هشت ماه حبس برای دختر فلسطینی به خاطر سیلی زدن به سرباز اسرائیلی

  • By :
  • Category : خبر
خبر

f1

دختر ۱۷ ساله فلسطینی که به یک سرباز اسرائیلی کشیده زده بود، به ۸ ماه زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم شده است. دادگاه او در رسانه‌ها و محافل اسرائیل جنجال زیادی به پا کرده و نام دختر را به سر زبان‌ها انداخته بود.

عهد تمیمی به خاطر روحیه مبارزه جویانه‌اش در میان فلسطینی‌های کرانه باختری شهرت دارد.

عهد تمیمی، دختر ۱۷ ساله فلسطینی که به یک سرباز ارتش اسرائیل سیلی زده بود، به ۸ ماه زندان و پرداخت حدود ۱۲۰۰ یورو جریمه نقدی محکوم شده است.

دختر فلسطینی در شهر نبی صالح، در کرانه باختری، به یک سرباز اسرائیلی کشیده نواخته، از عمل خود فیلم گرفته و آن را در اینترنت منتشر کرده بود. او به خاطر توهین به ارتش اسرائیل و فراخوان به خشونت از ماه دسامبر گذشته در بازداشت به سر می‌برد.

باسم تمیمی، پدر عهد تمیمی، در حاشیه دادگاه نظامی که حکم را صادر کرد، از “استواری اخلاقی” دختر خود پشتیبانی کرد. عهد پیش از ترک دادگاه با فریاد به “اشغالگران” ناسزا گفت و علیه “بی‌عدالتی” دادگاه شعار داد.

عهد تمیمی، با موهای بور و مجعد، به خاطر روحیه مبارزه جویانه‌اش در میان فلسطینی‌های کرانه باختری شهرت دارد. او از ۱۲ سالگی در خیابان با مأموران اسرائیل درگیر شده است.

دادگاهی پشت درهای بسته

با این که محاکمه دختر فلسطینی در یک دادگاه نظامی پشت درهای بسته صورت گرفت، توجه زیادی در رسانه‌های جمعی و شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. به طور رسمی گفته شد که “به علت کم‌سال بودن متهم” دادگاه به صورت غیرعلنی برگزار می‌شود.

دادستانی برای عهد تمیمی سه سال زندان تقاضا کرده بود، اما به همت وکیل مدافع او، زن جوان به ۸ ماه زندان محکوم شد که از زمان بازداشت معتبر است، به عبارت دیگر او در ماه اوت آینده از بند آزاد خواهد شد. به گفته سازمان‌های مدافع حقوق بشر هماکنون در زندان‌های اسرائیل حدود ۴۵۰ نفر به خاطر اتهامات سیاسی محبوس هستند، که بسیاری از آنها هنوز نه به دادگاه رفته و نه حکم قضائی دریافت کرده‌اند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
ناهید تقوی، شهروند شصت و شش ساله، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ناهید تقوی، شهروند شصت و شش ساله، شب جمعه ۲۵ مهرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. به چهره این زن زیبا و مصمم خوب بنگرید! با وجود ۶۶ سال سن و فشار خون بالا، چه شور زندگی در نگاه او …

خبر
دلنوشته مسیح علینژاد در مورد حکم هشت سال زندان برادرش

قلبم درد می‌کند، وکیل برادرم نوشته دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم هشت سال زندانِ ⁧ #علیرضا_علینژاد ⁩ را تایید کرد و به هیچ‌کدام از اعتراضات ما توجه نکرد. برادرم را به جرم تبلیغ علیه نظام و‌ توهین به رهبری جمهوری اسلامی دادگاهی کردند. همان حکومتی که می‌خواست با موشک‌هایش از …

خبر
🔴خانواده کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی هم به کمپین اتحادبرای‌نوید پیوستند

جواد سلیمانی همسرش الناز را با شلیک موشک‌های سپاه از دست داده است. جمهوری اسلامی در شبی که قرار بود به خاطر کشته شدن قاسم سلیمانی از آمریکا انتقام سخت بگیرد از انسان‌های بیگناهی انتقام گرفت که به سمت رویاهای‌شان پرواز می‌کردند، به جای متوقف کردن پروازهای مسافربری اتفاقا از …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: