وکیل بازداشت شدگان مرتبط با اعتراضات کارگران هفت تپه وتجمع روزجهانی کارگرمقابل مجلس، از انتقال پرونده آنها به اجرای احکام خبر داد.

گزارش

روز سه شنبه ۸ بهمن،امیر رئیسیان، وکیل مرضیه امیری، ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگاررسانه ای از انتقال پرونده بازداشتیان هفت‌تپه و تجمع روز کارگر امسال به اجرای احکام خبرداد.

وی در همین راستاافزود: پرونده اصلی هفت‌تپه و سایر پرونده‌های اقماری چون پرونده خانم امیری و خانم رنگریز که در تجمع روز جهانی کارگر بازداشت‌شده بودند، در مرحله تجدیدنظرخواهی پیوند خورد و بررسی شد. ما در انتظار برگزاری بیدادگاه تجدیدنظر بودیم اما بنا به آنچه گفته می‌شود استجازه از رهبری، دادگاه تجدیدنظر تشکیل جلسه نداد و حکم صادر شد. درحالی‌که ماده ۴۵۰ قانون آیین دادرسی کیفری الزام می‌کند در محکومیت‌هایی که برای آنها حبس در نظر گرفته‌شده است، بیدادگاه تجدیدنظر برگزار شود، که این امر رعایت نشد و دادگاه تجدیدنظر برگزار نشد و حکم صادر شد.

این وکیل دادگستری درباره جزئیات ادغام این دو پرونده افزود: متهمان پرونده اصلی هفت‌تپه اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیرحسین محمدی فر، ساناز الهیاری، امیر امیرقلی، عسل محمدی و محمد خنیفر هستند. پرونده خانم‌ها رنگریز و امیری در مرحله بدوی و دادسرا جداگانه تشکیل‌شده بود اما ازآنجایی‌که ماهیتاً به پرونده هفت‌تپه مرتبط بودند، با آنها ادغام شد.

وی درباره اعتراض به دیوان عالی برای بررسی مجدد این پرونده‌ها و لغو احکام صادره در پرونده هفت‌تپه،گفت: حتماً به دیوان اعتراض خواهیم کرد. تنها راه ممکن در شرایط کنونی و با توجه به شروط موجود در ماده ۴۷۴، این است که با توجه به ادله‌ای که در اختیارداریم، از دیوان درخواست اعاده دادرسی کنیم تا پرونده در شعبه هم‌عرض رسیدگی شود.

این وکیل دادگستری ادامه داد: هرچند پرونده خانم‌ها رنگریز و امیری به هفت‌تپه مرتبط دانسته شده، اما آنها از بازداشتیان روز کارگر هستند. این تجمع نیز آرام بوده و شرکت در آن هم مثل اعتصابات هفت‌تپه مصداق اجتماع و تبانی نیست؛ بعلاوه، ازآنجایی‌که درباره یکی دیگر از بازداشتیان همین تجمع روز کارگر احراز شده که مرتکب اجتماع و تبانی نشده است. ازاین‌رو با توجه به صدور احکام متعارض، دیوان باید به درخواست ما توجه کند و رسیدگی مجدد را با حساسیت بیشتری انجام دهد.

گفتنی است، عاطفه رنگریز، مرضیه امیری و ندا ناجی، اردیبهشت‌ماه سال جاری در تجمع روز جهانی کارگر بازداشت شدند. امیری و رنگریز با حکم بیدادگاه تجدیدنظر به پنج سال حبس قطعی به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی محکوم شدند. ناجی نیز به اتهام توهین به مأموران دولتی و اجتماع و تبانی مجموعاً به ۵ سال و نیم حبس در دادگاه بدوی محکوم‌شده و همچنان در بازداشت موقت به سر می‌برد. متهمان پرونده اعتراضات هفت‌تپه نیز توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر هرکدام به ۵ سال حبس قطعی محکوم‌شده‌اند.
#اسماعیل_بخشی #امیرحسین_محمدی_فرد #عسل_محمدی #محمد_خنیفر #ساناز_الهیاری #مرضیه_امیری #عاطفه_رنگریز #امیر_امیرقلی #سپیده_قلیان #ندا_ناجی

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
درخواست مادر منوچهر بختیاری از مردم: «صدای #منوچهر_بختیاری باشید»

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از جانبختاگان آبان ۱۳۹۸ از تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۹ در بازداشت خودسرانه به سر می‌برد. او تنها به خاطر حقیقت طلبی و دادخواهی زندانی شده است و باید بی‌درنگ و بدون قید و شرط آزاد شود. مقامات ایرانی باید به جای آزار و تعقیب قضایی …

خبر
🔴محکومیت قطعی #علیرضا_علی_نژاد به تحمل ۸ سال حبس تعزیری

یکشنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۹، علیرضا علی نژاد، توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست احمد زرگر، با اتهامات اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور, توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام در مجموع به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در …

خبر
پرونده سازی و اتهام جدید #نیلوفر_بیانی، فعال محیط زیست وزندانی سیاسی

🔴#نیلوفر_بیانی، زندانی سیاسی در پرونده جدید تفهیم اتهام شد یکشنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۹، جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام نیلوفر بیانی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین برگزار شد. طی روزهای گذشته، نیلوفر بیانی، فعال محیط زیست و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین پس از …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: