ملت مبارز و مقاوم لبنان،
این روزها همه جهانیان با تحسین و اعجاب شاهد تلاشهای مستمر شما برای رهائی از بن بست سياسى و فساد حكومتى و ساختن آينده اى بهتر هستند.

شما در خاورمیانه نمونه ای مثال زدنی از جامعه اى روادار، با اديان و فرهنگ هاى گوناگون، آزادى بيان و مطبوعات و رسانه های آزاد بوده و هستید. حتی جنگ ۲۵ ساله غم انگیز داخلی و استیلای سیاسی سوریه و نفوذ جمهوری اسلامی و خطر آفرینی همسایگان نیز نتوانست این خصوصیت تاریخی بیمانند، یعنی رواداری اجتماعی و مذهبی را، از شما بستاند.

اكنون با وقوف به الزامات جهانی نوین و با شجاعتی بیمانند، بسیاری از جوانان شما با عبور از مرزهای طایفه ای و مذهبی خواستار اتحادی ملی، بر پایه حقوق شهروندی انسان مدرن و معاصر و عبور از موانع رقابتهای تاریخی رو به اضمحلال، مى باشند.
همان دیوارهای مخروبه و کوتاهی که جمهوری اسلامی با ايجاد گروههای وابسته بخود در کشور زیبای شما قصد دارد براى تامين منافع ايديولوژيكش با ترویج و حمایت از شیعیگری سیاسی و تحمیل آن به جامعه چند فرهنگی و روادار شما با تمام قوا درحفظ انها بكوشد.

شما عزم دارید با حذف بسیاری از سیاستمداران و حاکمان، این تجاوزگران و ماجراجویان مفسده انگیز را از دخالت در امور داخلی لبنان بازدارید و سرنوشت كشور را خود بدست بگيريد و حكومتى از آن خود داشته باشيد. در این هدف ملی مسلما پیروزی از آن شماست.

شورای مدیریت گذار از جمهوری اسلامی به دموکراسی در ایران از همه خواسته های بحق شما حمایت میکند و دخالت جمهوری اسلامی و ایادیش را در گسترش فساد و چند قطبی کردن کشور شما، بخاطر منافع استراتژيك جنگ طلبانه اش، محکوم مینماید .

با آرزوی پيروزى شما براى ساختن لبنانى دمكراتيك و عارى از جنگ

دبیرکل شورای مدیریت گذار به دمکراسی در ایران

حسن شریعتمداری
سه شنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹

photo_شریعتمداری--۲۳

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: