هشدار آلمان درباره بازگشت زنان و کودکان داعشی به این کشور

به گزارش رویترز، هانس گئورگ ماسن، رئیس دفتر حفاظت از قانون آلمان با اشاره به بازگشت زنان و جوانان از مناطق تحت کنترل داعش در سوریه و عراق به این کشور گفت: کودکان داعشی در مدارس تحت کنترل داعش شستشوی مغزی شده و بسیار رادیکالی شده‌اند.

وی ادامه داد: پس از اینکه داعش به طور قابل توجهی سرزمین‌های خود را در عراق و سوریه از دست داده است برخی از مقامات آلمان نگرانی خود را نسبت به بازگشت زنان و کودکان نیروهای خارجی داعش به آلمان اعلام کردند.

او افزود: ممکن است سرویس اطلاعات داخلی کشور با مشکلاتی مواجه شود. این کودکان داعشی در مدارس تحت کنترل داعش شستشوی مغزی شده و بسیار افراطی هستند. این یک مشکل است زیرا ممکن است این کودکان و نوجوانان روزی خطرناک شوند. به راحتی می‌توان بر زنانی که همسرانشان داعشی بوده است برچسب افراط گرا زد. این زنان نیز ممکن است یک تهدید در برخی مواقع باشند. زیرا زنانی که در این مناطق تحت کنترل داعش زندگی کردند معمولا بسیار رادیکالی بوده و ایدئولوژی داعش را به خوبی می‌دانند البته این بدان معنی نیست که همواره و در همه حال آنها متعهد به انجام حملات تروریستی هستند اما باید بر این زنان نظارت کنیم.

تاکنون ۹۵۰ تبعه آلمانی برای مبارزه در کنار نیروهای داعش در عراق و سوریه، آلمان را ترک کردند. حدود ۲۰ درصد از آنها زن هستند در حال حاضر بخشی از این افراد کشته شدند و یک سوم آنها به آلمان بازگشته‌اند اما هنوز موج گسترده‌ بازگشت مردان داعشی به آلمان شروع نشده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.