت است.
برای اینکه روحانیت از آنجمله آقای خمینی مدعی است که در اسلام همه چیز هست، اما در اسلام اگر همه چیز هست و از آنجمله کتابی تدریس می شود در مدارس به نام دین و زندگی پس چرا ملت ایران به این روز سیاه افتاده است؟ چرا خاورمیانه در آتش می سوزد، جاییکه کبریتش – آتش افروزی هایش – را ایران به پا می کند و دلارها و لشگرش را ایران می فرستد؟

ملت قهرمان ایران!
همانطور که بارها گفته ام و باز هم می گویم، روحانیت در حوزه های علمیه یک واحد اقتصاد ، یک واحد روانشناسی و یا یک واحد جامعه شناسی نخوانده. یک مغازه بقالی را قبلا اداره نکرده حالا آمده و می خواهد یک کشور را اداره کند!
بدون هیچگونه تجربه ای و در این ۴۱ سال هم به هیچ عنوان چون زمینه (مدیریت جامعه) را نداشته همه اش بحران پشت بحران و فاجعه پشت فاجعه بوجود آورده است.
در اطلاعات یک بچه بازجو داشتم، که در رابطه با او باید کتابی از خاطرات بنویسم. او حرفهای بسیار مفتی می زد از آنجمله می گفت : «در غرب انسانیت و معنویت وجود ندارد. او مثال می زد و به من فیلم نشان می داد.»
این را باید اضافه کنم که در اطلاعات فیلمهای بسیاری به من نشان می دادند و انواع پذیرایی ها را از من می کردند که مرا ارشاد کنند.
اما من از آن بچه محصل هایی بودم که تحت تأثیر اینها قرار نمی گرفتم.
بازجو به من می گفت : در کشور هلند که ۲۴۵ میلیارد دلار مالیات می دهد نگاه کنید در چهارراه خیابانها یک توالت زنانه وجود ندارد.

ملت قهرمان ایران!
من بارها گفته ام و باز هم می گویم که «قم و مشهد فاسدترین شهرهای ایران هستند.»
از آنجمله مرتب من به بازجویم که بسیار جوان بود یادآوری می کردم که مشهد تایلند خاورمیانه است و مشهد از فاسدترین شهرهای ایران است با این همه روحانیت که در آن وجود دارد.

ملت قهرمان ایران!
راه حل کاملا مشخص است. در این انقلاب نوین و بزرگی که در پیش داریم روحانیت مثل تمام ملت ایران باید کار کند. مُفتخوری موقوف، مُفت خوری تمام!
تمام ملت باید کار کنند. ما باید دوبله کار کنیم. اگر در آمریکا و اروپا ۶ ساعت کار می کنند ما باید ۱۲ ساعت کار کنیم، چرا ؟ برای اینکه حداقل صد سال عقب هستیم برای جبران این عقب ماندگی ما احتیاج داریم که دوبله کار کنیم.

البته همینجا به شما بگویم، که ملت پاداش و مزد روزانه و ماهانه اش را خواهد گرفت. با این سرمایه های هنگفتی که در کشور ما وجود دارد این روحانیت است که عرضه مدیریت کشور را ندارد و نمی تواند ملت را به کار بگیرد (مدیریت اداره جامعه ندارد) و بیکاری را از بین ببرد مسلما در آینده در حکومت جمهوری ایرانی آینده همه به کار گرفته خواهند شد و همه از یک درآمد معقول برخوردار خواهند بود. بنابراین در حکومت آینده ، دین از دولت و حکومت جدا خواهد بود. دین از دولت و حکومت جداست. دین در مسجد ، در خانه و در حسینیه. دین ربطی به حکومت ندارد.

آن قاضی نباید از متهم بپرسد که تو شیعه هستی یا سنی؟ اگر این حرف رابزند باید اخراج شود. معلم حق ندارد همچنین سؤالی بپرسد اگر بپرسد باید اخراج شود. کارمند ساده حق ندارد چنین سؤالی بکند. اگر پرسید باید اخراج شود. رئیس جمهور هر دینی که دارد پشت درب دفترش باید بگذارد. برای چی؟ برای اینکه تمام ملت ایران را باید به یک چشم نگاه کند. حق ندارد که اصلا حرف از یک دین بخصوص و یک مذهب بخصوص بزند. من با دلایل گفتم. این یک فایل صوتی است، دلایل بسیاری می توان ارائه کرد همه را نمی توان در یک فایل صوتی گفت. بنابراین عامل فقر و فلاکت ملت ایران همین روحانیت است. باید کنار برود و باید در آینده مثل تمام ملت کار کنند

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: