وضعیت وخیم سعید شیرزاد زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر

گزارش

 

وضعیت وخیم سعید شیرزاد زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر

بنا بر گزارشهای رسیده از زندان رجایی شهر، سعید شیرزاد فعال حقوق کودکان کار محبوس در زندان رجایی شهر، شام‌گاه شنبه دهم آذرماه در پی درد شدید کلیه، به صورت اورژانسی به بیمارستان مدنی کرج اعزام و پس از انجام سونوگرافی مشخص شد که کلیه‌ی سمت راست ایشان به صورت غیرطبیعی کوچک شده است؛ به طوری که ابعاد کلیه‌ی سمت چپ، ۱۱سانتیمتر ولی ابعاد کلیه‌ی سمت راست در حدود ۳سانتیمتر کوچک‌تر و نزدیک به ۸سانتیمتر بوده است یعنی ۲۵ درصد کلیه سمت راست نسبت به کلیه سمت چپ کوچکتر شده است
ضمن آن‌که کلیه‌ی سمت چپ نیز دارای کیست بوده است.

گفتنی است آقای شیرزاد در یک‌سال گذشته بارها به دلیل درد در ناحیه‌ی کلیه به بهداری زندان مراجعه کرده که نهایتاً در آخرین اعزام مشخص شده است که کلیه‌ی سمت راست در حدود ۳سانتیمتر نسبت به کلیه‌ی دیگر کوچک‌تر شده است.

به گفته‌ی این منبع نزدیک به آقای شیرزاد، پزشک معالج ایشان پس از جویا شدن روند تغذیه و زیست وی، دلیل کوچک شدن کلیه را تغذیه‌ی نامناسب ناشی از اعتصاب غذاهای طولانی و عدم درمان و مراجعه‌ی به موقع به پزشک عنوان کرده است.

پیش از این سعید شیرزاد در چندین مرحله و به مدت‌های طولانی در اعتراض به رویه‌ی حاکم بر زندان‌ها و شرایط زندان رجائی شهر دست به اعتصاب غذاهای طولانی مدت زده بود.

از جمله اعتصابی ٢١روزه از تاریخ ١٢فروردین ٩۵ و اعتصابی ۳۹روزه از تاریخ ٢۵دی ٩۵ (که همراه با لب دوزی بود) و اعتصابی ۵٣روزه از تاریخ ٨مرداد ٩۶ و چندین مورد اعتصاب غذای کوتاه مدت دیگر که هیچ کدام با روند درمانی مناسب پس از اعتصاب غذا همراه نبوده‌اند.

آقای شیرزاد همچنین از ناراحتی‌های دیگری چون دیسک کمر در ناحیه‌ی مهره‌های پایین ستون فقرات، بیرون زدگی مهر‌ه‌ها و آب آوردن مهره‌ها رنج می‌برد. که علی‌رغم نظر پزشکان متخصص مغز و اعصاب و ارتوپدی مبنی بر انجام فیزیوتراپی و آب درمانی، به دلیل ممانعت دادستانی از اعزام ایشان به مراکز درمانی، از روند درمان محروم است.

شایان ذکر است بیش از ٣ماه است که به دستور دادستانی تهران، کلیّه‌ی اعزام‌های پزشکی زندانیان سالنِ١٢ بندِ۴ زندان رجائی شهر لغو شده است و از اعزام آنها به مراکز درمانی برای ادامه‌ی روند درمان جلوگیری می‌شود.

بنا بر همین گزارش به غیر از آقای شیرزاد، دیگر زندانیان محبوس در این بند، از جمله آقایان آرش صادقی، حسن صادقی، مجید اسدی، ابوالقاسم فولادوند، شهرام پورمنصوری و فرهنگ پورمنصوری نیز که نیاز فوری به درمان پزشکی دارند نیز به دستور دادستانی از اعزام به مراکز درمانی و رسیدگی پزشکی محروم‌اند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ویدیو ها
بشنوید: مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی، خطاب به علی خامنه‌ای

شیر زن ، مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی که به ایران اینترنشنال ارسال شده، خطاب به علی خامنه‌ای گفت اگر فرزندش را آزاد نکند، او را رها نخواهد کرد. محمد نوری‌زاد از منتقدان علی خامنه‌ای و یکی از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه‌ای است.  

نامه های وارده
اقدام به خودکشی مریم ابراهیم وند، نویسنده و کارگردان سینما در زندان اوین

مریم ابراهیم وند، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما که از تیرماه ۹۷ به صورت بلاتکلیف در بند زنان زندان اوین در بازداشت بسر می‌برد. شب جمعه ۲۸ شهریورماه با خوردن قرص اقدام به خودکشی کرد و به بیمارستان لقمان تهران منتقل شد. خانم ابراهیم وند در تاریخ ۲ شهریورماه امسال …

زندانیان
احضار #یاسمین_حنیفه_طباطبائی، فعال سیاسی برای تحمل حبس تعزیری

دوشنبه ۲۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، یاسمین حنیفه طباطبائی، فعال سیاسی و از اعضای جبهه دموکراتیک ایران، با دریافت پیامکی از ارسال ابلاغیه برای حضور در شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت تهران به ریاست محمدمهدی براعه و تحمل حبس تعزیری خود به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” مطلع شد. …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: