پس از لیست‌گذاری سپاه؛ #افشاگری 👈فرمان خامنه‌ای مبنی بر ادغام نیروهای سپاه در ارتش

بعد از لیست‌گذاری سپاه در لیست تروریستی وزارت‌خارجه آمریکا، تحرکاتی در بدنه سپاه در حال صورت گرفتن است و مقام رهبری تاکنون چندین جلسه با فرماندهان ارشد سپاه و ارتش با حضور علی‌اکبر ولایتی در بیت رهبری داشته است.
کمال خرازی عموی همسر مسعود خامنه‌ای فرزند آیت‌الله خامنه‌ای در یک جلسه خصوصی پیرامون ادغام مرحله به مرحله سپاه در ارتش گفته است:
«موضوع تحول در سپاه مسأله جدیدی نیست و رهبری از مهرماه سال 96 چندین جلسه با سلسله مراتب و فرماندهان ارشد سپاه و ارتش برگزار کرده و دستورالعمل‌هایی را نیز صادر کرده است. رهبری مسئولیت همآهنگیها و پیشبرد این دستورالعملها را به سردار وحید حقانیان، امیر سرلشکر حسنی سعدی جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الآنبیا(ص) و سردار علی باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح واگذار کرده است. اما با لیست‌گذاری سپاه در 19فروردین، روند تحولات در این خصوص تسریع گردید».
کمال خرازی به سابقه امر اشاره کرده و گفته است: «موضوع ”ادغام مرحله به مرحله“ بخشی از سپاه در ارتش موضوع جدیدی نیست. ترامپ در سخنرانی 21مهرماه 96 خود، استراتژی جدید آمریکا در قبال نظام جمهوری اسلامی ایران را اعلام و سپاه پاسداران را در فهرست تحریمهای آمریکا قرار داد. آیت‌الله خامنه‌ای روز دوشنبه 30مهرماه 96 جلسه‌یی طولانی با فرماندهان ارشد سپاه و ارتش برگزار نمود و مطرح کرد که تحریم سپاه پیش‌درآمد لیست‌گذاری سپاه می‌باشد لذا در آن جلسه، تصمیم ادغام تدریجی سپاه در ارتش اتخاذ شد. قرار بود که در مرحله اول، بخشی از افسران ارشد سپاه از رده سرهنگ به بالا در ارتش ادغام گردند که این مرحله تا حدود زیادی پیش رفته است.
کمال خرازی در مورد وضعیت روحی نیروهای سپاه و بسیج گفته است: « پس از اعلام لیست‌گذاری توسط آمریکا، ریزش و سرخوردگی در بدنه سپاه به‌طور فزاینده‌یی افزایش یافته است. یک روز پس از اعلام لیست‌گذاری، سپاه به تمام نیروهایش در سپاه‌های استانی و نیروهای مقاومت بسیج فراخوانی صادر کرده است که در آن آمده است با توجه به مشکلات مردم در جریان سیل اخیر، طی دو ماه آینده احتمال اعتراضات و اغتشاشات توسط مردم بسیار بالاست و پیامدهای آن بسا بسا بیشتر از اغتشاشات دیماه 96 خواهد بود».
کمال خرازی به‌نقل از یکی از مسئولان دفتر سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفته است که میزان درخواست بازنشستگی و بازخرید در رده‌های فرماندهی سپاه افزایش چشمگیری داشته است. تضعیف روحیه و سرخوردگی در بین نیروهای بسیج نیز بیش از گذشته است به‌طوری‌که برخی از آنها یکانها و پایگاه‌های خود را ترک کرده و برای کمک به مناطق سیل‌زده رفته‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: