زندانی سیاسی سعید شاه قلعه‌ای ۱۸سال اسارت و تبعید

سعید شاه قلعه‌ای، هنوز جوانی کم و سن سال بود که در سال ۷۹بازداشت شد. او به شدت مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفت و در معرض اتهامات سنگینی چون محاربه و ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران قرار گرفت. اتهاماتی که در دستگاه به شدت فاسد قضایی ایران حکمش برابر مرگ بود. از این رو سعید چند سال پس از بازداشت به اعدام محکوم شد. این حکم مورد اعتراض قرار گرفت و در دادگاه تجدید نظر؛ به حبس ابد کاهش یافت.
سعید شاه قلعه ای مدتی زیادی از حبس خود را در زندان اوین گذراند. او در تمامی سالهای اسارت در زندان از حقوق پایه ایی یک زندانی سیاسی محروم بوده است. سعید از داشتن وکیل، از ملاقات منظم با خانواده؛ از مرخصی و از داشتن کتاب و منابع اطلاع رسانی محروم بوده است.
او در جریان حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین در سال ۹۳مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفت و به انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد.
سعید شاه قلعه‌ای تا سال ۸۷ را در زندان اوین گذراند و سپس به زندان مخوف ماهشهر در جنوب ایران منتقل شد. طبق گزارش های دریافتی این زندانی سیاسی از شرایط بسیار وخیم این زندان رنج می برد. بی اطلاعی از وضعیت این زندانی سیاسی پس از انتقال او به زندانهای جنوب، و عدم برخورداری وی از حداقلهای حقوق یک زندانی سیاسی سلامت او را به شدت مورد تهدید قرار داده است. برخی از گزارشی تأیید نشده حاکی از آن است که او را به زندان بوشهر منتقل کرده‌اند و همین امر بر نگرانی نسبت به سلامت این زندانی افزوده است.

One thought on “هجدهمین سال حبس؛ سعید شاه قلعه، زندانی سیاسی محبوس در زندان ماهشهر”
  1. من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان
    زندان مرکزی بوشهر که بهش میگن زندان برج
    من بعد از ۲روز قرنطینه انتقالم دادن بند ۳ که مخصوص مجرمین مالی هستش و به واسطه دوستان قدیمی که اونجا دیدمشون منو بردن اتاق ۳ پیش خودشون .
    ارشد اتاق ۳ سعید شاه قلعه ای بود که میگفتن نزدیک به دو ساله تو این اتاق ساکن هستش و قبلش چند سال بند ۱ بوده که مخصوص نگهداری مجرمین خطرناکه . من این سعادت رو داشتم که توی ۶۰ روزی که زندان بودم با ایشون و ح ب هم سفره بودیم .
    و توی اردیبهشت ماه رفت مرخصی و قبل از پایان مرخصیش من دیگه آزاد شدم .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: