هدف کابینه روحانی نابودی بیشتر مزد بگیران ومحیط زیست با هم دستی سپاه

وظیفهٔ اصلی کابینهٔ دولت دوازدهم ولایت فقیه، و سردرگُمیِ پیروان حسن روحانی( خیانت  رای دهندگان به حکومت ولایت فقیه روز به روز بیشتر معلوم میشود. (

در اینجا اشاره به دیدار بااهمیت روحانی با فرماندهان عالی‌رتبهٔ سپاه، در هفتهٔ گذشته و پیش از مراسم تحلیف، که درحقیقت صحنهٔ توافق دو جناح اصلی در عرصهٔ سیاست‌گذاری کشور، ازجمله عرصهٔ اقتصادی، می‌بایست آن را دانست، حائز اهمیت است. بنا بر گزارش رسانه‌‌ها، آقای روحانی در هفته‌های اخیر با دست شستن از شعار پیشین خود مبنی بر اینکه سپاه باید به پادگان‌های خود و امور نظامی برگردد، درواقع عرصهٔ فعالیت‌های اقتصادی کلان (پروژه‌های بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان) در کشور را یکپارچه در اختیار فرماندهان سپاه قرار داد. روزنامهٔ شرق این دیدار را “نویدبخش همکاری بیش از پیش دولت و سپاه”ارزیابی کرد. روزنامهٔ شرق،۳ مردادماه، گزارش داد که قرارگاه خاتم‌الانبیا، بازوی اقتصادی سپاه، و دولت به‌توافق رسیده‌اند “تا حریم فعالیت‌های اقتصادی این نهاد نظامی در اقتصاد مشخص شود.” این روزنامه به‌نقل از غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نوشت: “بنا بر آن است که قرارگاه [خاتم‌الانبیا] در بخش‌هایی وارد شود که در توان پیمانکاران داخلی نیست. حد کف، چیزی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.”
بنابراین، وظیفهٔ کابینه جدید دوازدهم رژیم به‌وجود آوردنِ آن‌چنان شرایط اقتصادی‌ای‌ با‌هدف پیاده کردن الگوی توزیع ثروت ملی به‌نحوی است که به‌همراه ثروت‌اندوزی لایه‌های فوقانی بورژوازی در ایران، رژیم ولایت فقیه هم با ارائهٔ انواع انگیزه‌های مادی بتواند زمینه را برای ورود سرمایه‌های خصوصی خارجی فراهم کرده و پیوندشان را با سرمایه‌های خصوصی و شبه‌دولتی داخلی محکم کند. دراین رابطه، کابینهٔ آیندهٔ روحانی عهده‌دار وظیفهٔ گسترش هرچه بیشتر بازار کار ارزان و انعطاف‌پذیر از طریق محدودتر کردن حقوق صنفی، ادامهٔ سرکوبِ سندیکاها و گسترش انواع قراردادهای موقت به‌نفع سرمایه‌داران را خواهد بود. هرنوع مقاومت فعالان کارگری و سندیکایی در برابر برنامه‌های خشن اقتصادی دولت دوازدهم، طبق معمول، با اخراج، خشونت و زندان روبرو خواهد شد. نوع رشد اقتصادی پیش‌بینی‌شده برای دستورکار کابینه، رشدی نامتوازن و کم‌ثبات خواهد بود و بدون توسعه و توزیع عادلانهٔ ثروت روند کنونی فقرزایی را تشدید خواهد کرد.
درصورت تداوم استبداد ولایی و اجرا شدن سیاست‌های اقتصادی خانمان‌برانداز آن به‌وسیله کابینه دولت دوازدهم، آینده‌یی ناخوشایند در انتظار اکثر مردم کشورمان خواهد بود. دراینجا باید پرسید: چرا پیروان حسن روحانی و مدعیان حمایت از “ملی‌گرایی” و “سیاست‌های عدالت‌خواهانه” این‌چنین کورکورانه با دستاویز “آزادی‌خواهی” به توهم‌پراکنی در افکارعمومی ادامه می‌دهند؟

حمید شرفی عضو سندیکای فلز کار مکانیک را هم در کرج دستگیر کرده اند.ادامه وظیفه روحانی ورای دهندگان به او نابودی تمام فعالین راستین دادخواهی مزد بگیران ایران است. شرفی سندیکای فلز کار رضا شهابی را هم که امروز به زندان رجایی شهر بردند. یک سندیکالیست دیگر در زندان برای اثبات نوکری رای دهندگان به روحانی برای نابودی جنبش کارگری ایران .مرز ها مشخص تر میشود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.