هزاران هزار نفر فریاد زدند #اعدام_نکنید، اما ضحاکان علی خامنه ای #مصطفی_صالحی از معترضان دی۹۶ را سحرگاه امروز اعدام کردند

# نه میبخشیم ونه فراموش میکنیم

ضحاک خون می خواهد
ضحاک با سر به نیست کردن فرزندان میهن جانی دگر بار می گیرد

هزاران هزار نفر فریاد زدند #اعدام_نکنید، #مصطفی_صالحی از معترضان دی۹۶ اما اعدام شد، بدون دادرسی عادلانه بدون این‌که مدرک و شاهدی برای گناه‌کاری‌اش وجود داشته باشد.

این شهروند آزادیخواه در حالی اعدام شد که
نه به چیزی اعتراف کرد و نه سلاحی از او کشف شد و نه شاهدی بود اما صدایش شنیده نشد.
قاضی و دادستان و وکیل مقتول می‌گفتند مقاومت او در بازجویی و اصرارش در بیدادگاه برای احضار شهود و چک کردن دوربین‌ها یعنی آموزش دیده و حرفه‌ای است.

او تعمیرکار ژنراتور و یک کارگر ساده بود و در هیچ گروه سیاسی عضویت نداشت. هیچ مدرک یا سندی که اتهام قتل را اثبات کند در پرونده او نیست و سلاحی هم از او کشف نشده است. مصطفی بارها در جریان دادگاه گفته بود: «بروید شاهد بیاورید یا دست‌کم دوربین‌ها را چک کنید.» در این پرونده برای فردی به ‌نام امرالله صالحی که متهم به اختفای مصطفی است درخواست اشد مجازات داده شده است.
#چهره_روز #اعتراضات_سراسری #اعتراضات_دی‌ماه۹۶ #اعدام_نکنید

حکم اعدام مصطفی صالحی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات دی ۹۶ در کهریزسنگ نجف‌آباد، اجرا شده ‌است.

بنا بر گزارش‌ها مصطفی صالحی از بازداشت‌شدگان اعتراضات گسترده دی‌ماه ۹۶، در کهریزسنگ اصفهان بود.
این گزارش‌ها حاکی‌ است آقای صالحی به «قتل» یکی از نیروهای بسیج متهم شده بود.

خبرگزاری میزان روز چهارشنبه نوشت که مصطفی صالحی با «سلاح شکاری اقدام به تیراندازی» کرده و «بسیجی پاسدار سجاد شاه‌سنایی» را به قتل رسانده است.

ریاست بیدادگاه را مرادعلی نجف‌پور بر عهده داشت. اما اطلاعات مشخص و بیشتری در پی اعلام تشکیل بیدادگاه ارائه نشد و حتی مشخص نیست چه کسی وکالت او را برعهده داشته ‌است.

خبرگزاری میزان صبح روز ۱۵ مرداد با اعلام اجرای حکم اعدام همچنان جزئیات مشخصی ‌جز اتهام‌های اولیه ارائه نکرده ‌است.

نهادهای ناظر و مدافع حقوق بشر موکدا سیستم قضائی جمهوری اسلامی را به نقض اصول اولیه از جمله حق دسترسی به وکیل اختیاری متهم کرده و می‌گویند بسیاری از احکام، به‌ویژه در مورد زندانیان سیاسی در پی شکنجه شدید آن‌ها صادر شده‌است.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی این اتهام‌ها را رد کرده و تاکید کرده «تسلیم» این انتقادها و اعتراض‌ها نمی‌شود.

در عین حال خود اعدام‌ها نیز با انتقادهای گسترده روبه‌رو است، به‌ویژه که جمهوری اسلامی در کنار چین در صدر کشورهایی است که شهروندان را اعدام می‌کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.