پيشنهاد هايي براي راهنمايي و هم انديشي در هنگامه جلو گيري از زيان هاي بيشتر وايروس كرونا؛

وقتي بيرون از خانه هستيد، يك كاور نازك يا باراني نازك بلند يا كاپشن بزرگ مثل گان روي لباس هايتان بپوشيد. ماسك و دستكش و عينك يا شيلد هم بپوشيد! وقتي به خانه مي رويد، لباس هاي بيرون و پوششي، حتا جوراب ها را جلوي در آپارتمان در بياوريد. همان بيرون يك جالباسي بگذاريديا به ديوار بزنيد، يا آنجا در يك جعبه بزرگ بياندازيد. به همه اعضاي خانواده و همسايه ها ياد بدهيد، تمام لباس هاي رو را، بيرون درب آپارتمان ها در بياورند. در داخل آپارتمان يا خانه، فقط لباسهاي گرم و راحتي بپوشيد. وقتي بيرون ميخواهيد برويد، دوباره لباس بيرون را جلوي در آپارتمان يا خانه بپوشيد.تا مي توانيد لوازم كمتري بيرون از خانه با خودتان حمل كنيد. حتا سوييچ و كارت بانكي و كيف پول را جلوي در ورودي داخل خانه در يك جعبه در بسته، قرار دهيد. يك كيسه يا چرخ خريد لوازم روزانه داشته باشيد. كه وقتي لوازم را خريديد، و آورديد، جلوي در خانه، خالي كنيد و همه را دريك لگن بريزيد. چرخ يا كيسه را همان جلوي در قرار دهيد.
بعد در آن لگن هرچيزي را كه از بيرون آورده ايد، كاملا با آبو صابون داغ بشوييد. سپس آبكش و با دستمال تميز مخصوص خشك كردن، خشك كنيد. بعد در جاي مناسب انبار كنيد. با دستمال آبو صابون قفسه ها و دركابينت ها، زينك هاي ظرفشويي و دستشويي را ، آشپزخانه، حمام و توالت را ضدعفوني وسپس خشك كنيد. غذا كمتر بخوريد، تا ١- چربي و شكر كمتري در بدن شما باشد. (تا كرونا بهانه هاي رشد خود را در بدن شما از دست بدهد.) ٢- در ضمن براي خريد،كمتر بيرون برويد. آب ولرم و چايي هاي گرم و كمرنگ زياد بنوشيد. در فاصله حداقل دو متري با هركسي كه مجبوريد با داشتن ماسك، گفتگو كنيد. به هر شكلي از حكومتها و ثروتمندان، بايد بخواهيم كه مردم را قرنطينه كنند، و غذا، آب و برق، تلفن و اينترنت
و نياز هاي پزشكي و پيشگيري را مجاني در اختيار مردم بخصوص فرودستان قرار دهند، تا زماني كه بحران كرونا خاتمه يابد. امروز هنگام آزمايش هستي از خردمندي و همكاري ما انسانها و انسانگراهاست!شايد بتوانيم وارد دنياي جديد خردمندتر و بهتري با آموزه هاي دوران كرونايي بشويم.
#منصوراسانلو

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: