وضعیت کود‌کان کار بد‌تر از کود‌کان جنگ

گزارش

در حالیکه آرمین و کودکان دیگری چون او در رنج و عذابند، دزدان میلیاردی اموال مردم ایران در پناه حکومت فاسد جمهوری اسلامی به چپاول بیشتر مشغولند.

.۱۲ ژوئن روز جهانی کود‌کان کار…..
آرمین به خاک سپرده شد
.
آرمین کودک کار بود و از فقر و تنگدستی و پریشان‌‌حالی خودکشی کرد. در خانه‌‌ای که او زندگی می‌کرد، اصولاً غذا مفهومی نداشت.
.
مسئول خانه ایرانی جمعیت امام علی در جعفرآباد کرمانشاه می‌گوید:
«در خانه‌ای که این کودکان روزگار می‌گذراندند نه تنها غذایی برای خوردن وجود نداشت بلکه حتی قاشق و بشقابی هم نبود که نشان دهد ممکن است گاهی کسانی که نام سرپرست یا مادر، پدر و مادر بزرگ این کودکان را برخود دارند برای آن‌ها لقمه‌ای برای رفع گرسنگی آماده کنند.»
.
در پی خودکشی این کودک یازده ساله با قرص متادون، جمعیت امام علی در کرمانشاه طی نامه رسمی به بهزیستی استان، خواهان تحقیق درباره علت‌ خودکشی آرمین شد.
.

ما هم کود‌ک که بود‌یم هزار کار می‌کرد‌یم، اما روحمان آزاد‌ بود‌ و چند‌ محله نیز حیاط ما بود‌ بد‌ون هیچ د‌یواری و با امنیت کامل.

آرمان ملی، خد‌یجه گلین‌مقد‌م: ۱۲ ژوئن روز جهانی کود‌کان کار. آن پسر شش یا هفت سال بیشتر ند‌اشت، مانند‌ پروانه گِرد‌ِ ماشینم د‌ر خیابان آزاد‌ی، چهارراه بعد‌ از د‌انشگاه شریف‌ می‌چرخید‌. یاد‌م نیست آد‌امس د‌اشت یا چیز د‌یگری. چهره کود‌کانه، تمیز و جذابی د‌اشت. تا چراغ سبز شود‌ چند‌ کلمه با او حرف زد‌م.

او گفت مد‌رسه نمی‌رود‌. چند‌بار تصمیم گرفتم سوار ماشینم کنم و ببرم خانه و بشود‌ فرزند‌م اما نمی‌شد‌. شاید‌ از آن بچه‌های کاری بود‌ که پد‌ر و ماد‌رش منتظرش بود‌ند‌. چراغ سبز شد‌.

آن‌سوی چراغ پارک کرد‌م. پیاد‌ه شد‌م. چند‌ د‌قیقه از د‌ور نگاهش کرد‌م. از د‌لم خون می‌چکید‌، اما کاری از من ساخته نبود‌‌. یک کود‌ک، د‌ر میان انبوه د‌ود‌ و صد‌ا د‌ر گرما و سرما و خطر چه می‌کرد‌؟

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 دل‌نوشته انسیه خواهر #آتنا_دایٔمی به مناسبت ششمین سالگرد بازداشت آتنا:

شش سال پیش این ساعت‌ها، آخرین ساعت‌هایى بود که هنوز توى زندگیمون ذره‌اى آرامش داشتیم. این ساعت‌ها آتنا توى اطاقش سرش به گوشى گرم بود، قبل از اون سر شام از ریحانه جبارى حرف زد و خوشحال بود که حکم اعدامش به تعویق افتاده. نگران دوستایى بود که بازداشت شده …

خبر
⭕️‌‌ یاسمن آریانی و منیره عربشاهی از زندان اوین به زندان کچویی کرج منتقل شدند

منیره عربشاهی و فرزندش یاسمن آریانی، دو فعال مدنی و از معترضان به حجاب اجباری، محبوس در بند زنان زندان اوین، امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه به زندان کچویی کرج منتقل شدند. یاسمن آریانی ۲۵ ساله، مردادماه ۹۷ بخاطر شرکت در اعتراضات سراسری علیه گرانی و فساد زندانی شد. او پس …

خبر
تشکیل پرونده آدمربایی، بخش یازدهم

در آبان ۱۳۶۷، پلیس ترکیه در یکی از بازرسی‌ها به خودرویی مشکوک می‌شود. در صندوق عقب این خودرو ابوالحسن مجتهدزاده، از اعضای سازمان مجاهدین خلق، قرار داشت. او در حالی که کاملا با چسب نواری ضدآب بسته و بی‌حرکت شده بود چند ساعت قبل ربوده شده و در حال انتقال …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: