آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری، ۲۷ مردادماه در پی حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی بازداشت شدند.

وکیل مدافع آرش کیخسروی از تعیین وثیقه ۳۰۰ میلیونی برای موکلش خبر داد و گفت: پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده و اگر بنا باشد که وثیقه‌ای از ما پذیرفته شود در دادگاه انقلاب پذیرفته خواهد شد.ابوذر نصراللهی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت پرونده آرش کیخسروی اظهار کرد: قرار مجرمیت و کیفرخواست برای ایشان صادر شد. همچنین بازداشت موقت فک و تبدیل به وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی شده است.

وی افزود: پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده و اگر بنا باشد که وثیقه‌ای از ما پذیرفته شود در دادگاه انقلاب پذیرفته خواهد شد.

وکیل مدافع کیخسروی خاطرنشان کرد: هر چند که در حال حاضر قرار صادر شده اما تا زمانی که پرونده به دادگاه انقلاب نرود و به شعبه ارجاع نشود عملاً تودیع وثیقه امکان پذیر نیست.

وکیل مدافع آرش کیخسروی یکم مهرماه به ایسنا گفته بود: قرار بازداشت موقت ایشان با موافقت معاون دادستان یک ماه دیگر تمدید شده است.

 : محمد مقیمی وکیل دادگستری و حقوق بشر مینویسد

 لزوم واکنش مناسب وکلاء در برابر روند غیرمعمول و عجیب محاکمه آرش کیخسروی

همکار شجاع و فرهیخته ام جناب پیام درفشان و ابوذر نصرالهی که وکالت همکار دربندمان جناب آقای آرش کیخسروی را برعهده دارند، اعلام کردند که اتهامات ایشان از یکی به چهار اتهام افزایش یافته است. روند رسیدگی به اتهامات آرش کیخسروی بسیار عجیب و تامل برانگیز است. ابتدا قرار کفالت بدون دلیل و در چرخشی لحظه ای و ۱۸۰ درجه ای به قرار بازداشت تبدیل می‌شود، بعد انتقال ایشان و آقای شعله سعدی به زندان فشافویه که محل نگهداری زندانیان غیرسیاسی است، سپس در حرکتی رذیلانه این دو همکار عزیز را با دستبند، پابند و لباس زندانی در ملا عام قرار دادن، پس از آن اتهامات وی به شکلی معنادار و غیرمعمول از ۱ به ۴ افزایش می‌یابد. همه این اعمال غیرقانونی نشان از تصمیمات نابخردانه در پشت پرده دارد.

صرف نظر ماهیت امر که نه تنها عمل ایشان در اعتراض و انتقاد به حکومت جرم نمی‌باشد، بلکه جزء حقوق شهروندی وی بوده است. انتظار می‌رود، شرایط شکلی در فرآیند رسیدگی به پرونده جناب کیخسروی رعایت گردد.
بنابراین، شایسته است، همه وکلاء، کانون‌های سراسر کشور و تشکل‌های صنفی وکلاء در برابر این روند غیرقانونی و ظالمانه موضع‌گیری نموده و مراتب اعتراض خود را اعلام کنند. جناب کیخسروی، وکیلی شجاع، میهن پرست، مردمدار، شجاع، دلسوز، فروتن و فرهیخته می‌باشد. اگر امروز در برابر ظلمی که در حق این همکار عزیز می‌شود، سکوت اختیار کنیم، دیری نخواهد پایید که ورطه دامن همه وکلاء و حرفه وکالت را خواهد گرفت.
بنابراین، پیشنهاد می‌گردد، در صورت ادامه این روند غیرقانونی در خصوص ایشان، وکلاء در روز محاکمه وی در برابر دادگاه به نشان اعتراض حضور یابند.
به امید آزادی آرش عزیز
#آرش_کیخسروی #بازداشت_غیرقانونی #زندان_اوین #وکیل_حقوق_بشری #وکیل

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: