پرونده‌سازی جدید برای فعال مدنی دربندآتنا دایمی و امتناع وی از حضور در جلسه بیدادگاه

آتنا دائمی ، فعال مدنی محبوس در زندان اوین، شنبه ۳۰ فروردین سال جاری،در طی پرونده سازی جدیدی به صورت شفاهی به شعبه

۲۴ بیدادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد احضار شد

آتنا دائمی بار دیگر حاضر به شرکت در جلسه بیدادگاه ضد انقلاب تهران نشد.

به گزارش دریافتی زندانی سیاسی و فعال مدنی آتنا دائمی روز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۹۹ حاضر به شرکت در بیدادگاهی که برای وی از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس علیه وی گشوده شده بود، نشد
آتنا دائمی با غیرقانونی دانستن احضار وی به بیدادگاه از رفتن به بیدادگاه خودداری کرد. شعبه ۲۴ بیدادگاه ضد انقلاب شامگاه جمعه ۲۹ فروردین ماه ۹۹ بدون ابلاغیه قبلی و بدون ابلاغ به وکیل، این زندانی سیاسی را برای روز شنبه ۳۰ فروردین به بیدادگاه احضار کرد. این در حالی است‌که طبق قانون پنج روز قبل تر باید ابلاغیه هم برای متهم و هم برای وکیل او فرستاده شود.
از دلائل دیگر امتناع خانم دائمی از حضور در دادگاه، شرایط بحرانی کرونا در کشور می‌باشد. وی به دلیل بیماری و ویروس کرونا و خطرانتقال آن به دیگران دراین دادگاه حاضرنشده است.
شایان ذکر است که پیش از این نیز در ۲۱ اسفندماه ۹۸ وی از حضور در دادگاه به دلائل مشابه خودداری کرده بود.
خانم دائمی در دیماه ۹۸ به مدت ۱۵ روز از بند زنان زندان اوین به بازداشتگاه اطلاعات سپاه «بند ۲ الف» زندان اوین منتقل شده بود. این انتقال در پی تحصن هشت تن از زنان زندانی سیاسی در بند زنان زندان اوین به مناسبت چهلمین روز و در همراهی با خانواده‌های داغدار اعتراضات سراسری آبان ماه صورت گرفته بود.
اتهامات مطروحه علیه زندانی سیاسی آتنا دائمی در این پرونده که با شکایت سازمان اطلاعات سپاه علیه وی گشوده شده «اجتماع و تبانی در جهت بر هم زدن امنیت کشور»، «تبلیغ علیه نظام» و «اخلال در نظم زندان» عنوان شده است.
آتنا دائمی، در تاریخ ۲۹ مهرماه ۹۳ بازداشت و به تحمل ۵ سال حبس تعزیری به دلیل فعالیت های مدنی خود محکوم شد. این زندانی از آذرماه سال ۹۵ دوره محکومیت خود را آغاز کرده است و هم اکنون در زندان اوین محبوس می‌باشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: