پیام حمید کاشانی زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین به مناسبت دهه زجرونمایشهای مضحک حاکمیت در ۲۲ بهمن : نه ای آزادی تو نمی‌میری!

نامه های وارده

زندانی سیاسی حمید کاشانی که در زندان اوین محبوس است، طی پیامی از زندان خطاب به مردم ایران، از آنان خواست که در مراسم و نمایشهای مضحک حاکمیت برای ۲۲ بهمن شرکت نکنند.
«نه ای آزادی تو نمی‌میری!
یکی از این روزها در لحظه ای که انتظارت را نمی کشند در همان ساعت که بکلی تو را فراموش کرده اند باز بپا خواهی خاست. وقت آن رسیده که وجدان بشری بیدار گردد. من با جرأت و شهامت در حالی که زنجیر بر گردن و پابند بر پای خویش دارم و سرنیزه پشت سر، فریاد می زنم: «من آزاد هستم»
و بعنوان یک ایرانی با شرف، حضور در مراسم و نمایشهای مضحکانه بهمن ماه رژیم را محکوم و کسی را که خواسته باشد خلاف آن عمل نماید، خائن و چون دشمن به وطن می دانم.
در راه آزادی وطن، غمها و دردهای خصوصی و رنجهای خانوادگی را ناچیز شمرده و از هم پاشیدگی خانه و جدایی از همسر و فرزند را تحمل می کنم.
از دست دادن شغل و دارایی و خون دل خوردن را پذیرفته و فقط یک زخم را بعد از این مهم و شایسته توجه می دانم و آن «زخم ایران» است و یک فریاد می زنم و آن هم فریاد برای «آزادی» است و هرگز سر تسلیم در برابر ظلم و ستم و استبداد فرود نمی‌آورم و هرگونه تسامح با فرومایگی را از طرف عمامه دار فرمانروا نمی پذیرم.
کسی که این سطور را می نویسد یکی از افرادی است که در برابر هیچ تجاوز و بیدادگری عقب نشینی نکرده است. در چنین زمانی هر کسی به لباسی درآمد. در زمانه حکومت عمامه‌داران، چفیه ای بر گردن آویخت و یا لباس یقه گرد بر تن کرد، و همه کسانی که خدمتگزار این رژیم دیکتاتور هستند باید بدانند اگر پنداشته اند مأموران یک قدرتمند شده اند سخت در اشتباهند. آنان در حقیقت دستیاران یک غارتگرند و همه شریک جرم و دستیار جنایتکارانند. اضافه می کنم که واضح است مرتکب این جنایت، تبهکاری است بسیار بیشرم و از نوع فرومایه ترین موجودات.
ای خفتگان!
وقت آن رسیده که از خواب غفلت بیدار شوید. آنان که دست ستمگر و سرکوبگران را می فشارند و در جشن‌ها و مراسم آنها شرکت می کنند و اقشاری که به دیکتاتور درود می فرستند، کسانی که از خانه ها و سفره های ظالمان دوری نمی گزینند، باید بدانند که در حقیقت به محل قرنطینه نزدیک می شوند. باید بدانند که این نوع ننگ و رسوایی بیماری واگیردار و مسری است. اگر ایشان از شریک جرم بودن ظاهری فرار کنند از شریک جرم بودن اخلاقی نمی توانند، بگریزند.
وقتی نور اخلاق همگانی و اجتماعی خاموش گردید، این ننگ بصورت بی تفاوتی دامنگیر انسانها می شود. پس نباید این ننگ وحشت انگیز دامنگیر مردم ایران شده و ادامه یابد.
باز تکرار می کنم ای کسانی که به خواب غفلت فرو رفته اید زمان آن فرارسیده است که خواب وجدان شما پایان پذیرد. ولی وضع اینگونه نخواهد ماند و ایران بیدار خواهد شد. «آری ایران بیدار خواهد شد»
و وقتی ایران بیدار شود و چشمان خود را بگشاید و تشخیص دهد و بیندیشد که پیش رویش چیست و در کنارش چه چیز قرار دارد، در آن هنگام ایران واپس خواهد رفت از مقابل این دیو ننگ و رسوایی و غول فساد و شرمساری، که جرأت کرده است با او در تاریکی ها هم‌بستر شود. واپس خواهد رفت و دور خواهد گشت و آنوقت است که ناقوس شکوهمند با آواز آزادی به صدا درخواهد آمد.»
شایان ذکر است که زندانی سیاسی حمید حاج جعفر کاشانی، متولد ۱۳۶۱ در بهمن‌ماه ۹۷ بازداشت و به اتهامات توهین به خمینی و خامنه ای، تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای کاشانی از ابتدای بازداشت تا زمان انتقال به اوین در زندان قائمشهر محبوس بود. وی روز ۵ مردادماه ۹۸ به زندان اوین منتقل و هم اکنون در بند ۸ زندان اوین محبوس است.
آقای کاشانی پیش از این نیز در تیرماه ۹۶ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه ها و جمعیت هایی که به منظور براندازی نظام جمهوری اسلامی تشکیل شده» مدت یکماه در بند ۲۰۹ تحت بازجویی به سر برد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
بازداشت “امیر دبات (کعبی) نوجوان پانزده ساله توسط نیروهای امنیتی در شهرستان شوش

وجوان ۱۵ ساله اهل شهرستان شوش واقع در استان خوزستان روز چهارشنبه ۵ آذرماه۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. هویت این شهروند “امیر دبات (کعبی) ۱۵ ساله، اهل روستای خشان از توابع شهرستان شوش” اعلام شده است. کریم دحیمی، در تشریح این خبر به حقوق …

خبر
🔹تداوم بازداشت بیژن رضایی در زندان عادل آباد شیراز

بیژن رضایی با گذشت ۳۵ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه مرکزی شیراز در بازداشت بسر می‌برد. وی در تاریخ ۴ آبان‌ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. وی نهایتا طی هفته گذشته با پایان بازجویی‌ها …

خبر
راه درازی تا رفع تبعیض و خشونت علیه زنان داریم زنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند.

۶١٪؜تولید کنندگان غذا، زنان هستند وزنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند. هنوز کمتر از ٢۴٪؜مدیران در رده هاى بالاى سیاست گذارى کشورهای جهان زنان هستند با انکه نیمى از جمعیت جهان را تشکیل؜ میدهند. همینطور بیش از۴۰۰ میلیون زن کشاورز درجهان کارمیکنند.تنها۲۱%مالکین زمینهای کشاورزی #زنان هستند. فائو نشان دادمالکیت زنان …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: