پیام برزان محمدی از زندان :پشیمان نیستم و بازهم ادامه خواهم داد

او در این پیام ضمن محکوم کردن زندان، شکنجه و اعدام، با نام بردن از زندانیان سیاسی دیگر، از شکنجه و آزار آنان میگوید.
برزان محمدی هم بند و هم سلولی #علیرضا_شیر_محمدعلی بود و در این پیام از او و به قتل رسیدنش میگوید.
#من_هم_شکنجه_شدم

برزان محمدی، فعال مدنی محبوس در زندان مریوان، طی نامه‌ای نسبت به انتشار تصاویر منتشر شده از زندان اوین که حاوی رفتارهای خشونت آمیز و ناقض حقوق زندانیان است، واکنش نشان داد. وی در بخشی از این نامه با اشاره به اینکه اعمال خشونت علیه زندانیان و زیرپا گذاشتن حقوق آنها مسوبق به سابقه است، نوشته است: “زنان و مردان مبارز راه آزادی ۴۳ سال است که در زندان‌های سراسر کشور، به صورت طولانی مدت در سلول‌های انفرادی و یا طی بازجویی‌ها و اعترافات اجباری، با انواع آزار و اذیت و شکنجه‌های مختلف روبرو شده‌اند”. آقای محمدی با بیان اینکه تقریبا همه زندانیان سیاسی محبوس در زندان‌های کشور، با شیوه‌های مختلف آزار و اذیت آشنا هستند، به ذکر اسامی برخی از زندانیان سیاسی که پیشتر مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، پرداخته است.

وی در بخشی از این نامه نوشته است؛ «درود بر آن دوستانی که به دوربین‌های مداربسته اوین دسترسی پیدا کرده‌اند و نمونه کوچکی از جنایات جمهوری اسلامی را در اختیار جامعه جهانی و هم‌میهنان عزیزی که بی‌خبر از وضعیت زندان‌های سراسر کشور هستند، قرار دادند.»

زندانی سیاسی برزان محمدی با انتشار یک پیام صوتی از زندان مریوان، به شرح بازداشت، شکنجه و محکومیت ۲۲ ماه حبس در یک دادگاه ۵ دقیقه ای با حضور «قاضی روزبه بهبودی» با اتهامات «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» پرداخته است.

زندانی سیاسی برزان محمدی روز دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت ۸ صبح در نانوایی روستای گوشخانی از توابع شهرستان سروآباد توسط ۴ نفر از ماموران لباس شخصی بازداشت و با چشم بند و تهدید به اطلاعات شهرستان سروآباد منتقل گردیده و در رابطه با فعالیت در فضای مجازی مورد بازجویی و ضرب و شتم قرار گرفت.

ماموران اطلاعات با نوشتن یک متن خواستار توبه نامه و همکاری وی با ماموران جمهوری اسلامی شدند. برزان محمدی در اینرابطه گفته است:

«در نهایت بانوشتن یک متن که خودشان نوشته بودند و در آن نامه تعهد توبه نامه و همکاری با سپاه و جمهوری اسلامی در آن ذکر شده بود با صدای بلند برای من می خواندند. و از من خواستند که آن را امضا کنم که من هم بدون فکر کردن با افتخار به آنها جواب رد دادم. و تحت هیچ شرایطی قبول نکردم.»
برزان محمدی گفت:

به آنها گفتم برای هر کاری که انجام دادم پشیمان نیستم و بازهم ادامه خواهم داد.

 

برزان محمدی در رابطه با این حکم گفته است: «من از این حکم تبعیت نخواهم کرد چون اتهام توهین بی اساس و دروغ است به حکم صادره اعتراض خواهم کرد. به هر حکمی که قانون جمهوری اسلامی برای زندانیان سیاسی و عقیدتی صادر میکند ناعادلانه و غیر قانونی است.»

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: