پرونده سازی جدید در زندان و تفهیم اتهام زندانی سیاسی«سهیل عربی»در دادسرای شهرری

خبر

روز چهارشنبه ۳دیماه۹۹، سهیل عربی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از طریق ویدئو کنفرانس توسط شعبه ۸ دادسرای شهرری از بابت پرونده جدیدی که در زندان علیه وی گشوده شده تفهیم اتهام شد. بر اساس این پرونده سهیل عربی به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم شده است.

سهیل عربی در تاریخ ۲۸ شهریور ۹۹ بصورت ناگهانی و در پی احضار به دفتر چهارمحالی رئیس زندان تهران بزرگ به مکان نامعلومی منتقل شد. پس از پیگیری های بسیار از طرف خانواده این زندانی سیاسی،‌ به آنها گفته شد که او به بند قرنطینه زندان رجایی شهر معروف به «سوئیت» منتقل شده است.

وی سپس روز سه شنبه ۲۹ مهرماه ۹۹، پس از یک ماه بی خبری و ممنوع التماس بودن، در تماسی با خانواده از انتقال خود به بند ۲- الف اوین (بند سپاه) خبر داد.

سهیل عربی سپس در تاریخ ۲۷آبان ۹۹ به سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر منتقل شد. انتقال وی درحالی بود که این زندانی با پرونده سازی جدید توسط اطلاعات سپاه مواجه شده و به او اتهام «تبلیغ علیه نظام» وارد کردند. این اتهام بدلیل مصاحبه وی در خصوص شرایط اسفناک زندان تهران بزرگ با رسانه های خبری اعلام شد.

سهیل عربی در زندان تهران بزرگ بارها از طرف مسئولان زندان و گماشتگان آنها مورد هجوم و شکنجه و اذیت و آزار قرار گرفته است. این زندانی سیاسی در جریان یکی از این شکنجه ها دچار ضرب دیدگی بیضه شده و بینی او را شکستند که هیچگاه معالجه نشد. پس از شکستن بینی، او دیگر قادر به نفس کشیدن به راحتی نیست.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گزارشی از وضعیت بد پروژه ها!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، نامه ای از سوی کارگران چند پروژه برایمان ارسال شده است که توجه تان را به آن جلب می کنیم: در این چند ماه در مورد وضعیت همه گروهای شغلی پروژه ای صحبت شد به جز نفرات دفتری. پیمانکاران حقوق نفرات دفتری رو افزایش ندادند …

خبر
ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد. در این شماره می خوانید: اطلاعیه های سندیکاهای کارگری ص۱ گزارشات کارگری از واحدهای تولیدی سراسر ص۱۴ زحمتکشان و هزینه ای که باید به دوش بکشند! ص۲۷ تا حق …

خبر
توزیع شیر فاسد بعنوان سهیه روزانه رانندگان، توسط مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

فیلم ارسالی به سندیکا از طرف راننده شرکت واحد

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: