پیام تشکیلات مرکزی کارکنان صنعتی دانمارک به سندیکای کارگران فلزکار مکانیک ایران در همبستگی با کارگرا ن نفت و گاز

🌹🔨🌹🔧🌹⚙️🌹🍃🍀🌻🌺🌸
پیام تشکیلات مرکزی کارکنان صنعتی دانمارک به سندیکای کارگران فلزکار مکانیک ایران در همبستگی با کارگران نفت و گاز و «کمپین اعتصاب ۱۴۰۰» آنها در ایران

کپنهاگ، ۷ ژوییه ۲۰۲۱ [۱۶ تیر ۱۴۰۰]

خواهران و برادران گرامی،
من این نامه را در مقام دبیرکل تشکیلات مرکزی کارکنان صنعتی دانمارک (CO-industri) به شما می‌نویسم تا پشتیبانی کامل خود را از اعضای سندیکای کارگران فلزکار مکانیک ایران و نیز همهٔ‌ کارگران پروژه‌های نفت و گاز و کارخانه‌های پتروشیمی، و همبستگی کامل خود را با آنها ابراز کنیم که اکنون در پارس جنوبی، تهران، و در سراسر تهران، دست‌کم در ۷۲ شرکت پروژه‌یی، در چارچوب اقدام هماهنگ شده‌ای با عنوان «کمپین اعتصاب ۱۴۰۰» دست به اعتصاب زده‌اند.

ما اخراج ۷۰۰ کارگری را به خاطر شرکت در اعتصاب پتروشیمی‌ها از کار بیکار شدند، قاطعانه و به‌شدّت محکوم می‌کنیم. ما خواهان بازگشت فوری آنها به کار هستیم.
ما از درخواست شما از دولت برای تأمین مزد بهتر، شامل مزد معیّن برای هر طبقه‌بندی شغلی، و نیز تأمین اجتماعی مناسب و شرایط زندگی بهتر حمایت می‌کند. اگر کارفرمایان این خواست‌های کارگران را عملی کنند، کارگران آماده‌اند که به کار بازگردند.
این کارگران در استخدام شرکت‌های پیمانکاری‌اند که دلال تأمین‌کنندهٔ نیروی کار برای پروژه‌های توسعه‌یی در میدان‌های نفت و گاز هستند. این دلالان با درست طبقه‌بندی نکردن شغل کارگران، مدام حق بیمهٔ آنها را کمتر از حدّ لازم می‌پردازند که بر میزان حقوق بازنشستگی، بیکاری، و بیمهٔ بیماری آنها تأثیر می‌گذارد. این وضعیت غیرقابل‌قبول و نقض آشکار استانداردهای بین‌المللی بنیادی کار است.
ما عزم و اراده و شهامت فوق‌العادهٔ شما در برابر سرکوب را می‌ستاییم و با پیکار شما و درخواست‌های عادلانه‌تان اعلام همبستگی می‌کنیم.
با درود و همبستگی،

رِنه موز-یوهانسن، دبیر بخش بین‌المللی

کارگر برادر کارگر.

ارتباط با ادمین@Sfelezkaran :
کانال رسمی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران
Telegram (https://telegram.me/sfelezkar)
#کانال_رسمی_سندیکای_کارگران_فلزکار_مکانیک_ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: