هفتمین روز اعتصابات کارگران گروه ملی اهواز

ویدیو ها

کارگران معترض گروه ملی اهواز، در هفتمین روز اعتصاب، مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند

اعتراض ، اعتصاب و تجمع هر روزه کارگران گروه ملی فولاد اهواز در مقابل استانداری خوزستان برای پرداخت حقوق های معوقه آذر، دی، بهمن و همچنین تعیین تکلیف پرداخت حقوق اسفندماه، عیدی و پاداش، پرداخت معوقات بیمه تامین اجتماعی، برقراری بیمه تکمیلی پرسنل و ساماندهی و برقراری مجدد سرویسهای ایاب و ذهاب ادامه دارد.

بنا به گزارش های ارسالی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به اتحادیه آزاد کارگران، امروز دوشنبه ۷/۱۲/۹۶ این کارگران در حالی وارد هفتمین روز اعتصاب خود شدند که در اعتراض به بی توجهی کارفرما به خواستهایشان، از اوایل صبح در مقابل استانداری خوزستان با شعار عزا عزاست امروز، گروه ملی صاحب عزاست امروز، هرگز ندیده ملتی اینهمه بی عدالتی، فریاد حق طلبی سر دادند. کارگران با این شعارها نه تنها کارفرمای گروه ملی فولاد، بلکه بی مسئولیتی اداره کنندگان کشور را در پاسخگویی و حل مطالباتشان به چالش کشیدند.

بنا بر این گزارش، موسوی مالک شرکت روز گذشته در اقدامی تفرقه افکنانه و توهین آمیز که خشم بیشتر کارگران را موجب شد اقدام به پرداخت حقوق آذرماه کارگران زیردیپلم نمود. لازم به ذکر است در این مجتمع بزرگ فولاد با چهار هزار کارگر، فقط ۶۳ کارگر زیر دیپلم مشغول بکار هستند.

بنا بر دیگر گزارشهایی که به اتحادیه آزاد کارگران ایران رسیده است در پی هفت روز اعتصاب و تجمع اعتراضی از سوی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، افکار عمومی این شهر بشدت معترض بی تفاوتی مسئولین استانداری و کشوری به اعتراضات این کارگران و شرایط مصیبت باری هستند که کارفرمای این شرکت به آنان تحمیل کرده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن بی تفاوتی مسئولین استانی و دولت روحانی به خواستهای بر حق کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که ناشی از همدستی و همکاری آنان با کارفرمای این شرکت برای خسته کردن و تحمیل یک شرایط فرسایشی به کارگران این مجتمع برای دست شستن آنان از خواستهایشان است، مسئولیت عواقب تداوم و تشدید اعتراضات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و دیگر کارگران در سطح کشور را متوجه بالاترین مقامات کشوری میداند و بدینوسیله خواهان رسیدگی فوری به خواستهای کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و پرداخت حقوقهای معوقه آنان است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – هفتم اسفند ماه ۱۳۹۶

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی به دادسرای راسک احضار شد

ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی تبعیدی در شهرستان راسک واقع در استان سیستان و بلوچستان طی احضاریه ای به بیدادسرای عمومی وضد انقلاب این شهرستان احضار شد. در این ابلاغیه از وی خواسته شده است که طی مدت ۵ روز جهت دفاع از اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در بیدادسرای راسک …

خبر
پیام سهیلا حجاب زندانی سیاسی شجاع از درون زندان وپیوستن وحمایت وی از #پیمان نوین رضا پهلوی

  سهیلا حجاب وکیل دادگستری و زندانی سیاسی آزادی خواه از درون زندان خطاب به مردم: اعتصابات و اعتراضات را به خیابانها بیاورید و به رهبران جهان بفهمانید که این حکومت شیطانی را نمی خواهید. دست تمامی احزاب و گروههای مخالف رژیم جمهوری اسلامی را می فشارم و از آنها …

خبر
پرونده سازی و تفهیم اتهام جدید به رضا محمد حسینی، زندانی سیاسی

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی که دوران محکومیت ۷ ساله خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند، با دو پرونده جدید مواجه شده است. جلسه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه آقای محمدحسینی در پرونده‌ای که اخیرا برای او گشوده شده، روز یکشنبه ۶ مهر در شعبه ۳ دادسرای اوین …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: