هشدار به محسن رضایی در مورد احتمال دستگیری توسط اینترپل: «حاج محسن مراقب باش!»

خبر

نماینده کنگره آمریکا سفر آزادانه محسن رضایی به آرژانتین را محکوم کرد

 

-وزارت خارجه آرژانتین با اشاره به نقش محسن رضایی در بمب‌گذاری مرکز همیاری یهودیان (آمیا) در بوئنوس آیرس در سال ۱۹۹۴ حضور وی در مراسم تحلیف اورتگا را «توهین به سیستم قضایی آرژانتین و قربانیان این حمله تروریستی» خواند.

آرژانتین به حضور محسن رضایی، یکی از متهمان پرونده انفجار آمیا، در مراسم تحلیف رئیس جمهور نیکاراگوئه، اعتراض کرد و آنرا توهین به عدالت و قربانیان حمله تروریستی ۱۹۹۴ بوینس‌آیرس دانست.

سباستیان باریرو، ۵ ساله، یکی از ۸۵ قربانی بمب‌گذاری دفتر انجمن تعاونی یهودیان آرژانتین (آمیا) در سال ۱۳۷۳ در بوئنوس آیرس آرژانتین است. سباستیان هنگام انفجار به همراه مادرش از جلوی ساختمان آمیا عبور می‌کرد. او دوچرخه و سگس را بسیار دوست داشت و به داشتن خواهر نوزادش فخر می‌فروخت.

در ۲۷ تیر ۱۳۷۳ وانتی حاوی ۲۷۵ کیلوگرم مواد منفجره ساختمان هفت طبقه در خیابان پاستور بوئنس‌آیرس را با خاک یکسان کرد. هدف این بمب‌گذاری «مرکز همیاری یهودیان آرژانتین» بود و جان ۸۵ انسان را گرفت و ۱۵۰ نفر را مجروح کرد. انبوهی از شواهد و مدارک نقش دولت‌ ایران را در این بمب‌گذاری تأیید می‌کند.

-رضایی که به نامزد مادالعمر انتخابات نمایشی ریاست جمهوری اسلامی معروف است و زمانی برای حل مشکل اقتصادی نظام «به عنوان یک پاسدار» قول داده بود چند سرباز آمریکایی را اسیر بگیرند و برای هر کدام «چندهزار دلار» باج بخواهند، حالا در دولت «قاضی مرگ» آرزو به دل نمانده و نقش «دولتمرد» را برعهده گرفته و در دیدار با میگل دیاز کانل رئیس‌ جمهوری کوبا خواستار همکاری نزدیکتر جمهوری اسلامی با کوبا برای مقابله با آمریکا و تشکیل اتحادیه کارگری مشترک با این کشور شد!

مک کال عضو کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا روز چهارشنبه ۲۲دی سفر آزادانه محسن رضایی به آرژانتین را محکوم کرد.

این عضو کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا گفت؛ غیرقابل قبول است که یک تروریست تحت تعقیب آزادانه در حال سفر است و هنوز به‌دلیل نقشش در حمله تروریستی مرکز یهودیان آمیا با عدالت روبه‌رو نشده است. دیکتاتوری نیکاراگوئه با میزبانی از این جنایتکار به دنیا نشان می‌دهد که آنها چه کسانی هستند.

توبی درشوویتز از بنیاد دفاع از دموکراسیها نیز در این ارتباط گفت؛ محسن رضایی ایران باید در دادگاه باشد، نه در مراسم تحلیف ریاست جمهوری. او تحت تعقیب اینترپل است و در لیستهای بین‌المللی تروریسم قرار دارد. او باید دستگیر شود.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
چشم #اسفندیار #استعمار در #ایران ، #اسلام است! گفتگوی دیدنی دیشب #منصور_اسانلو و #موتا

گفتگوی دیدنی دیشب #منصور_اسانلو و #موتا در تلویزیون اندیشه اختصاص داشت، به اصالت فعالیت حزبی در زندگی پارتی‌ها و وحشت اسلام از زندگی جمعی ایرانیان بحث موتا از دقیقه دهم آغاز می‌شود و در آن پایه‌های دوام جمهوری ایران‌فروشی اسلامی مورد حمله قرار می‌گیرد.

خبر
شصت‌و‌یکمین دادگاه حمید نوری؛ بازگشت «مینی‌بوس‌های خالی» پس از اعدام زندانیان بسیار دردناک بود

شصت و یکمین جلسه دادگاه حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام های تابستان ۶۷ زندان گوهردشت، روز دوشنبه چهارم بهمن ۱۴۰۰ با جلسه نخست شهادت امیرهوشنگ اطیابی، زندانی چپ نجات یافته از آن اعدام‌ها، برگزار شد. امیرهوشنگ اطیابی که دانشجوی اخراجی سال ۱۳۵۹ بود، در اسفند سال ۱۳۶۲ به …

خبر
توییت شکوفه آذرماسوله زندانی سیاسی سابق به مناسبت آزادی #آتنا_دائمی

 آزادیت به شادی همرزمم هم بندی ام ، هم سنگرم خوش آمدی به زندان بزرگتر … حتی اگر دلیل آزادیت نمایش و شوی #دیکتاتور_حقیر برای برجام شان باشد بعد از هفت سال حبس آزادیت مبارک مان باشد گل دختر ….. از من می پرسی چرا سنگر می‌سازیم سنگر ما، فریاد …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: