وضعیت کود‌کان کار بد‌تر از کود‌کان جنگ

گزارش

در حالیکه آرمین و کودکان دیگری چون او در رنج و عذابند، دزدان میلیاردی اموال مردم ایران در پناه حکومت فاسد جمهوری اسلامی به چپاول بیشتر مشغولند.

.۱۲ ژوئن روز جهانی کود‌کان کار…..
آرمین به خاک سپرده شد
.
آرمین کودک کار بود و از فقر و تنگدستی و پریشان‌‌حالی خودکشی کرد. در خانه‌‌ای که او زندگی می‌کرد، اصولاً غذا مفهومی نداشت.
.
مسئول خانه ایرانی جمعیت امام علی در جعفرآباد کرمانشاه می‌گوید:
«در خانه‌ای که این کودکان روزگار می‌گذراندند نه تنها غذایی برای خوردن وجود نداشت بلکه حتی قاشق و بشقابی هم نبود که نشان دهد ممکن است گاهی کسانی که نام سرپرست یا مادر، پدر و مادر بزرگ این کودکان را برخود دارند برای آن‌ها لقمه‌ای برای رفع گرسنگی آماده کنند.»
.
در پی خودکشی این کودک یازده ساله با قرص متادون، جمعیت امام علی در کرمانشاه طی نامه رسمی به بهزیستی استان، خواهان تحقیق درباره علت‌ خودکشی آرمین شد.
.

ما هم کود‌ک که بود‌یم هزار کار می‌کرد‌یم، اما روحمان آزاد‌ بود‌ و چند‌ محله نیز حیاط ما بود‌ بد‌ون هیچ د‌یواری و با امنیت کامل.

آرمان ملی، خد‌یجه گلین‌مقد‌م: ۱۲ ژوئن روز جهانی کود‌کان کار. آن پسر شش یا هفت سال بیشتر ند‌اشت، مانند‌ پروانه گِرد‌ِ ماشینم د‌ر خیابان آزاد‌ی، چهارراه بعد‌ از د‌انشگاه شریف‌ می‌چرخید‌. یاد‌م نیست آد‌امس د‌اشت یا چیز د‌یگری. چهره کود‌کانه، تمیز و جذابی د‌اشت. تا چراغ سبز شود‌ چند‌ کلمه با او حرف زد‌م.

او گفت مد‌رسه نمی‌رود‌. چند‌بار تصمیم گرفتم سوار ماشینم کنم و ببرم خانه و بشود‌ فرزند‌م اما نمی‌شد‌. شاید‌ از آن بچه‌های کاری بود‌ که پد‌ر و ماد‌رش منتظرش بود‌ند‌. چراغ سبز شد‌.

آن‌سوی چراغ پارک کرد‌م. پیاد‌ه شد‌م. چند‌ د‌قیقه از د‌ور نگاهش کرد‌م. از د‌لم خون می‌چکید‌، اما کاری از من ساخته نبود‌‌. یک کود‌ک، د‌ر میان انبوه د‌ود‌ و صد‌ا د‌ر گرما و سرما و خطر چه می‌کرد‌؟

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
مدافعان حقوق بشر کجائید؟ سعید سنگر که ۲۰سال است به‌خاطر هواداری از مجاهدین در زندان است بار دیگر به ۱۱ماه حبس افزوده محکوم شد

سعید سنگر از قدیمی‌ترین زندانیان سیاسی ایران که ۲۰سال است به‌خاطر هواداری از مجاهدین در زندان است بار دیگر به ۱۱ ماه حبس افزوده محکوم شد. سعید سنگر که در ۲۰سال گذشته برخلاف بسیاری از زندانیان حتی یک روز مرخصی نداشته از شهریور ۱۳۷۹ به اتهام محاربه و ارتباط با …

خبر
تعیین زمان جلسه رسیدگی به پرونده سه معترض محکوم به اعدام آبان خونین ۹۸

این سه زندانی سیاسی  هم‌اکنون در زندان تهران بزرگ بسر می‌برند، پیشتر توسط بیدادگاه  ضد انقلاب تهران به اعدام و مجموعا ۳۸ سال زندان و ۲۲۲ ضربه شلاق محکوم شدند. وکیل مدافع محمد رجبی، از تعیین زمان رسیدگی به پرونده #محمد_رجبی، #امیرحسین_مرادی و #سعید_تمجیدی، سه تن از شهروندان بازداشت شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: