واکنش مسیح علی‌نژاد به انتشار گزارش طرح ربایش‌اش از طرف تروزیست های رژیم اسلامی : از پای نمی‌ایستم

گزارش

 

مسیح علینژاد: لو رفتن خبر آدم ربایی، جمهوری اسلامی را رسواتر می کند

مسیح علینژاد در واکنش به طرح ربایش خود از سوی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی می‌گوید امیدوار است دولت‌ها و سازمان‌های مدافع آزادی بیان حساسیت بیشتری نسبت به امنیت روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی داشته باشند.

به دنبال انتشار گزارش دادگاه فدرال منهتن که روز سه‌شنبه ۲۳ تیر/ ۱۳ ژوئیه منتشر شد، چهار عضو دستگاه اطلاعاتی ایران متهم به برنامه‌ریزی گسترده برای ربودن یک روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر ایرانی-آمریکایی در نیویورک شده‌اند. مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر ایرانی که تایید کرده او هدف این برنامه آدم‌ربایی بوده، با انتشار بیانیه‌ای به این رویداد واکنش نشان داده است.

او در بیانیه خود نوشته:

«شش ماه پس از اولین روزی که در جریان توطئه حکومت جمهوری اسلامی برای ربودن خودم قرار گرفتم، باید بگویم که احساس قوی‌تر بودن در مسیر مبارزه برای مردم ایران دارم.

در این هشت ماه که ماموران اطلاعاتی وابسته به دولت ایران در تعقیب و برنامه‌ریزی بودند، صدای مادرانی بودم که مخالف دیکتاتوری جمهوری اسلامی بودند، برای مردمی نوشتم که علیه فساد، ظلم و استبداد می‌جنگند.»

مسیح علینژاد اقدام جمهوری اسلامی برای ربودن یک روزنامه‌نگار و فعال مدنی در خاک آمریکا را یک تهدید آشکار علیه امنیت ملی آمریکا و همه روزنامه‌نگاران مخالف دیکتاتوری خوانده است.

«این تهدید آشکار نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی هیچ اراده و برنامه‌ای برای توجه به مبانی حقوق بشر و رعایت هنجارهای بین‌المللی ندارد و مهم‌ترین دستورکار دستگاه امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی مانند ۴۲ سال گذشته، حذف و ربودن مخالفان حکومت است.»

او با اشاره به اینکه از سال ۵۷ تا کنون حکومت جمهوری اسلامی در خارج از مرزهای خود، جنایات بسیاری در کشتن مخالفان و منتقدان خود انجام داده است، تاکید کرده که بسیاری از این جنایت‌ها هنوز گشوده نشده‌اند.

مسیح علینژاد نوشتنه:

«چشم‌پوشی مداوم بر جنایت‌های یک دیکتاتوری مذهبی و نظامی به آنها این جرات و جسارت را داده است که بدون نگرانی از پیامدهای این اقدامات، به تلاش‌های خود برای سرکوب صدای مخالفان ادامه دهند.»

مسیح علینژاد که در سال‌های اخیر با راه‌اندازی کمپین‌های مختلف در حوزه مبارزه با حجاب اجباری، دادخواهی برای خانواده‌های کشته‌شدگان خوادث انتخابات ۸۸ و وقایع آبان ۹۸ بارها هدف تهدید‌های مستقیم و غیرمستقیم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفته، درباره وضعیت فعلی خود می‌گوید:

«من اکنون در امنیت زندگی می‌کنم ولی من تنها روزنامه‌نگار و تنها فعال مخالف حکومت ایران نیستم. صدها روزنامه‌نگار و فعال مخالف حکومت در اروپا، آمریکا و خاورمیانه حضور دارند که علیه سیاست‌های استبدادی جمهوری اسلامی می‌نویسند و در خطر تهدید، تعقیب، آزار و بازداشت از سوی ماموران جمهوری اسلامی قرار دارند و روزانه هزاران پیام تهدید به مرگ و آزار در شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌کنند.»

 

 

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، طرح ربودن مسیح علی‌نژاد در آمریکا را محکوم کرد و درباره تاثیر این اتفاق بر مذاکرات احیای برجام، گفت آمریکا هرگز ایران را به‌عنوان بازیگری خوب در جهان ارزیابی نکرده اما با توجه به منافع آمریکا، این کشور مذاکرات هسته‌ای با ایران را ادامه می‌دهد

راب مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در واکنش به تلاش برای ربودن مسیح علینژاد گفت: تلاش های مستمر ایران را در ربودن روزنامه‌نگاران و منتقدان رژیم به منظور ساکت کردن مخالفان به شدت محکوم می کنیم. او در عین حال بر عزم آمریکا برای دیپلماسی و بازگشت دو طرفه به برجام تاکید کرد.

 

واکنش‌ها اصحاب رسانه به توطئه دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی برای ربودن مسیح علی‌نژاد از آمریکا

در پی انتشار بیانیه وزارت دادگستری آمریکا در خصوص تلاش دستگاه‌های اطلاعاتی ایران برای ربودن مسیح علی‌نژاد از آمریکا، چند نهاد صنفی روزنامه‌نگاری و انجمن قلم آمریکا، این توطئه را «نفرت‌برانگیز» خوانده و محکوم کردند.

کمیته حمایت از خبرنگاران خاورمیانه نیز در بیانیه‌‌ای توطئه دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی را برای ربودن مسیح‌ علی‌نژاد «نفرت‌برانگیز» خواند و خاطرنشان کرد این توطئه خطری را نشان می‌دهد که روزنامه‌نگاران ایرانی خارج از کشور، از جمله روزنامه‌نگاران ساکن آمریکا، با آن مواجه هستند.

همزمان انجمن قلم آمریکا، نیز متهم شدن یک تیم اطلاعاتی جمهوری اسلامی به توطئه برای ربودن علی‌نژاد را «سرکوب مخالفان از هزاران مایل دورتر» و «تهدیدی ترسناک علیه همه کسانی که در جهان از آزادی بیان و حقوق بشر دفاع می‌کنند»، خواند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان

تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان روز یکشنبه ۷ آذرماه جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان مقابل ساختمان این صندوق تجمع کردند. این بازنشستگان خواستار تحقق مطالبات معیشتی و حقوقی خود هستند . بازنشستگان صندوق فولاد هر یکشنبه در اعتراض به عدم …

گزارش
مرگ کارگر تصفیه‌خانه فاضلاب مهاباد بر اثر سقوط به لاگون هوادهی

  کارگر خدماتی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر مهاباد بر اثر سقوط به لاگون هوادهی، جان خود را از دست داد. محمد معروفی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان مهاباد با تایید این خبر اظهار داشت: صلاح خالدی کارگر شاغل در تصفیه‌خانه مهاباد در حین نظافت به لاگون تصفیه سقوط کرد و …

گزارش
آغاز اعتراضات دوباره در اصفهان شنبه ششم آذر مردم هنوز درخیابان هستند

ششم آذر ۱۴۰۰ خورشیدی : حضور نیروهای سرکوبگر بی فایده است! اصفهان همچنان می خروشد! عکس ها و گزارش هایی که بدلیل کم کردن سرعت اینترنت توسط رژیم تازه بدست ما رسیده است. تیم خبری خبرگر

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: