هاشم مرادی شهروند اهل روانسر و ساکن یکی از روستاهای اطراف جوانرود کە در اعتراضات آبان ماه ۹۸در این شهر بازداشت شدە بود زیر شکنجە جان سپرد.

گزارش

🛑 یکی از بازداشت شدگان آبان ماه جوانرود زیر شکنجە جان سپرد🛑

عصر روز چهارشنبە ١١ دی ٩٨ (٢ ژانویە ٢٠٢٠)، جسد یک شهروند با هویت ”هاشم مرادی“ در رودخانەی نزدیکی روستای صفی آباد جوانرود کشف شد.

✅ یک از نزدیکان خانوادە مرادی طی تماسی با ”هەنگاو“ اعلام کرد کە، آقای هاشم مرادی از روز یک شنبە ٢۶ آبان ٩٨ (١٧ نوامبر ٢٠١٩) هم زمان با بازداشت های گستردە در شهر جوانرود بازداشت و از آن زمان خانوادەاش هیچ گونە اطلاعی از وی نداشتەاند.

✅ بە گفتە وی آقای هاشم مرادی اهل روستای بنچلە از توابع شهرستان روانسر و ساکن روستای صفی آباد جوانرود، متاهل و پدر دو فرزند خردسال نیز بودە است. وی در حین دستفروشی بازداشت شدە است.

✅ این منبع در ادامە اعلام کرد کە، یکی از بازداشت شدگان جوانرود پیشتر بە خانوادە ایشان گفتە است کە بە مدت ١٠ روز در زندان دیزل آباد با ما بازداشت بودە و سپس وی را بە مکان نامعلومی منتقل کردەاند.

✅ خانوادە آقای مرادی پس از بازداشت ایشان بە نهادهای امنیتی و حتی زندان دیزل آباد کرمانشاه مراجعە کردە بودند اما هیچ پاسخی دریافت نکردە بودند. بە گفتە همان منبع، پیشتر اداە اطلاعات بە خانوادە آقای مرادی گفتە است کە بیانیەای منتشر و بگوید کە وی از نظر ذهنی معلول می باشد و لطفا اگر کسی از وی اطلاعی دارد ما را مطلع سازد.

✅ این منبع در ادامە اعلام کرد کە روز سەشنبە یک شمارە ناشناس کە فردی با زبان فارسی سخن گفتە با منزل هاشم مرادی تماس و گفتە است کە جسد هاشم در رودخانەای در نزدیکی روستای صفی آباد است و می توانید کە بروید و جسدش را بردارید.

✅ منابع هەنگاو اعلام کردەاند کە جسد هاشم مرادی در حالی پیدا شدە کە پاهایش بستە شدە و آثار شکنجە بر بدنش کاملا مشهود بودە است.

✅ جسد هاشم مرادی امروز در قبرستان روستای بنچلە از توابع شهرستان روانسر در استان کرمانشاه و در میان تدابیر شدید امنیتی بە خاک سپردە شد. نهادهای امنیتی خانوادە این شهروند را تهدید کردەاند کە در صورت هرگونە اطلاع رسانی در اینبارە بە سختی با آنها برخورد خواهد شد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده، به بیدادگاه احضار شد

مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده- وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان- براساس ابلاغیه قضایی، باید روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ در شعبه ١١٧۵ مجتمع قضایی قدس حاضر شود. ‌ مهراوه خندان در مرداد ماه ۱۳۹۹ در پی یورش ۵ نیروی امنیتی به منزل پدری‌اش در تهران بازداشت …

خبر
. اجبار بهنام محجوبی درویش زندانی، به خوردن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم»

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی درویش زندانی، خبر داد که پزشک زندان قصد خوراندن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم» به همسرش را داشته است. . حسینی در توییترش نوشت که پزشک بهداری زندان شرط اعزام بهنام محجوبی به بیمارستان را خوردن این قرص‌ها ذکر کرده است. . او همچنین …

خبر
متهمان پرونده سایت آپارات در مجموع به ۸۹ سال زندان محکوم شدند

محمد جواد شکوری مقدم، مدیر سایت آپارات، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی محمد مقیسه، به دلیل انتشار ویدئویی که در آن از کودکان سوال شده‌بود «آیا می‌دانند چگونه متولد شده‌اند؟» به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. هفت متهم دیگر این پرونده نیز در مجموع به …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: