پمپئو:اظهارات روحانی را ندیده ام، مردم ایران تصمیم گیرنده هستند

روز گذشته، وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسشی درباره واکنش روحانی به سخنانش گفت: من آن اظهارات را ندیده ام. مردم ایران تصمیم گیرنده هستند. مردم ایران درباره اینکه چه رهبرانی را می خواهند و چه نوع حکومتی را می خواهند، تصمیم خواهند گرفت. آنها افرادی را که کشورشان را رهبری می کنند، انتخاب می کنند و با تصمیمات آن رهبران زندگی می کنند. من به آقای روحانی یا آقای ظریف نمی گفتم چه کار باید بکنند. من صرفا گفتم که آمریکا قصد دارد چه کاری بکند.

photo_2018-05-24_15-56-49

گزیده ای از اظهارات روز گذشته وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسشهای خبرنگاران در وزارت امور خارجه:
فکر می کنم مهم است که دوباره تاکید کنم کارهایی که ایران باید انجام دهد آنقدرها هم سخت نیستند. من گزارش هایی دیده ام مبنی بر اینکه این کارها دست یافتنی نیستند و نمی توان آنها را انجام داد، اما ما چیزهایی را می خواهیم که انصافا ساده هستند. صادقانه بگویم این ها کارهایی هستند که اغلب کشورها در دنیا مشغول انجامشان هستند. ما از حکومت ایران می خواهیم که از پرتاب موشک به ریاض دست بردارند. این خیالبافی نیست که تصور کنیم حکومت ایران تصمیم بگیرد موشک به کشورهای دیگر پرتاب نکند و زندگی آمریکایی هایی را که از آن فرودگاه عبور می کنند، تهدید نکند. این خیالبافی نیست که از آنها بخواهیم از دست داشتن در ترور اجتناب کنند. اینها مجموعه ای از مطالبات هستند؛ مطالباتی که ما از بقیه دنیا هم داریم.

اینها مجموعه ای از الزامات ساده ای هستند که رژیم ایران می تواند براحتی آنها را برآورده کند، و مردم ایران هم تا حد زیادی از آنها سود می برند. صادقانه بگویم آنچه ما پیش رو گذاشتیم مجموعه ای از الزامات بسیار ساده ای هستند که ما برای هر کشوری در دنیا در نظر می گیریم؛ اینکه رفتار مخربی را که همسایگانشان و سایر نقاط دنیا را تهدید می کند، متوقف کنند.

معیارهایی که من روز گذشته پیش رو گذاشتم، استانداردهایی بسیار پایینی هستند. این رفتار استانداردی است که ما از کشورهای سراسر دنیا انتظار داریم. اینها مجموعه ای از قوانین خاصی نیستند که ما روز گذشته برای حکومت ایران گذاشتیم. ما بسادگی از آنها خواستیم که رفتاری نرمال داشته باشند، مانند رفتار کشورهای غیرستیزه جو. همین. ساده است. من معتقدم مردم ایران هم همین را برای کشورشان می خواهند. ایران کشوری غنی با تمدنی عمیق و تاریخی شگفت انگیز است و من مطمئن هستم که وقتی مردم ایران مسیری را ببینند که به توقف آن رفتار کشورشان منجر شود، آن مسیر را انتخاب خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: