پرونده سازی واتهام جدید و برگزاری جلسه آخرین دفاع گلرخ ایرایی در دادسرای اوین

آخرین جلسه بازپرسی گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان آمل، جهت اخذ آخرین دفاعیات از وی از بابت پرونده جدیدی که در ایام حبس در زندان قرچک ورامین علیه او گشوده شده روز یکشنبه ۵ بهمن‌ماه در شعبه ۲ بازپرسی بیدادسرای اوین برگزار شد. گلرخ ایرایی، در تاریخ ۲۳ آذرماه همراه با ضرب و شتم از زندان قرچک به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. او پس از ۴۳ روز بازجویی به زندان قرچک ورامین بازگردانده شد و نهایتا به به زندان آمل تبعید شد. دستگاه‌های امنیتی ایران سابقه‌ی طولانی در پرونده‌سازی برای زندانیان در شرف آزادی دارد؛ از جمله خانم ایرایی که پیشتر نیز به دلیل پرونده‌سازی در ایام زندان همزمان با پایان ۳ سال حبس خود به ۲۵ ماه حبس که اکنون مشغول تحمل آن است محکوم شد.
صبح روز یکشنبه ۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی پس از تبعید به زندان آمل جهت ارائه آخرین دفاع در بیدادسرای اوین حاضر شد.

گلرخ ایرایی در جریان این جلسه که بدون داشتن وکیل در شعبه ۲ بازپرسی بیدادسرای اوین  قاضی حاجی مرادی برگزار شد، در خصوص اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ارائه آخرین دفاع از خود پرداخت. جلسه تفهیم اتهام خانم ایرایی اوایل دی‌ماه امسال حدود یک هفته پس از انتقال وی از زندان قرچک ورامین به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین در بیدادسرای اوین برگزار شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: