پشتیبانی چهارده کنشگر و زندانی سابق عقیدتی-سیاسی و پناهنده فعلی در ترکیه از بیانیه چهارده نفره

گزارش

 

جمهوری اسلامی به عنوان یکی از ضدمیهنی‌ترین و فاجعه‌بارترین حکومتهای تاریخ ایران از روز نخست تا امروز نه تنها انتخاب ما نبوده، بلکه همواره به موجودیت و عملکرد آن معترض بوده‌ایم و به هر شکل ممکن این اعتراض را بیان نموده‌ایم.
همچنین تجربه بیست و چند سال فریب اصلاحات به روشنی نشان داده که این نظام ددمنش متحجر نه امکان اصلاح و تحول در درون خود را دارد و نه سازگاری با ارزشهای جهانی بشری.
از این رو ما، فعالان و زندانیان سابق سیاسی و عقیدتی جمهوری اسلامی که اکنون به ناچار در تبعید به سر می‌بریم، ضمن پشتیبانی از حرکت شجاعانه آزادیخواهان درون کشور، خواستار تضمین سلامت و آزادی فوری و بی قید و شرط بازداشت شدگان ۲۰ امرداد در برابر بیدادگاه انقلاب مشهد هستیم و اعلام می‌کنیم که:
جمهوری اسلامی یک کلیت واحد غیرقابل تجزیه به نهادها و افراد، مانند شخص آیت الله خامنه‌ای، نهاد رهبری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مانند آن است و تنها راه نجات کشور و پاسداری از آن برای نسلهای آینده و فرزندانمان انحلال کامل این ساختار و برپایی یک نظام مبتنی بر مردم‌سالاری سکولار و برپایه ارزشهای انسانی مورد تایید جامعه جهانی است.
طبیعی است که در این راه تاحد امکان در راه گذر مسالمت آمیز و بدون خشونت همراه هستیم، اما این که تا چه حد بتوانیم به این روش وفادار بمانیم در درجه نخست به رویکرد دشمن، یعنی نظام جمهوری اسلامی و سپس به نقش آفرینی و احساس مسوولیت و مشارکت عملی مردم ایران در این راه وابسته است.
در هرحال، اولویت ما نجات ایران از چنگال این سرطان بدخیم است که درحال از پای درآوردن میهن عزیزمان است.
پاینده ایران
امضا کنندگان:
شکوفه آذر ماسوله
پوریا ابراهیمی
کامران ایازی
شیما بابایی
کوروش حسینی
عبدالرضا دهقان
علیرضا رایگانی
داریوش زند
نگار شاهپری
مریم شریعتمداری
بهمن (محسن) صادقی‌نور
رضا عقیلی
هانیه فرشی
آرش مقدم اصلان‌پور

photo_20بیانیه خودمون ترک

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔶 روایت یکی از دستگیر شدگان آبان از حال و هوای هم‌بندی‌های مبارز خود در زندان اوین

: علی نانوایی 🔸نگارنده، در دو روز انتهایی بازداشت خود (به دلیل تجمع دانشجویی دانشگاه تهران در ۲۷ آبان۹۸) و اتمام بازجویی‌ها، همراه با حدود صد الی دویست نفر از معترضینی که نقشی فعال در اعتراضات شهری آبان داشته و تحت عنوان لیدرهای اغتشاشات دستگیر شده بودند، از بند۲۰۹ به …

خبر
برگرفته از سایت مادران پارک لاله ایران: به مناسبت گرامی داشت ۲۵ نوامبر، روز جهانی رفع خشونت علیه زنان

  تا رهایی از هر گونه ستم، تبعیض و نابرابری،‌ این مبارزه ادامه دارد! زنان ایران، از اولین روزهای تصرف قدرت توسط دیکتاتوری ارتجاعی- مذهبی حاکم بر ایران، با شجاعت کم نظیری ایستادند و به تبعیض های جنسیتی و حجاب اجباری اعتراض کردند. آن‌ها در اعتراض های چند روزه خود …

خبر
سمانه نوروزمرادی، محروم از رسیدگی پزشکی در زندان

سمانه نوروزمرادی، زندانی مشروطه‌خواه، که در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹، به بهانه ملاقات با وکیلش از بند زنان زندان اوین خارج شده و بدون اطلاع قبلی به زندانی در گیلان منتقل شده بود، کماکان بدون رسیدگی پزشکی در زندان به‌سر می‌برد. سمانه نوروز مرادی که پیش از بازداشت به بیماری …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: