محمد نوری‌زاد، ، مستندساز و نویسنده منتقد حکومت ایران و از امضاکنندگان بیانیه‌ موسوم به ۱۴ تن به دلیل اعتصاب غذا و دارو در وضعیت وخیمی به‌سر می‌برد.

گفته می‌شود که آقای نوری‌زاد امروز از هوش رفته و به بیمارستان منتقل شده‌است.

روز دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸، هنگامه واحدیان شاهرودی، دختر عباس واحدیان شاهرودی، طی یادداشتی خبر داد: «آقای نوری زاد یکی از امضا کنندگان بیانیه ۱۴ به دلیل اعتصاب غذا در اطلاعات از حال رفته و به بیمارستان منتقل شدند.»

بنا به گفته منابع آگاه آقای نوری‌زاد طی هفته گذشته نیز به دلیل اثرات ناشی از اعتصاب غذا دو بار به بیمارستان منتقل و بدون طی کردن مراحل درمانی به زندان بازگردانده شد.

محمد نوری‌زاد، روز یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، به همراه چند فعال مدنی و سیاسی دیگر در مشهد بازداشت شده‌بود و به دلیل عدم رسیدگی به پرونده‌اش و بلاتکلیفی اعتصاب کرده‌است و نزدیکان او با توجه به سابقه بیماری قلبی و کهولت سن نگران شرایط وی هستند.

پیش از این فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد، خبر داده‌بود که او در اعتراض به روند دادرسی ناعادلانه و بازداشت موقت طولانی مدت، غذایش را کم کرده و گفته‌بود: «ایشان مدتی هم انفرادی بودند، بعد به اتاقی که چند نفر غیرسیاسی در آن بودند منتقل شدند و الان در حال حاضر با آقای (هاشم) خواستار در یک اتاق هستند. متأسفانه شرایط مناسبی ندارد، به علت اینکه هواخوری مناسبی ندارد، گویا اتاق‌شان دیوارهای بلندی دارد و الان ۵ ماه است که بلاتکلیف به سر می‌برند و ایشان در اعتراض به این شرایط، غذای‌شان را کم کرده‌اند و به ملاقات نمی‌آیند و تلفن هم نمی‌زنند.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: