همین بیستم سپتامبر جلوی سازمان ملل نیویورک نه به ولایت فقیه

امسال پرونده نظام ولایت فقیه در سالن عمومی سازمان ملل به دلیل کشتار مردم در دهه شصت روی میز امده است. عاصمه جهانگیر ودبیر کل سازمان ملل این اقدام علیه بشریت را توسط نظام ولایت فقیه محکوم کردند.

سازمان ملل متحد روز دوم سپتامبر۲۰۱۷(۱۱شهریور۱۳۹۶) همزمان با بیست و نهمین سالگردقتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی گزارش گزارشگر ویژه در باره وضعیت حقوق بشر در ایران را منتشر كرد. در اين سند كه همراه باياداشت دبيركل به مجمع عمومی ملل متحد ارائه شده است، براي نخستين بار در چند ماده به موضوع قتل عام زندانیان سیاسی در ایران در سال ۱۳۶۷ پرداخته شده و بر اعدام هزاران زنداني زن و مرد و نوجوانان به فتواي خميني كه در گورهاي دستجمعي و نامعلوم دفن شده اند تاكيد نموده و خواستار تحقيقات مستقل و موثر در باره اين جنايت و افشاي حقايق شد ه است.

در ماده ۱۰۹ در بخش نتيجه گيريهاي این گزارش آمده است :

-طی سالها، تعداد زیادی گزارش در باره قتل عام سال ۱۳۶۷ منتشر شده است. اگر تعداد افرادی که ناپدید شده و سپس اعدام شده اند را را در مورد این وقایع و سرنوشت عزیزان خود بدانند بدون اینکه با خطر تلافی و انتقام مواجه شوند. آنها حق دارند که بتوان مورد بحث و جدل قرار داد، شواهد فوق العاده زیادی نشان میدهند که هزاران نفر به طور شتابزده ای به قتل رسیدند. اخیرا برخی از بالاترین مقامات حكومتي به این کشتار اذعان کرده اند. خانواده قربانیان این حق را دارند که حقایق آلامشان جبران شود كه شامل یک تحقیقات موثر در مورد واقعیت ها و افشای عمومی حقایق در باره اين اعدامها و همچنین جبران خسارت میشود. بنابراین

20 سپتامبر اعتراض نیویورکگزارشگر ویژه به دولت فراخوان میدهد تا اطمینان حاصل کند یک تحقیقات مستقل و همه جانبه در مورد این وقایع انجام میگیرد.

در ماده ۷۳ گزارش رسمی ملل متحد قتل عام سال ۶۷ پس از ۲۹سال بدینگونه مستند و به ثبت رسیده است:

بین ماه های ژوئیه و اوت 1988، هزاران نفر از زندانیان سیاسی، مردان، زنان و نوجوانان، به موجب فتواي صادر شده توسط رهبر وقت خمینی اعدام شدند. گزارش شده است که یک کمیسیون سه نفره به منظور تعیین اینکه چه کسی باید اعدام شود، ایجاد شده بود. گزارش شده که جسد قربانیان در گورهای نامعلومی دفن شده اند و به خانواده هایشان هرگز محل آنها را اطلاع نداده اند. این حوادث که به قتل عام سال 1988 مشهور است، هرگز رسما اذعان نشده است. در ژانویه 1989، نماینده ویژه کمیسیون حقوق بشر در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، رینالدو گالیندوپل، نسبت به “ناديده گرفتن جهانی” اعدام ها اظهار نگراني كرد و از مقامات ایرانی خواست تا یک تحقیق را انجام دهند. چنین تحقیقاتی هنوز انجام نشده است

در ماده ۷۴ گزارش آمده است:

در اوت 2016 يك نوار صوتی از جلسه ای که در سال 1988 بین مقامات بلندپایه دولتی و روحانیون برگزار شد، منتشر شد. این نوار صوتي، نام های مقاماتي را که اعدام ها را اجرا کرده اند و از آن دفاع کرده اند، را فاش نمود، از جمله وزیر دادگستری فعلی، يك قاضی دادگاه عالی، و رئیس یکی از بزرگترین موسسات مذهبی در کشور و کاندیدای ریاست جمهوری در انتخابات ماه مه. پس از انتشار اين نوار صوتي، برخی از آخوندهاي حاكم و رئیس قوه قضائیه اذعان داشتند که اعدام ها صورت گرفته است و در برخی موارد از آنها دفاع كردند.

=درباره کاندیدا توری آخوند جلاد ابراهیم رئيسی توسط نهادهای تحت امر خامنه ای در نمایش انتخاباتی رژیم در در ماده ۱۱ این سند چنین آمده است :

در طول دوره ثبت نام كانديداتوري، در مجموع 1636 نفر، از جمله 137 زن، نام خود را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری معرفی کردند. با این حال، در ماه آوریل، شوراي نگهبان ، یک ارگان متشكل از 6 روحانی که توسط رهبر تعیین شده است و پروسه انتخابات را تحت نظارت و كانديداها را مورد تاييد قرار می دهد، اعلام کرد که كانديد شدن تنها شش مرد (0.37 درصد از متقاضیان) تایید شده است. در میان آنها ابراهیم رئیسی بود که گفته ميشود که در کمیته ای بود که در سال 1988 اعدام های غیرقانونی هزاران زندانی سیاسی را به عهده داشت.

درباره کشف گورهای جمعی شهیدان قتل عام ۶۷ در نقاط مختلف کشور در ماده ۷۱ گزارش چنین آمده است : در ماه مارس، خانواده هایی که از یک گور دسته جمعی در شهر مشهد در استان خراسان رضوی بازدید کرده بودند، جایی که تا 170 نفر از زندانیان سیاسی به خاک سپرده شده اند ، کشف کردند که منطقه اي كه قبلا مسطح بود با خاک پوشانده شده بود تا تپه اي بر روي گورها ايجاد شود. در اواسط ماه می، بولدوزرهايي ديده شدند كه بر روی یک پروژه ساختمانی مستقيما در طول گور دسته جمعی اهواز كار ميكردند كه واقع در یک قطعه زمین خالی در 3 کیلومتری شرق گورستان بهشت ​​آباد قرار داشتند که اعتقاد بر اين است كه بقاياي اجساد حداقل 44 نفر كه در تابستان 1988 كشته شدند در آنجا قرار دارد. گزارش شده که این طرح در نهایت اين است كه اين قطعه سيماني كه نشان گور ميباشد از بين برده شده و يك فضای سبز یا توسعه تجاری بر روی محل ایجاد شود.

20 سپتامبر اعتراض به روحانی

 این، جوشش خون شهیدان سربدار در کارزار دادخواهی است. قهرمانانی که برسر موضع و آرمان آزادی و مجاهدت در برابر استبداد دینی ایستادند و به حکم خمینی جلاد برای نسل کشی مجاهدین، قتل عام شدند. خون پاک آنها ضامن پیروزی و رهایی مردم ایران از ستم جلادان و شیادان حاکم و تضمین دموکراسی و آزادی برای ایران و ایرانی است.

20 سپتمنبر روحانی نه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.