وخامت حال محمدحبیبی فعال صنفی معلمان در زندان اوین تومور استخوانی و محرومیت درمانی سلامت محمد حبیبی را تهدید می کند

محمد حبیبی، معلم و فعال صنفی معلمان محبوس در زندان اوین که از ناحیه ساعد دست چپ به تومور استخوانی مبتلا شده است روز به
روز بر وخامت حالش افزوده میشود.
علیرغم نگرانی از بدخیم بودن تومور و ریسک وجود سرطان تاکنون نتیجه آزمایشات مشخص نیست و از اسفندماه سال گذشته بی پاسخ مانده است.

محمد حبیبی، معلم و فعال صنفی معلمان محبوس در زندان اوین، از ناحیه ساعد دست چپ به تومور استخوانی دچار است. وضعیت وی در دوران تحمل حبس روز به روز وخیم‌تر شده و اندازه تومور او بزرگتر شده است. وی در آبانماه سال گذشته جهت انجام آزمایشات و عمل جراحی تشخیصی به بیمارستان اعزام و به دلیل خودداری زندان از تقبل هزینه های درمانی بدون رسیدگی مناسب به زندان بازگردانده شد. با وجود قبول هزینه های درمان توسط خانواده حبیبی، از اسفندماه سال گذشته درخواست وی مبنی بر اعزام به بیمارستان بی پاسخ مانده است. علیرغم نگرانی از بدخیم بودن تومور و ریسک وجود سرطان تاکنون نتیجه آزمایشات مشخص نیست و تایید وضعیت مستلزم اظهار نظر پزشکان است.
درخواست محمد حبیبی مبنی بر اعزام به بیمارستان جهت انجام آزمایشات و عمل جراحی تشخیصی تومور ساعد دست چپ وی از اسفندماه سال گذشته بی پاسخ مانده است.

یک منبع نزدیک به خانواده حبیبی در این خصوص گفت: “آقای حبیبی مدت‌هاست که از وجود تومور در ساعد دست چپ رنج می‌برد. این تومور در دوران تحمل حبس کمی بزرگتر شده است. وی در آبان ماه سال گذشته بر اساس تشخیص پزشکان بهداری زندان اوین جهت انجام آزمایشات و جراحی تشخیصی به بیمارستان طالقانی منتقل شد؛ اما روند درمانی ایشان به دلیل سر باز زدن زندان از تقبل هزینه‌های درمان متوقف ماند و مجدداً به زندان بازگردانده شد. این در حالی است که بر اساس آیین‌نامه سازمان زندان‌ها، هزینه‌های درمانی زندانیان بر عهده زندان است”.
این منبع در ادامه افزود: “در پی این اقدام غیرقانونی، علیرغم به عهده گرفتن تامین هزینه‌های درمان توسط خانواده حبیبی و درخواست محمد حبیبی مبنی بر اعزام به مرخصی استعلاجی جهت انجام عمل جراحی تشخیصی در اسفندماه سال گذشته، مسئولین زندان تاکنون هیچ پاسخی به این درخواست نداده‌اند. ما نگران بدخیم بودن بودن این توده و ریسک وجود سرطان هستیم اما هنوز نتیجه آزمایشات مشخص نیست”.
لازم به ذکر است که محمد حبیبی روز یکشنبه ۹ تیرماه ۱۳۹۸، جهت رسیدگی پزشکی به بیمارستان فارابی تهران منتقل و پس از معاینه توسط پزشکان و تجویز دارو به زندان بازگردانده شد. وی از چند ماه پیش به دلیل احساس ضعف شدید در بینایی درخواست خود مبنی بر اعزام به بیمارستان را به مسئولین زندان ارائه کرده بود

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: