هفت تپه پایتخت اعتصابات حهان. ✍️ محمد کرد

 
نمیدانم از کجا شروع کنم. اما آنچه به ما قوت قلب میدهد تلاش،پشتکار،اتحاد و پیگیری مداوم شماست.در کشوری که اسلام حکمفرماست و قانون اسلام در آن اجرا و خود را ملزم به اجرای فرامین و دستورات بزرگان دین میدانند باید برای زنده ماندن جنگید؟باید برای رسیدن به حق خود اعتصاب کرد؟در گرمای بالاتر از ۵۰ درجه به دادخواهی و حق خواهی پرداخت؟باید شرمنده خانواده و مغازه ی محل و….بود؟باید با بیماری جنگید و به خاطر کم لطفی مسئولین و نداشتن پرداخت هزینه در خانه به مدوای خود پرداخت.؟
مشکلات زیاد است بازگو کردن آنها در این دست نوشته نمی گنجد،اما آنچه جای تعجب دارد اعتصاب در بلاد اسلامی است.در جایی که خود را داعیه دار الاسلام و خود را مکلف به اجرای مو به موی دستورات اسلام میدانند و بارها و بارها شنیده ایم که ‌دستمزد کارگر قبل از اینکه عرقش خشک شود باید پرداخت شود آیا اعتصاب معنایی دارد.؟در کشوری که مردم نمایندگان خود را انتخاب تا در مجلس از حق آنها دفاع کنند و قوه قضائیه ایی که حق مظلوم را ازظالم بستاند آیا اعتصاب معنایی دارد؟در بلاد اسلامی به ما گفته میشود که باید از یک مرجع، تقلید کرد و نظر این شخص را در مسائل و مشکلات روز مره خود جویا شد.
اینجا سوالی ذهنم را قلقک میدهد که مراجع عظام مشکلات هفت تپه را که رسانه ایی و از مرزهای ایران فراتر رفته ندیده اند.؟اعتصابات و مشکلات هفت تپه و دیگر کارگران را در شرکت ها و کارخانه ها رو از رسانه ها پیگیر نشده اند.؟
از این دست نوشته به این مراجع عالیقدر جهان تشیع گوشزد میکنم که خوشبختانه هفت تپه پایتخت اعتراضات جهان شناخته شد.
به راستی چرا مراجع سکوت کرده اند‌؟دیر زمانی بود که این افراد در کنار مردم و در واقع قدرت خود رو از مردم می گرفتند و به هیچ قدرت دولتی وصل نبودند. متاسفانه باید بگویم که الان مراجع از هدف اصلی خود که همان مردم هستند فاصله و خود را به بزرگان قدرت و رهبران حکومت نزدیک کرده اند.
وقتی خوب به اداره ی کشور و چگونگی اداره ی آن و افراد نالایق که برای دیگران نسخه پیچیده ،سطح سواد، مدارک جعلی و مهره چینی غلط آنها و دادن پست های غیر مرتبط با مدارک جعلی آنها توجه میکنیم به عمق فاجعه پی برده و تنها راه رسیدن به حق و امید به زنده ماندن اعتصاب است تا این حقوق ناچیز امید به زنده ماندن را تقویت کند.
باید بگویم یکی از اهداف نظام سرمایه داری استفاده از کارگر ارزان قیمت و کارگرانی که با کار بیشتر سود بیشتری را به صاحبان سرمایه بپردازند.
ما باید در اعتصابات خود علاوه بر پرداخت حق و حقوق خود به افزایش حقوق با توجه به تورم شدید توجه داشته باشیم. و نظام سرمایه داری با پرداخت نکردن حقوق، ما را از افزایش حقوق ها با توجه به تورم دور نکند.
متأسفانه با خبر شدیم که با توجه به جلسه ی نمایندگان هفت تپه با مسئولین ذیربط و پخش آن از شبکه های تلویزیونی، باز از پرداخت کردن حقوق طفره رفته و امید درمانی را تجویز کرده اند.
کارگران نیز از این وضع به ستوه آمده و قصد دارند فردا شنبه ۲۵مرداد با تمام توان برای زنده ماندن تلاش و اعتصاب از حالت منفعل به صورت روان و به سوی جاده ترانزیت (سه راه اداره برق) به حرکت در آیند‌.
امید دارم که مسئولین قبل از اینکه خدای ناکرده اتفاق ناگواری بیفتد حق الزحمه ی کارگران هفت تپه را پرداخت و مانع اتفاقات ناخواسته شوند.
باید بگویم کارگران فهیم هفت تپه با توجه به عدم پرداخت حقوق و حق الزحمه ی خود باز شرکت را تعطیل نکرده و تولید همچنان ادامه دارد لذا هر گونه اتفاق ناگوار مستقیما متوجه مسئولین و افراد زیربط خواهد بود.
در پایان برای تمام کارگران زحمت کش و فهیم هفت تپه آرزوی پیروزی و بهروزی و گشایش مشکلات را آرزو و در برابر این همه تلاش و جدیت و اتحاد سر فرود آورده و بهترین را برای این عزیزان آرزو دارم.

✍️ محمد کرد، معلم بازنشسته

۱۳۹۹/۵/۲۴

ارسالی به کانال سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: