در سالهای گذشته بحث و جنال زیادی در خصوص طرح های پیشنهادی دولت در مجلس وجود داشته که در راستای فشار بیشتر به پناهجویان و مهاجران غیر قانونی بوده است اما همواره با مخالفتهایی روبرو شده.

🔻در سال 2019 اما با بالا رفتن میزان ورود پناهجویان و مهاجران غیر قانونی به خاک ترکیه و فشار کسری بودجه کشور، فشار دولت به مجلس نیز بیشتر شد و در نتیجه به اصلاح قوانین مهاجرتی انجامید.

⬇️ قوانین تصویب شده به شرح زیر میباشد:

🔹 بیمه درمانی پناهجویانی که موفق به دریافت قبولی از اداره مهاجرت ترکیه نشده اند تنها تا پایان سال 2020 اعتبار خواهد داشت.

🔹در صورت دریافت پاسخ منفی از اداره مهاجرت، شماره کیملیک شخص پناهجو غیر فعال شده و دسترسی ها به تمامی خدمات دولتی از جمله بیمه درمانی/ بانکها / اداره نفوس / سوسیال و… قطع خواهد شد.

🔹 شهروندان ترک امکان تنظیم هیچ نوع قراردادی با اتباع ایرانی و افغان که دارای کارت شناسایی معتبر نیستند را نخواهند داشت و در صورت اقدام به ارائه خدمات، با برخورد قضایی مواجه خواهند شد.

🔹 مهلت اعتراض به پاسخ منفی از اداره مهاجرت، از 15 روز به 7 روز کاهش یافت.

🔹 در صورت دستگیری پناهجویان و مهاجران و تائید حکم دادگاه برای دیپورت این افراد، تمامی اموال شخص محکوم شده به نفع دیگر پناهندگان یا پناهجویانی که قصد بازگشت به وطن خود تحت عنوان داوطلب و خود معرف را دارند مصادره خواهد شد.

🔹 مهاجران غیر قانونی پس از دستگیری و انتقال به Kurubaş Geri Gönderme Merkezi (مرکز استرداد مهاجران و پناهجویان)، تنها 7 روز برای معرفی وکیل به دادگاه زمان خواهند داشت و پس از گذشت این مهلت یک هفته ای، دسترسی به وکیل سلب و پروسه دیپورت آغاز خواهد شد.

🔹 مهاجران غیر قانونی پس از دستگیری و معرفی وکیل به دادگاه برای دریافت حق آزادی مشروط، ملزم به پرداخت وثیقه خواهند بود.

🔹 مهاجرین غیر قانونی پس از پرداخت وثیقه برای دریافت آزادی مشروط، ملزم به همراه داشتن دستبند الکترنیکی جهت مکان یابی خواهند بود.

▪️ پ.ن: هیچ یک از قوانین شرح داده شده شامل حال افراد دارای پاسخ قبولی از اداره مهاجرت ترکیه نمیباشد.

▪️ پ.ن: در دست داشتن قبولی UNHCR تاثیری بر اجرای قوانین بالا بر روی شخص پناهنده نخواهد داشت و ملاک تنها دارا بودن قبولی از اداره مهاجرت ترکیه میباشد.

▪️ پ.ن: قوانین شرح داده شده تنها در رابطه با مهاجران و پناهجویان ایرانی و افغان صدق میکند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: