وحشت حکومت ازچراغ های روشن!سندیکا کارگران را دعوت به اعتراضی دیگر خواهد کرد

گزارشی از مشارکت رانندگان در اعتراض “چراغ روشن” ۱۹ دی (https://t.me/vahedsyndica/2797)

فشار مدیریت بر رانندگان برای روشن نکردن چراغ اتوبوس بسیار سنگین بود. مدیریت سامانه پنج مکررا با تک تک رانندگان تلفنی تماس می گرفت و آنها را تهدید می کرد که در صورت روشن کردن چراغ اتوبوس با اهرم کمیته انضباطی برایشان مزاحمت ایجاد خواهد کرد و محل جغرافیایی کارشان را تغییر خواهد داد. در چهار را ولیعصر گشت های خطوط سامانه یک و چهار به رانندگان بسیار فشار آوردند که چراغ اتوبوس شان را خاموش کنند. در دیگر سامانه ها و خطوط نیز وضعیت کم و بیش به همین صورت بود.

تعداد بیشتری از رانندگان در ساعت اولیه روز چراغ اتوبوس شان روشن بود البته این وضعیت در خطوط مختلف نوسان داشت. آنچه مسلم است حتی پس از اینکه فشار مدیریتی در شیفت صبح بیشتر شد، ۲۰ تا ۳۰ درصد چراغ اتوبوس ها در اکثر خطوط روشن بود.

اما در شیفت عصر کار، رانندگان خطوط هفت و چهار بی آر تی گل کاشتند تا جایی که حدود ساعت ۱۶ نود درصد در خط هفت و پنجاه درصد در خط چهار چراغ اتوبوس هایشان روشن بود.

نتیجه قطعی این اعتراض، اخطاری جدی به مدیریت برای اجرای بازنگری طبقه بندی مشاغل، پرداخت تسهیلات مسکن و پیشگیری از قطع مزایای مستمر بوده است. چنانچه در روزهای آینده مدیریت پرداخت مطالبات کارگران در بازه زمانی مشخص را تعهد نکند، سندیکا با استفاده از تمامی ظرفیت های اعتراضی کارگران را دعوت به اعتراضی دیگر خواهد کرد.

به کارگرانی که به دلیل فشار مدیریت در اعتراضات مشارکت نکردند اعلام می کنیم در صورتیکه که در گسترش اعتراضات همراهی نکنند مدیریت حق کارگران را نخواهد داد و علاوه بر آن از مزایای فعلی آنان نیز می کاهد. کارگران به خوبی می دانند که

دستاوردهای تا کنونی شان همه به دلیل اعتراضات و اعتصاب سال ۸۴، همچنین اعتراضاتی که بعد از چند سال وقفه در سال ۹۱ دوباره شروع شد، می باشد. بنابراین از همه کارگران دعوت می کنیم در اعتراضات مشارکت فعال داشته باشند.


💢همکاران به سندیکای خود بپیوندید و با پرداخت حق عضویت همکاران خود را در سندیکا یاری و همراهی کنید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: