پدر آتنا دائمی خطاب به سازمان‌های بین‌المللی: سکوت نکنید! درخواست #دادخواهی دارم

کمپین

پدر آتنا دائمی زندانی سیاسی و فعال مدنی، در نامه ای سرگشاده از همه آزادیخواهان و سازمان های بین المللی خواست حکم‌هایی که از پیش توسط عوامل حکومت و از طرف ضابطین و بازپرس‌های وابسته به یک نهاد خاص تشکیل شده محکوم کنند و درخواست دادخواهی کرد.

۱۳تیر۹۹، بدنبال صدور حکم ناعادلانه ۲ سال حبس و ۷۴ضربه شلاق برای فعال مدنی زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین آتنا دائمی، موجی از اعتراضات در سطح جامعه در داخل ایران و همچنین در خارج از ایران برانگیخته شد.

آتنا دائمی فعال مدنی محبوس در زندان اوین بر اساس پرونده سازی جدیدی که برای ششمین بار و اینبار با شکایت وزارت اطلاعات در زندان برایش گشوده شد، توسط شعبه ۲۴بیدادگاه ضدانقلاب تهران که روز هشتم تیرماه ۹۹ توسط «قاضی» عموزاد برگزار شد، به ۲سال حبس تعزیری و ۷۴ضربه شلاق محکوم شد.

پدر این زندانی سیاسی در نامه ای سرگشاده از همه آزادیخواهان و سازمان های بین المللی خواست حکم‌هایی که از پیش توسط عوامل حکومت و از طرف ضابطین و بازپرس‌های وابسته به یک نهاد خاص تشکیل شده محکوم کنند و درخواست دادخواهی کرد.

آقای حسین دائمی پدر آتنا دائمی در نامه خود عینا نوشته است:‌

 

درود بر انسانیت، انسانیتی که متاسفانه هنوز بین بعضی از قضات معنی و مفهومی ندارد.
پیرو خبرهای قبلی مایلم درخصوص آخرین جلسه دادگاه آتنای عزیزم که در روز هشتم تیرماه ۱۳۹۹ در بیدادگاه انقلاب شعبه ۲۴ توسط قاضی عموزاد برگزار شد، مطالبی را به اطلاع مردم عزیز برسانم؛
دو روز دیگر، ‌یعنی ۱۴تیرماه، باید آتنای عزیزم آزاد می‌شد. پنج سالی که یک روزشم زیاد بود، بدون حتی «یک روز» مرخصی، پنج سالی که برای ما پنجاه سال گذشت و هر روز منتظر صدای زنگ تلفن یا زنگ درخونه بودیم که آتنا را در خانه ببینیم. ولی افسوس که نشد. پنج سال با همه سختی هایش بالاخره تمام شد، اما آتنا آزاد نشد و از ۱۵تیر حکم دو سالش اجرا خواهد شد. آتنای بیگناه من بابت ششمین پرونده ای که در زندان برایش باز شد، باید دو سال دیگر از بهترین سالهای عمرش را در زندان بگذراند و تن رنجورش ۷۴ضربه تازیانه ناجوانمردانه را هم تحمل کند.
برای کسی که فقط اعتراض داشته، حق حقوق برابر رو برای مردمش خواسته. مخالفت با اعدامی داشته که در این چهل سال هیچ نتیجه و ثمری نداشته و همچنان جرم جنایت و اختلاس و فساد ریشعه کن که نشد هیچ زیاد هم شده، آتنا افتخار و سربلندی برای سرزمینش و مردم می‌خواسته، این حکم ها و حبس‌های ناعادلانه حق آتنای من نیست. لذا من از مردم عزیزم و از همه آزادیخواهان و سازمان های بین المللی درخواست می‌کنم این حکم‌های که از پیش توسط عوامل حکومت و از طرف ضابطین و بازپرس‌های وابسته به یک نهاد خاص تشکیل شده محکوم کنند و درخواست دادخواهی دارم.
درضمن هفتمین پرونده ای که برای آتنای من تشکیل شده و بابت آن پروند هم قرار صادر شده هنوز خبری ازش در دست نیست و دادگاهی هم تاکنون درمورد پرونده جدید تشکیل نشده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
نامه هشت زن زندانی عقیدتی درمحکومیت کشته‌شدن بهنام محجوبی : سال ۹۹ با وقوع فاجعه‌ای دیگر به پایان خود نزدیک می‌شود

هشت تن از #زنان #زندانی_سیاسی در ایران مریم اکبری منفرد، عالیه مطلب زاده، راحله اصل احمدی، حدیث صبوری، زینت همرنگ، شیوا اسمعیلی، پریسا رفیعی و آتنا دائمی طی یک نامه سرگشاده با خانواده #بهنام_محجوبی اعلام همدردی و همبستگی کرده و به نقض حقوق زندانیان اعتراض کردند. ♦️در بخشی از نامه …

خبر
🔴دادگاه بین‌المللی مردمی در لاهه ۳۹ مقام جمهوری اسلامی را به جنایت علیه بشریت در کشتار آبان۹۸ متهم کرد

🔷دادستانی دادگاه بین‌المللی مردمی آبان در نامه‌ای به علیرضا کاظمی ابدی، سفیر ایران در لاهه، ۳۹ نفر از مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای، حسن روحانی، ابراهیم رییسی، رحمانی فضلی، محمود علوی و علی شمخانی را در ارتباط با کشتار معترضان آبان۹۸ به جنایت علیه بشریت متهم و احضار …

خبر
فریاد فاطمه ملکی درباره وضعیت وخیم محمد نوری زاد در زندان اوین

  🔴 خانم فاطمه ملکی در یک فایل صوتی از «خودزنی» مجدد دکتر محمد نوریزاد در زندان و وضعیت وخیم وی و انتقالش به بهداری زندان اوین خبر داد ( ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ) خطاب به جانیان آخوندی ضدبشری و پادوهای آدمکششان خجالت بکشید. شرم کنید. حیا کنید. خانم ملکی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: