پناهجویی در ترکیه، تصمیم انتحاری 🔘 قوانین سخت گیرانه ترکیه در ارتباط با پناهجویان و مهاجران ایرانی و افغان

خبر

در سالهای گذشته بحث و جنال زیادی در خصوص طرح های پیشنهادی دولت در مجلس وجود داشته که در راستای فشار بیشتر به پناهجویان و مهاجران غیر قانونی بوده است اما همواره با مخالفتهایی روبرو شده.

🔻در سال ۲۰۱۹ اما با بالا رفتن میزان ورود پناهجویان و مهاجران غیر قانونی به خاک ترکیه و فشار کسری بودجه کشور، فشار دولت به مجلس نیز بیشتر شد و در نتیجه به اصلاح قوانین مهاجرتی انجامید.

⬇️ قوانین تصویب شده به شرح زیر میباشد:

🔹 بیمه درمانی پناهجویانی که موفق به دریافت قبولی از اداره مهاجرت ترکیه نشده اند تنها تا پایان سال ۲۰۲۰ اعتبار خواهد داشت.

🔹در صورت دریافت پاسخ منفی از اداره مهاجرت، شماره کیملیک شخص پناهجو غیر فعال شده و دسترسی ها به تمامی خدمات دولتی از جمله بیمه درمانی/ بانکها / اداره نفوس / سوسیال و… قطع خواهد شد.

🔹 شهروندان ترک امکان تنظیم هیچ نوع قراردادی با اتباع ایرانی و افغان که دارای کارت شناسایی معتبر نیستند را نخواهند داشت و در صورت اقدام به ارائه خدمات، با برخورد قضایی مواجه خواهند شد.

🔹 مهلت اعتراض به پاسخ منفی از اداره مهاجرت، از ۱۵ روز به ۷ روز کاهش یافت.

🔹 در صورت دستگیری پناهجویان و مهاجران و تائید حکم دادگاه برای دیپورت این افراد، تمامی اموال شخص محکوم شده به نفع دیگر پناهندگان یا پناهجویانی که قصد بازگشت به وطن خود تحت عنوان داوطلب و خود معرف را دارند مصادره خواهد شد.

🔹 مهاجران غیر قانونی پس از دستگیری و انتقال به Kurubaş Geri Gönderme Merkezi (مرکز استرداد مهاجران و پناهجویان)، تنها ۷ روز برای معرفی وکیل به دادگاه زمان خواهند داشت و پس از گذشت این مهلت یک هفته ای، دسترسی به وکیل سلب و پروسه دیپورت آغاز خواهد شد.

🔹 مهاجران غیر قانونی پس از دستگیری و معرفی وکیل به دادگاه برای دریافت حق آزادی مشروط، ملزم به پرداخت وثیقه خواهند بود.

🔹 مهاجرین غیر قانونی پس از پرداخت وثیقه برای دریافت آزادی مشروط، ملزم به همراه داشتن دستبند الکترنیکی جهت مکان یابی خواهند بود.

▪️ پ.ن: هیچ یک از قوانین شرح داده شده شامل حال افراد دارای پاسخ قبولی از اداره مهاجرت ترکیه نمیباشد.

▪️ پ.ن: در دست داشتن قبولی UNHCR تاثیری بر اجرای قوانین بالا بر روی شخص پناهنده نخواهد داشت و ملاک تنها دارا بودن قبولی از اداره مهاجرت ترکیه میباشد.

▪️ پ.ن: قوانین شرح داده شده تنها در رابطه با مهاجران و پناهجویان ایرانی و افغان صدق میکند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
ویدیو مراسم چهلم جانبخش راه آزادی مصطفی صالحی قهرمان قیام دی ماه ۹۶

ساعت ۴ و نیم بعدازظهر امروز پنجشنبه ۲۷شهریور ۱۳۹۹ مراسم باشکوه چهلم شهید مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ، مراسم باشکوه چهلم دلاورقیام مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. حدود ۱۰۰۰ تن از مردم، دوستان و آشنایان و خانواده این جانبخش …

ویدیو ها
ویدیو حمله مزدوران خامنه ای به تجمع برلین مقابل سفارت تروریستی جمهوری آخوندی

و استقبال گرم تظاهر کنندگان از غارتگران ! +۱۸  

گزارش
سیامک دهقان پور: «‏⁧ #نوید_افکاری ⁩ در بازداشت‌اش جمهوری اسلامی را فتیله پیچ کرد

با مرگ‌اش رژیم را روی پل نگاه داشته و در آستانه ضربه فنی قرار داده است. ‏آن‌ها آرزوی خاک کردن نوید را به گور می‌برند.»

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: