پیام دانشجوی زندانی سیاسی مجید اسدی به مناسبت روزجهانی کارگر

دولت اضافه #دستمزد #کارگران را برای سال ۹۸ ،۴۰۰ هزار اعلام نمود که طبق آمارهای رسمی، نزدیک به یک چهارم میزان #خط_فقر_مطلق میباشد. اقدام یک جانبه ای که به سیاق ۴دهه گذشته و بدون حضور نمایندگان واقعی کارگران صورت گرفت.
در الیگارشی ثروت و نظامی گری، طبقات، اصناف و اقشار اجتماعی و نمایندگان واقعی آنان، وجودشان برای رژیم همواره سوژه #غارت و #استثمار و بردگی است. در حالی که قدرت خرید کالاهای مصرفی خانوار ایرانی نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰درصد افت کرده است و بعبارتی بطور متوسط، هر ایرانی بیش از ۵۰درصد به فقرش افزوده شده. این اضافه دستمزد، البته که از سر مردم خواهی و عدالت گستری نمیتواند باشد بلکه حفظ امنیت نظام را مطمح نظر دارد. وگرنه چطور است که کارگران و #معلمان #معترض به شرایط صنفی کار و زندگی شان پی در پی #زندانی می شوند، تشکلهای مستقل صنفی ممنوع و غیر قانونی است و حق #اعتراض هم به محاق #سرکوب و #زندان برده میشود؟ این است بزرگترین #مردمسالاری غرب آسیا، جایی که در آن #زندانی_سیاسی وجود ندارد!
سود خالص بنگاههای خصولتی و رانتی متعلق به وابستگان بزرگ اشرافیت حاکم که منابع سرزمینی متعلق به مردم را غارت میکنند، بیش از سه برابر بودجه #آموزش_و_پرورش است! ابعاد نجومی #چپاول و دزدی های سیستماتیک دیگر به حدی است که گویا حرامی به قافله زده است. تداوم این شرایط وخیم و اسف بار اجتماعی از یک سال گذشته تاکنون، الگوی طبقاتی جامعه را به سرعت دستخوش تغییر میکند و جامعه به سوی تقسیم بندی دو قطبی غنی و فقیر پیش خواهد رفت. توکویل میگوید: «در اجتماعی که پیوندهای خانوادگی، کاستی، طبقاتی و اخوتهای صنفی در آن از بین رفته باشد، مردم بسیار آمادگی دارند که تنها به منافع شخصی شان بیندیشند و بر وفق یک فردگرایی بسیار محدود تنها در اندیشه خود باشند و هیچ دلبستگی به خیر همگانی از خود نشان ندهند.
رژیم خودکامه، نه تنها با چنین گرایش های فرد پرستانه مقابله نمیکند، بلکه به آنها پر و بال میدهد و بدینسان، حکومت شوندگان را از هرگونه احساس همبستگی و وابستگی متقابل محروم میسازد. رژیم خودکامه میتواند یک گام پیش تر نهد و این سردی را به یخ زدگی مبدل سازد.
آری، این سردی و یخ زدگی همان تهدیدی است که در اوضاع جاری در کمین یکایک ماست. درد مشترک، هم دردهای مشترک میخواهد تا راه درمان را بیابد.
در آستانه روز جهانی کارگر و #روز_معلم (که به مناسبت شهادت دکتر خانعلی توسط رژیم پهلوی، معنای نمادین خود را در میان #معلمان #ایران پیدا کرده است)، بگذاریم روح همدردی و اعتراض در میان‌مان گل دهد و جان بگیرد. صنوف اعتراض به وضع ضد انسانی موجود را مستحکم تر کنیم. معجزه در این عصر، تنها با #همبستگی در میدان عمل جمعی رخ خواهد داد.
زندانی سیاسی مجید اسدی
#زندان_گوهردشت
اردیبهشت ۹۸

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: