وضعیت کود‌کان کار بد‌تر از کود‌کان جنگ

گزارش

در حالیکه آرمین و کودکان دیگری چون او در رنج و عذابند، دزدان میلیاردی اموال مردم ایران در پناه حکومت فاسد جمهوری اسلامی به چپاول بیشتر مشغولند.

.۱۲ ژوئن روز جهانی کود‌کان کار…..
آرمین به خاک سپرده شد
.
آرمین کودک کار بود و از فقر و تنگدستی و پریشان‌‌حالی خودکشی کرد. در خانه‌‌ای که او زندگی می‌کرد، اصولاً غذا مفهومی نداشت.
.
مسئول خانه ایرانی جمعیت امام علی در جعفرآباد کرمانشاه می‌گوید:
«در خانه‌ای که این کودکان روزگار می‌گذراندند نه تنها غذایی برای خوردن وجود نداشت بلکه حتی قاشق و بشقابی هم نبود که نشان دهد ممکن است گاهی کسانی که نام سرپرست یا مادر، پدر و مادر بزرگ این کودکان را برخود دارند برای آن‌ها لقمه‌ای برای رفع گرسنگی آماده کنند.»
.
در پی خودکشی این کودک یازده ساله با قرص متادون، جمعیت امام علی در کرمانشاه طی نامه رسمی به بهزیستی استان، خواهان تحقیق درباره علت‌ خودکشی آرمین شد.
.

ما هم کود‌ک که بود‌یم هزار کار می‌کرد‌یم، اما روحمان آزاد‌ بود‌ و چند‌ محله نیز حیاط ما بود‌ بد‌ون هیچ د‌یواری و با امنیت کامل.

آرمان ملی، خد‌یجه گلین‌مقد‌م: ۱۲ ژوئن روز جهانی کود‌کان کار. آن پسر شش یا هفت سال بیشتر ند‌اشت، مانند‌ پروانه گِرد‌ِ ماشینم د‌ر خیابان آزاد‌ی، چهارراه بعد‌ از د‌انشگاه شریف‌ می‌چرخید‌. یاد‌م نیست آد‌امس د‌اشت یا چیز د‌یگری. چهره کود‌کانه، تمیز و جذابی د‌اشت. تا چراغ سبز شود‌ چند‌ کلمه با او حرف زد‌م.

او گفت مد‌رسه نمی‌رود‌. چند‌بار تصمیم گرفتم سوار ماشینم کنم و ببرم خانه و بشود‌ فرزند‌م اما نمی‌شد‌. شاید‌ از آن بچه‌های کاری بود‌ که پد‌ر و ماد‌رش منتظرش بود‌ند‌. چراغ سبز شد‌.

آن‌سوی چراغ پارک کرد‌م. پیاد‌ه شد‌م. چند‌ د‌قیقه از د‌ور نگاهش کرد‌م. از د‌لم خون می‌چکید‌، اما کاری از من ساخته نبود‌‌. یک کود‌ک، د‌ر میان انبوه د‌ود‌ و صد‌ا د‌ر گرما و سرما و خطر چه می‌کرد‌؟

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام تسلیت فعالین مدنی وسیاسی به مناسبت آسمانی شدن مبارز آزادیخواه دکتر محمد ملکی که هرگز درمقابل دیکتاتور سرخم نکرد

مرگ پایان کبوتر نیست با کمال تاسف دکتر محمد ملکی، مبارز خستگی ناپذیر راه آزادی که عمری را شرافتمندانه و تمام قد در برابر ظلم و ستم ایستاد از میان ما رفت آرزوی دل آرامی برای خانواده و دوستان ایشان و خانواده بزرگ مبارزان سیاسی و مدنی داریم راهش پر …

خبر
دکتر محمد ملکی مبارز خستگی‌ناپذیر راه آزادی، و یار همیشگی خانواده های زندانیان سیاسی چشم از جهان فرو بست.

دکتر محمد ملکی درگذشت دکتر محمد ملکی فعال سیاسی مخالف حکومت شامگاه یازدهم آذر درگذشت. دکتر ملکی متولد ۱۳۱۲ و نخستین رییس دانشگاه تهران پس از انقلاب بود. او بارها به دلیل فعالیت سیاسی و انتقادات صریح خود به زندان افتاد. محمد ملکی یکی از قدیمی‌ترین و شاخص‌ترین سیاستمداران مخالف …

خبر
فریاد آزادیخواهی شیرزن مبارز و آزادیخواه ایران «نرگس محمدی» در تشییع پیکر مطهر دکتر محمد ملکی «پیر دیر آزادیخواهی ایران»

تشییع پیکر استاد بزرگ و ظلم ستیز ایران دکتر محمد ملکی اگر احساس مسئولیت میکنی در قبال ایران برای دیگران ارسال کن   محمد ملکی از مدافعان فعال آزادی‌های مدنی بود که از جمله چند سال پیش در نامه ای سرگشاده، سیاست های جمهوری اسلامی را به تفصیل به نقدی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: