پتیشن امضا :به ریاست جمهوری فرانسه : قتل روزنامه نگار روح الله زم را بی پاسخ نگذارید.

شما هم می‌توانید این پتیشن را امضا کنید.
.
برای ریاست جمهوری گرامی فرانسه جناب امانوئل ماکرون
موضوع: قتل روزنامه نگار روح الله زم را بی پاسخ نگذارید.

جناب رییس جمهور امانوئل ماکرون،
.
روح الله زم، روزنامه نگار مستقل و کنشگر سیاسی مخالف ایرانی، که در سال های اخیر تحت پناهندگی سیاسی در فرانسه ساکن بود، در روز جهانی حقوق بشر، ناجوانمردانه توسط رژیم اسلامی و تمامیت خواه تروریست علی خامنه ای به قتل رسید.
.
روح الله زم از طریق کانال تلگرامی خود «آمدنیوز»، به میلیون ها کاربر ایرانی در جریان گردهمایی های به دور از خشونت و ضدحکومتی زمستان ۹۶، جنبش های نافرمانی مدنی، و همچنین درباره موارد فساد در قلب حکومت تمامیت خواه دینی و فاسدسالار که از سال ۱۳۵۷ بر ایران حاکم هستند، اطلاع رسانی کرد.
.
روح الله زم، اکتبر ۲۰۱۹، توسط سپاه پاسداران در کشور عراق به دام افتاد و ربوده شد. او به شکل قاچاق به ایران برده شد و وی را مجبور اعترافات اجباری کردند، سپس در شرایط غیرانسانی زندانی شد و از هرگونه ارتباط با بستگانش محروم شد. روح الله زم توسط ابوالقاسم صلواتی «قاضی مرگ»، محاکمه شد و صلواتی دبیر دریابیگی، وکیل همدست خود در محاکمات سیاسی را به زم تحمیل کرد. لازم به یادآوری است که قاضی صلواتی در لیست افراد مورد تحریم اتحادیه اروپا به سبب نقض حقوق بشر قرار دارد.
.
در چنین شرایطی بود که روح الله زم را به جرم واهی دامن زدن به خشونت در اعتراضات مردمی زمستان ۹۸ محکوم کردند، در حالیکه این اعتراضات از سوی مردم صلح امیز بود و ان رژیم بود که در سرکوب خونین مردم بی سلاح از هیچ خشونتی دریغ نکرد.
.
روح الله زم که در اعتصاب غذا به سر می برد، تا دم پایانی از حکم اعدام خود بی خبر بود.
.
جناب رییس جمهور، فرانسه همواره میزبان ایرانیان بسیاری در دهه های گذشته بوده است و جایگاه ویژه ای در نزد ایرانیان دارد. پس از انقلاب اسلامی در ایران، بسیاری از شهروندان ایرانی، کشور فرانسه، سرزمین حقوق بشر را برای برای پناهندگی و ادامه فعالیت های خود برای دستیابی به آزادی، دموکراسی و جدایی دین از سیاست در ایران، انتخاب کردند.
.
امروز، شما شجاعانه و به درستی متعهد شدید تا در برابر اسلام سیاسی، تروریسم اسلامی و انها که بین مردم نفاق ایجاد می کنند و بذر مرگ را در سرزمین ویکتورهوگو می کارند، ایستادگی کنید. در حالی که شما با قاطعیت در مبارزه برای آزادی بیان بی پروا در تلاش بی وقفه هستید، از شما می خواهیم اجرای قتل حکومتی روح الله زم را بی پاسخ نگذارید و باهمان قدرت دربرابر این رفتار وحشیانه خامنه ای ایستادگی کنید.
.
این نبرد، شکوهمند و بنیادین برای آزادی بیان و آزادی های انسانی، یک مبارزه جهانی است. این مبارزه در فرانسه بدون شک پیروز خواهد شد اگر چشم بر آنچه در ایران می گذرد، فرو نبندیم.
.
جناب رییس جمهور، در جایگاه یکی از رهبران بسیار موثر در اروپا و در سطح جهان، از شما می خواهیم که پیشنهادات زیر را پذیرا باشید و در اجرایی شدن انها پشتیبانی های لازم را انجام دهید:
.
فراتر از موضوعات هسته ای، موشک های بالستیک و رفتار رژیم جمهوری اسلامی در خاورمیانه، چالش های اساسی اجرای حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی را در مذاکرات آینده گروه 1 + 5 با رژیم خامنه ای در اولویت قرار دهید.
.
به دنبال اقدامات تروریستی اخیر رژیم در خاک اروپا ، قتل روح الله زم و تایید حکم اعدام احمدرضا جلالی شهروند سوئدی، همچنین بازداشت های غیرقانونی فریبا عادلخواه، شهروند فرانسه، نازنین زاغری-رتکلیف و انوشه عاشوری، شهروندان انگلیس و ناهید تقوی، شهروند آلمان، … روابط دیپلماتیک کشورهای اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی از سفیر به کاردار به حداقل همکاری کاهش یابد.
.
بالا بردن سطح امنیت مخالفان سیاسی، به ویژه پناهندگان ایرانی در کشورهای اتحادیه اروپا.
.
جناب رئیس جمهور ، در این دوره حساس مردم ایران بیش از هر زمان دیگر، نیازمند یاری هستند. پشتیبانی دولت فرانسه و کشورهای اتحادیه اروپا از مردم ایران، روابط آینده اروپا با ملت ایران را رقم خواهد زد.
.
با احترام

http://chng.it/JR4rVqkv

 

#اعدام #روح‌الله_زم #قتل_عمد_حکومتی

 

@irannc

Change.org (http://chng.it/JR4rVqkv)
Sign the Petition
NE LAISSONS PAS « L’ASSASSINAT » DU JOURNALISTE ROUHOLLAH ZAM SANS RÉPONSE

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: