پیام دانشجوی زندانی سیاسی مجید اسدی به مناسبت روزجهانی کارگر

نامه های وارده

دولت اضافه #دستمزد #کارگران را برای سال ۹۸ ،۴۰۰ هزار اعلام نمود که طبق آمارهای رسمی، نزدیک به یک چهارم میزان #خط_فقر_مطلق میباشد. اقدام یک جانبه ای که به سیاق ۴دهه گذشته و بدون حضور نمایندگان واقعی کارگران صورت گرفت.
در الیگارشی ثروت و نظامی گری، طبقات، اصناف و اقشار اجتماعی و نمایندگان واقعی آنان، وجودشان برای رژیم همواره سوژه #غارت و #استثمار و بردگی است. در حالی که قدرت خرید کالاهای مصرفی خانوار ایرانی نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰درصد افت کرده است و بعبارتی بطور متوسط، هر ایرانی بیش از ۵۰درصد به فقرش افزوده شده. این اضافه دستمزد، البته که از سر مردم خواهی و عدالت گستری نمیتواند باشد بلکه حفظ امنیت نظام را مطمح نظر دارد. وگرنه چطور است که کارگران و #معلمان #معترض به شرایط صنفی کار و زندگی شان پی در پی #زندانی می شوند، تشکلهای مستقل صنفی ممنوع و غیر قانونی است و حق #اعتراض هم به محاق #سرکوب و #زندان برده میشود؟ این است بزرگترین #مردمسالاری غرب آسیا، جایی که در آن #زندانی_سیاسی وجود ندارد!
سود خالص بنگاههای خصولتی و رانتی متعلق به وابستگان بزرگ اشرافیت حاکم که منابع سرزمینی متعلق به مردم را غارت میکنند، بیش از سه برابر بودجه #آموزش_و_پرورش است! ابعاد نجومی #چپاول و دزدی های سیستماتیک دیگر به حدی است که گویا حرامی به قافله زده است. تداوم این شرایط وخیم و اسف بار اجتماعی از یک سال گذشته تاکنون، الگوی طبقاتی جامعه را به سرعت دستخوش تغییر میکند و جامعه به سوی تقسیم بندی دو قطبی غنی و فقیر پیش خواهد رفت. توکویل میگوید: «در اجتماعی که پیوندهای خانوادگی، کاستی، طبقاتی و اخوتهای صنفی در آن از بین رفته باشد، مردم بسیار آمادگی دارند که تنها به منافع شخصی شان بیندیشند و بر وفق یک فردگرایی بسیار محدود تنها در اندیشه خود باشند و هیچ دلبستگی به خیر همگانی از خود نشان ندهند.
رژیم خودکامه، نه تنها با چنین گرایش های فرد پرستانه مقابله نمیکند، بلکه به آنها پر و بال میدهد و بدینسان، حکومت شوندگان را از هرگونه احساس همبستگی و وابستگی متقابل محروم میسازد. رژیم خودکامه میتواند یک گام پیش تر نهد و این سردی را به یخ زدگی مبدل سازد.
آری، این سردی و یخ زدگی همان تهدیدی است که در اوضاع جاری در کمین یکایک ماست. درد مشترک، هم دردهای مشترک میخواهد تا راه درمان را بیابد.
در آستانه روز جهانی کارگر و #روز_معلم (که به مناسبت شهادت دکتر خانعلی توسط رژیم پهلوی، معنای نمادین خود را در میان #معلمان #ایران پیدا کرده است)، بگذاریم روح همدردی و اعتراض در میان‌مان گل دهد و جان بگیرد. صنوف اعتراض به وضع ضد انسانی موجود را مستحکم تر کنیم. معجزه در این عصر، تنها با #همبستگی در میدان عمل جمعی رخ خواهد داد.
زندانی سیاسی مجید اسدی
#زندان_گوهردشت
اردیبهشت ۹۸

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد.

نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد. ◾️ سه شنبه ۱۵ مهرماه ، نانوایی‌ها نان را با قیمت بالا به مصرف کننده عرضه می کنند. صف های طولانی برای خرید نان شکل گرفته و ساعت کار نانوایی‌ها محدو شده است. مردم از قحطی …

گزارش
ارومیه؛ صدور حکم قطع چهار انگشت دست راست برای یک مرد زندانی

  🔸بنا به اطلاع شبکه حقوق بشر کردستان، یک مرد زندانی به نام آرش علی‌اکبری از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک دادگاه ارومیه به اتهام «سرقت» به قطع چهار انگشت دست راست محکوم شده است. 🔸طبق دادنامه‌ای که به روئیت شبکه حقوق بشر کردستان رسیده است آرش علی‌اکبری فرزند …

گزارش
جانباختن یک کولبر با شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی بانه

  ◾️ شنبه ۱۲ مهرماه ، مطابق خبری که به کولبر نیوز رسیده است، نیروهای هنگ مرزی رژیم در بانه بسوی دسته ای از کولبران تیراندازی کردند. براثر این حمله کولبری با هویت « هیوا زارعی» اهل سردشت جان باخت. باوجود اعتراضات گسترده اما قتل و کشتار کولبران توسط نیروهای …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: