همین بیستم سپتامبر جلوی سازمان ملل نیویورک نه به ولایت فقیه

فراخوان

امسال پرونده نظام ولایت فقیه در سالن عمومی سازمان ملل به دلیل کشتار مردم در دهه شصت روی میز امده است. عاصمه جهانگیر ودبیر کل سازمان ملل این اقدام علیه بشریت را توسط نظام ولایت فقیه محکوم کردند.

سازمان ملل متحد روز دوم سپتامبر۲۰۱۷(۱۱شهریور۱۳۹۶) همزمان با بیست و نهمین سالگردقتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی گزارش گزارشگر ویژه در باره وضعیت حقوق بشر در ایران را منتشر کرد. در این سند که همراه بایاداشت دبیرکل به مجمع عمومی ملل متحد ارائه شده است، برای نخستین بار در چند ماده به موضوع قتل عام زندانیان سیاسی در ایران در سال ۱۳۶۷ پرداخته شده و بر اعدام هزاران زندانی زن و مرد و نوجوانان به فتوای خمینی که در گورهای دستجمعی و نامعلوم دفن شده اند تاکید نموده و خواستار تحقیقات مستقل و موثر در باره این جنایت و افشای حقایق شد ه است.

در ماده ۱۰۹ در بخش نتیجه گیریهای این گزارش آمده است :

-طی سالها، تعداد زیادی گزارش در باره قتل عام سال ۱۳۶۷ منتشر شده است. اگر تعداد افرادی که ناپدید شده و سپس اعدام شده اند را را در مورد این وقایع و سرنوشت عزیزان خود بدانند بدون اینکه با خطر تلافی و انتقام مواجه شوند. آنها حق دارند که بتوان مورد بحث و جدل قرار داد، شواهد فوق العاده زیادی نشان میدهند که هزاران نفر به طور شتابزده ای به قتل رسیدند. اخیرا برخی از بالاترین مقامات حکومتی به این کشتار اذعان کرده اند. خانواده قربانیان این حق را دارند که حقایق آلامشان جبران شود که شامل یک تحقیقات موثر در مورد واقعیت ها و افشای عمومی حقایق در باره این اعدامها و همچنین جبران خسارت میشود. بنابراین

20 سپتامبر اعتراض نیویورکگزارشگر ویژه به دولت فراخوان میدهد تا اطمینان حاصل کند یک تحقیقات مستقل و همه جانبه در مورد این وقایع انجام میگیرد.

در ماده ۷۳ گزارش رسمی ملل متحد قتل عام سال ۶۷ پس از ۲۹سال بدینگونه مستند و به ثبت رسیده است:

بین ماه های ژوئیه و اوت ۱۹۸۸، هزاران نفر از زندانیان سیاسی، مردان، زنان و نوجوانان، به موجب فتوای صادر شده توسط رهبر وقت خمینی اعدام شدند. گزارش شده است که یک کمیسیون سه نفره به منظور تعیین اینکه چه کسی باید اعدام شود، ایجاد شده بود. گزارش شده که جسد قربانیان در گورهای نامعلومی دفن شده اند و به خانواده هایشان هرگز محل آنها را اطلاع نداده اند. این حوادث که به قتل عام سال ۱۹۸۸ مشهور است، هرگز رسما اذعان نشده است. در ژانویه ۱۹۸۹، نماینده ویژه کمیسیون حقوق بشر در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، رینالدو گالیندوپل، نسبت به “نادیده گرفتن جهانی” اعدام ها اظهار نگرانی کرد و از مقامات ایرانی خواست تا یک تحقیق را انجام دهند. چنین تحقیقاتی هنوز انجام نشده است

در ماده ۷۴ گزارش آمده است:

در اوت ۲۰۱۶ یک نوار صوتی از جلسه ای که در سال ۱۹۸۸ بین مقامات بلندپایه دولتی و روحانیون برگزار شد، منتشر شد. این نوار صوتی، نام های مقاماتی را که اعدام ها را اجرا کرده اند و از آن دفاع کرده اند، را فاش نمود، از جمله وزیر دادگستری فعلی، یک قاضی دادگاه عالی، و رئیس یکی از بزرگترین موسسات مذهبی در کشور و کاندیدای ریاست جمهوری در انتخابات ماه مه. پس از انتشار این نوار صوتی، برخی از آخوندهای حاکم و رئیس قوه قضائیه اذعان داشتند که اعدام ها صورت گرفته است و در برخی موارد از آنها دفاع کردند.

=درباره کاندیدا توری آخوند جلاد ابراهیم رئیسی توسط نهادهای تحت امر خامنه ای در نمایش انتخاباتی رژیم در در ماده ۱۱ این سند چنین آمده است :

در طول دوره ثبت نام کاندیداتوری، در مجموع ۱۶۳۶ نفر، از جمله ۱۳۷ زن، نام خود را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری معرفی کردند. با این حال، در ماه آوریل، شورای نگهبان ، یک ارگان متشکل از ۶ روحانی که توسط رهبر تعیین شده است و پروسه انتخابات را تحت نظارت و کاندیداها را مورد تایید قرار می دهد، اعلام کرد که کاندید شدن تنها شش مرد (۰.۳۷ درصد از متقاضیان) تایید شده است. در میان آنها ابراهیم رئیسی بود که گفته میشود که در کمیته ای بود که در سال ۱۹۸۸ اعدام های غیرقانونی هزاران زندانی سیاسی را به عهده داشت.

درباره کشف گورهای جمعی شهیدان قتل عام ۶۷ در نقاط مختلف کشور در ماده ۷۱ گزارش چنین آمده است : در ماه مارس، خانواده هایی که از یک گور دسته جمعی در شهر مشهد در استان خراسان رضوی بازدید کرده بودند، جایی که تا ۱۷۰ نفر از زندانیان سیاسی به خاک سپرده شده اند ، کشف کردند که منطقه ای که قبلا مسطح بود با خاک پوشانده شده بود تا تپه ای بر روی گورها ایجاد شود. در اواسط ماه می، بولدوزرهایی دیده شدند که بر روی یک پروژه ساختمانی مستقیما در طول گور دسته جمعی اهواز کار میکردند که واقع در یک قطعه زمین خالی در ۳ کیلومتری شرق گورستان بهشت ​​آباد قرار داشتند که اعتقاد بر این است که بقایای اجساد حداقل ۴۴ نفر که در تابستان ۱۹۸۸ کشته شدند در آنجا قرار دارد. گزارش شده که این طرح در نهایت این است که این قطعه سیمانی که نشان گور میباشد از بین برده شده و یک فضای سبز یا توسعه تجاری بر روی محل ایجاد شود.

20 سپتامبر اعتراض به روحانی

 این، جوشش خون شهیدان سربدار در کارزار دادخواهی است. قهرمانانی که برسر موضع و آرمان آزادی و مجاهدت در برابر استبداد دینی ایستادند و به حکم خمینی جلاد برای نسل کشی مجاهدین، قتل عام شدند. خون پاک آنها ضامن پیروزی و رهایی مردم ایران از ستم جلادان و شیادان حاکم و تضمین دموکراسی و آزادی برای ایران و ایرانی است.

20 سپتمنبر روحانی نه

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فراخوان
فوری فراخوان هفتمین روز درگذشت جهان پهلوان نوید افکاری زمان: جمعه۲۸شهریور

زمان: جمعه۲۸شهریور ۱۱صبح تا عصر مکان: قبرستان روستای سنگر،جاده شیراز سپیدان ۵۰ کیلومتربعداز شیراز منتظرحضورتمامی ایرانیان، قبایل وطن پرست وآزادی خواه(ایل لر، بختیاری، ترک،فارس،بلوچ وتمام اقوام ایران زمین) از سراسر کشور هستیم #نویدمان_را_کشتند #شیراز #نوید_افکاری #navidafkari #اعدام_نکنید #آزادشان_کنید #شیرازیها #آذربایجان #کازرون #اصفهان

فراخوان
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه:جهت اطلاع همه! تحمل و انتظار راه چاره نیست!

تصمیمات و اجرای فجایع صورت گرفته توسط سرمایه داران، کارفرمایان و صاحبان کار هفت تپه، با بهانه های مختلف به راحتی به تعویق میافتد. آنها حتی سعی در تغییر تصمیمات اثبات شده به اشکال متداول دروغین چندین دهه پیش هستند. اما آنها نمی توانند با هیچ بهانه ای، آن تصمیمات …

فراخوان
🔴 فراخوان عبدالرسول مرتضوی، برای تجمع اعتراضی در مقابل زندانهای ایران بخصوص زندان اوین تهران

عبدالرسول مرتضوی جانباز دوران جنگ و مبارز آزادیخواه در یک فایل صوتی در فراخوانی از مردم ایران برای تجمع اعتراضی در مقابل زندانهای ایران بخصوص زندان اوین در تهران با مطالبه آزادی «زندانیان سیاسی – عقیدتی» دعوت کرد. آقای مرتضوی در این فراخوان از تمامی مردم ایران دعوت کرد که …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: