هشت کوهنورد قربانی ریزش بهمن در اشترانکوه شدند

یک گروه کوهنورد مشهدی که همراه با یک راهنمای الیگودرزی قصد صعود به قله اشترانکوه را داشتند گرفتار بهمن شدند. در عملیات جستجوی این کوهنوردان جسد هشت نفر پیدا شد و شش نفر نجات یافتند. یکی از کوهنوردان هنوز مفقود است.

اشترانکوه رشته‌کوهی به طول حدود ۵۰ کیلومتر است که در سلسله کوه‌های زاگرس قرار دارد و ارتفاع بلندترین قله آن به ۴۱۵۰ متر می‌رسد.

این رشته کوه در شرق استان لرستان و در بین شهرهای الیگودرز، دورود و ازنا قرار گرفته و به دلیل قله‌های بلند و پر برف‌اش در میان کوهنوردان به “آلپ ایران” شهرت دارد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا  سه روز پیش (پنج‌شنبه ۱۶ آذر/ ۷ دسامبر) یک تیم ۱۴ نفره کوهنوردی از مشهد که متشکل از ۱۲ مرد و ۲ زن بودند به قصد صعود به قله اشترانکوه به استان لرستان سفر کردند که در شهرستان الیگودرز یک راهنمای کوهنوردی نیز به آنها ملحق شد.

مطابق گزارش‌ها این تیم کوهنوردی روز گذشته هنگام بازگشت از ارتفاعات اشترانکوه دچار ریزش بهمن شدند. تا بعد از ظهر شنبه جسد هشت نفر از این کوهنوردان پیدا شده، شش نفر نجات یافته‌اند و از سرنوشت یکی از آنها هنوز خبری در دست نیست.

رضا آریایی، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری لرستان روز شنبه و پس از پیدا شدن چهارمین جسد کوهنوردان به خبرگزاری ایرنا گفته بود احتمال زنده بودن کوهنوردان گمشده بسیار کم است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا صعود کوهنوردان به ارتفاعات اشترانکوه در حالی انجام شده که هواشناسی نسبت به بارش برف و کولاک در استان‌های غربی کشور از جمله لرستان هشدار داده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.